Stokowiec w Lechii na dłużej

/ lechia.pl

  

Trener Piotr Stokowiec przedłużył kontrakt z występującą w piłkarskiej ekstraklasie Lechią Gdańsk. Nowa umowa 47-letniego szkoleniowca obowiązywać będzie do 30 czerwca 2022 roku.

Stokowiec przejął Lechię 5 marca 2018 roku kiedy drużyna broniła się przed spadkiem.

„Kiedy półtora roku temu trener Stokowiec przejmował Lechię znajdowaliśmy się w zupełnie innym sportowym punkcie niż obecnie. Bardzo szybko udało nam się osiągnąć historyczne sukcesy, bo w poprzednich rozgrywkach sięgnęliśmy po krajowy puchar, zajęliśmy trzecie miejsce w lidze oraz wywalczyliśmy Superpuchar Polski. Dlatego po zakończeniu minionego sezonu naszym priorytetem było przedłużenie kontraktu z tym szkoleniowcem. Jestem pewien, że dzięki pracy trenera Stokowca drużyna będzie silniejsza i regularnie zdolna walczyć o najwyższe cele w ekstraklasie”

– powiedział na konferencji prasowej w Gdańsku dyrektor sportowy Lechii Janusz Melaniuk.

Nowa umowa 47-letniego szkoleniowca będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku – dotychczasowa ważna była do końca tego sezonu.

„Przyszedłem do zespołu ze sztabem w trudnym momencie i muszę przyznać, że nie przepuszczałem, że aż w tak trudnym. Udało nam się jednak z tego wyjść, a teraz jesteśmy w zupełnie innym miejscu. Cieszę się, że mogę kontynuować ten projekt, bo współpraca na każdym polu wygląda bardzo dobrze. Wspólnie chcemy rozwijać drużynę, odbudować markę Lechii oraz wprowadzać do zespołu młodych zawodników, aby mogli odejść do lepszych klubów, a tym samym przynieśli sławę klubowi i miastu. To co wykonujemy na co dzień jest dobrze odbierane, ale nie zamierzam składać żadnych deklaracji wynikowych. Planuję skoncentrować się na pracy, bo ona zawsze się obroni”

– powiedział Stokowiec

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Francuzi zmieniają strategię strajków. Front opozycji związkowej przeciw Macronowi

Emmanuel Macron / By OFFICIAL LEWEB PHOTOS - LEWEB 2014 - CONFERENCE - LEWEB TRENDS - IN CONVERSATION WITH EMMANUEL MACRON (FRENCH MINISTER FOR ECONOMY INDUSTRY AND DIGITAL AFFAIRS) - PULLMAN STAGE, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37991696

  

Francuskie związki zawodowe zmieniają strategię prowadzenia strajku przeciwko reformie emerytalnej. W piątek zablokowano wejście do Muzeum Luwru w Paryżu, a w Wersalu adwokaci zorganizowali flash mob w formie tanecznego pokazu.

Rano dziesiątki przeciwników rządowej reformy emerytalnej zablokowało wejście do Luwru, demonstranci manifestują przy szklanej piramidzie na dziedzińcu muzeum.

„W samym sercu Luwru przy piramidzie, miejscu, które (prezydent) Emmanuel Macron wybrał na swoje zaprzysiężenie, wznosi się przeciwko niemu front opozycji związkowej”

– napisali protestujący w komunikacie prasowym, podkreślając, że warunki pracy w muzeum pogarszają się z dnia na dzień, głównie z powodu ubożenia placówki i braku wsparcia państwa.

Szklana piramida na dziedzińcu Luwru ma znaczenie symboliczne dla Macrona, który po zwycięstwie w wyborach w 2017 roku przemawiał na tle muzeum przed tysiącami swoich zwolenników.

Z powodu blokady dyrekcja zdecydowała się zamknąć muzeum dla zwiedzających .

W podparyskim Wersalu związek zawodowy adwokatów zorganizował taneczny pokaz jako flash mob przeciwko reformie emerytalnej. Adwokaci manifestują pod pałacem ubrani w togi, czapki z czerwonymi grzebieniami i maski kurczaków.

W Caen na północy Francji adwokaci zorganizowali protest przed budynkiem sądu.

W piątek sytuacja w transporcie publicznym zdecydowanie się poprawiła. Po raz pierwszy od początku protestów, trwających od 5 grudnia, odsetek strajkujących pracowników państwowych kolei SNCF spadł do 4,6 proc, a strajkujących maszynistów nie przekroczył 20 proc. W piątek w regionie Ile-de-France i w Paryżu wprawdzie metro i kolejka RER nadal nie kursują według rozkładu, ale w godzinach szczytu w trasę wyjechało już dwie trzecie składów, a poza godzinami szczytu jedna trzecia. Kursuje też 80 proc. autobusów.

Szefowie związków zawodowych apelują o przyłączaniu się do strajku różnych grup społecznych i zawodowych. Centrale związkowe CGT oraz Force Ouvriere (FO) powtarzają, że nie wycofają się ze strajku, dopóki rząd całkowicie nie wycofa się z reformy emerytalnej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts