Stokowiec w Lechii na dłużej

/ lechia.pl

  

Trener Piotr Stokowiec przedłużył kontrakt z występującą w piłkarskiej ekstraklasie Lechią Gdańsk. Nowa umowa 47-letniego szkoleniowca obowiązywać będzie do 30 czerwca 2022 roku.

Stokowiec przejął Lechię 5 marca 2018 roku kiedy drużyna broniła się przed spadkiem.

„Kiedy półtora roku temu trener Stokowiec przejmował Lechię znajdowaliśmy się w zupełnie innym sportowym punkcie niż obecnie. Bardzo szybko udało nam się osiągnąć historyczne sukcesy, bo w poprzednich rozgrywkach sięgnęliśmy po krajowy puchar, zajęliśmy trzecie miejsce w lidze oraz wywalczyliśmy Superpuchar Polski. Dlatego po zakończeniu minionego sezonu naszym priorytetem było przedłużenie kontraktu z tym szkoleniowcem. Jestem pewien, że dzięki pracy trenera Stokowca drużyna będzie silniejsza i regularnie zdolna walczyć o najwyższe cele w ekstraklasie”

– powiedział na konferencji prasowej w Gdańsku dyrektor sportowy Lechii Janusz Melaniuk.

Nowa umowa 47-letniego szkoleniowca będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku – dotychczasowa ważna była do końca tego sezonu.

„Przyszedłem do zespołu ze sztabem w trudnym momencie i muszę przyznać, że nie przepuszczałem, że aż w tak trudnym. Udało nam się jednak z tego wyjść, a teraz jesteśmy w zupełnie innym miejscu. Cieszę się, że mogę kontynuować ten projekt, bo współpraca na każdym polu wygląda bardzo dobrze. Wspólnie chcemy rozwijać drużynę, odbudować markę Lechii oraz wprowadzać do zespołu młodych zawodników, aby mogli odejść do lepszych klubów, a tym samym przynieśli sławę klubowi i miastu. To co wykonujemy na co dzień jest dobrze odbierane, ale nie zamierzam składać żadnych deklaracji wynikowych. Planuję skoncentrować się na pracy, bo ona zawsze się obroni”

– powiedział Stokowiec

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Nowy Jork apeluje do innych stanów

/ pixabay.com/CC0/TechPhotoGal

  

Andrew Cuomo, gubernator stanu Nowy Jork, gdzie według najnowszego bilansu z powodu koronawirusa zmarło już 1941 osób, a u ponad 83 tys. wykryto zakażenie, przestrzegł, że regiony USA niedotknięte jeszcze mocno epidemią powinny poważnie podejść do tego problemu.

Podczas konferencji prasowej w stolicy stanu, Albany, Cuomo przytoczył prognozy Gates Foundation. Wynika z nich, że liczba ofiar śmiertelnych epidemii wyniesie w Nowym Jorku 16 tys., a w całym kraju 93 tys.

„Oznaczałoby to, że w Nowym Jorku będzie zaledwie około 16 procent liczby zgonów (w skali kraju). (…) Ale dla reszty kraju to wskazówka: to nie tylko Nowy Jork”

– zaznaczył.

W przeciwieństwie do szacunków Gates Foundation, prognozy Białego Domu zakładały, że liczba ofiar śmiertelnych w Nowym Jorku będzie sześciocyfrowa.

Według Cuomo 80 proc. podłączonych do respiratora pacjentów z koronawirusem nigdy nie wyzdrowieje. Mówił, że prawie 400 nowojorczyków zmarło w ciągu 24 godzin i że byli to głównie pacjenci, których leczenie wymagało użycia przez jakiś czas respiratora.

„Ta liczba będzie nadal rosła”

– powiedział Cuomo.

Powiadomił, że na oddziałach intensywnej terapii przebywa obecnie 3022 pacjentów, którzy mogą wymagać podłączenia do respiratorów.

Cuomo dodał, że w całym stanie zanotowano 83 712 potwierdzonych przypadków koronawirusa w porównaniu z 75 795 we wtorek. W pięciu dzielnicach miasta było ich 47 439, czyli o 4210 więcej niż poprzedniego dnia.

Gubernator informował w swym wystąpieniu o koordynacji regionalnej w sprawie epidemii z sąsiednimi stanami New Jersey i Connecticut. Łącznie zmarło tam z powodu epidemii 2277 osób.

W ciągu ostatniego tygodnia liczba zgonów przypisywanych koronawirusowi rosła tam średnio o 30 proc. dziennie.

Cuomo zwrócił uwagę, że wirus rozprzestrzenia się obecnie szybciej w innych częściach Stanów Zjednoczonych, w tym w Kalifornii, Michigan i na Florydzie.

„Dziś jest problem Nowego Jorku. Jutro będzie to problem Kansas, problem Teksasu, problem Nowego Meksyku”

- przestrzegł.

W Nowym Jorku, najmocniej obecnie dotkniętym wirusem stanem w Ameryce, liczba osób hospitalizowanych, podłączonych do respiratorów, zdiagnozowanych pozytywnie i zmarłych zaczęła w ostatnich dniach wrastać nieco wolniej.

Według przewidywań władz dziennie przyrosty zaczną się zmniejszać dopiero w okresie od tygodnia do trzech tygodni.

„Wszyscy czekamy na punkt szczytowy i drugą stronę góry. (…) Ale wciąż zmierzamy w kierunku szczytu”

- zauważył gubernator.

Z powodu nieprzestrzegania zasad zachowania dystansu społecznego Cuomo zapowiedział zamknięcie wszystkich placów zabaw w Nowym Jorku. Parki i inne otwarte przestrzenie pozostaną otwarte.

Zauważył, że co prawda dla młodych ludzi wirus jest mniej groźny niż dla starszych i schorowanych, ale ich postawa zagraża innym.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts