Polska Strefa Inwestycji sukcesem

/ stevepb

  

- Szczególne znaczenie dla rozwoju gospodarczego kraju miało wprowadzenie regulacji prawnych tworzących Polską Strefę Inwestycji. Przełożyło się to na wzrost zainteresowania inwestycjami małych i średnich firm - powiedział prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Janusz Michałek, komentując środowe spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z biznesmenami.

Michałek podkreślił, że podczas spotkania w Katowicach przedsiębiorcy mieli możliwość przedstawienia swojego punktu widzenia, pomysłów i zgłoszenia ważnych postulatów.

Zaznaczył, że dla niego, jako prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ważna była rozmowa o tym, jak administracja może wesprzeć działania mające na celu pozyskiwania nowych inwestycji:

 "To, że pan premier wywodzi się z biznesu i w swojej działalności miał do czynienia z szerokim spektrum projektów inwestycyjnych, powoduje, że przedsiębiorcy wiedzą, iż rozmawiają z osobą, która rozumie ich problemy, a zarazem ma realne narzędzia pozwalające na ich rozwiązanie".

Pytany o to, jak ocenia wprowadzone w ciągu ostatnich czterech lat regulacje prawne, powiedział, że "z punktu widzenia Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, szczególne znaczenie miały regulacje w zakresie ulg podatkowych, a także zmiana przepisów dotyczących inwestowania w Specjalnych Strefach Ekonomicznych. Wskazał, że dzięki utworzeniu Polskiej Strefy Inwestycji "można elastycznie udzielać wsparcia dla nowych projektów na terenie całego kraju i obserwować realny wzrost zainteresowania nowymi inwestycjami wśród małych i średnich, a nawet mikro przedsiębiorstw". Zaznaczył, że funkcjonująca od pewnego czasu Konstytucja Biznesu daje przedsiębiorcom poczucie większej stabilności, co przekłada się na większą atrakcyjność inwestycyjną kraju.

Michałek pozytywnie ocenił działania resortu finansów i Krajowej Administracji Skarbowej mające na celu uszczelnienie systemu podatkowego. Wskazał, że "zapewnia ono większe wpływy do budżetu państwa, co pozwala m.in. na finansowanie programów rządowych - w tym także tych wspierających rozwój przedsiębiorczości - a także pozwala na osiągnięcie stabilności budżetowej".

Podkreślił, że walka z wyłudzeniami VAT poprawiła pozycję konkurencyjną uczciwych przedsiębiorców, ponieważ - jak wskazał - "nie muszą oni rywalizować z podmiotami, które na skutek niedozwolonych praktyk ponoszą znacznie niższe koszty operacyjne, przez co mogą oferować swoje towary lub usługi poniżej ich realnej rynkowej wartości".

Zapytany o to, jaki wpływ na rozwój polskiego biznesu ma obniżka podatków CIT i PIT, powiedział, że jest to kolejny etap zmian, których celem jest pozostawienie w kieszeni podatników większych środków. "To, czy środki te wrócą do gospodarki w postaci konsumpcji, czy zostaną przeznaczone na inwestycje, czy też zwiększą poziom oszczędności, będzie korzystne dla gospodarki" - wskazał. Przyznał, że podatki są konieczne do utrzymania państwa, ale powinny być racjonalne i dostosowane do istniejących potrzeb.

"Uważam, że jeżeli zdecydowano się na obniżenie danin, to służy to właśnie urealnieniu obciążeń nakładanych na obywateli" - powiedział.

Michałek pozytywnie ocenił również informację, że budżet na 2020 r. ma być budżetem zrównoważonym. "Liczę na to, że taki trend uda się utrzymać w kolejnych latach, co na pewno podtrzyma pozytywny odbiór naszej gospodarki jako stabilnej i przełoży się na realizację większej ilości zamierzeń inwestycyjnych" - podsumował.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Poseł Wróblewski o rezultacie PO-KO. "Czerwona kartka dla Schetyny"

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Kolejne setki tysięcy Polaków zaufało Prawu i Sprawiedliwości. Wyraźnie potwierdzono, że oczekuje się naszej dalszej polityki - mówił w rozmowie z portalem Niezalezna.pl poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartłomiej Wróblewski. I skomentował też wynik Koalicji Obywatelskiej.

PiS z poparciem 43,6 proc. (239 mandatów) zwyciężył w niedzielnych wyborach parlamentarnych. Kolejne miejsca zajęły KO - 27,4 proc. (130 mandatów); SLD - 11,9 proc.(43 mandaty); PSL - 9,6 proc.(34 mandaty); Konfederacja - 6,4 proc. (13 mandatów).

To wynik znacznie lepszy niż cztery lata temu. Według wstępnych wyników badania IPSOS, notujemy sześcioprocentowy wzrost. Jednocześnie trzeba dodać, że zwiększyła się frekwencja. To oznacza, że kolejne setki tysięcy Polaków zaufało Prawu i Sprawiedliwości. Wyraźnie potwierdzono, że oczekuje się naszej dalszej polityki

- mówił w rozmowie z portalem Niezalezna.pl poseł PiS Bartłomiej Wróblewski.

Po ogłoszeniu wyników, Grzegorz Schetyna natychmiast wyszedł z apelem do ugrupowań opozycyjnych ws. współpracy w przyszłym Senacie. „Będziemy pracować nad współpracą. Senat… Senat jeszcze. Te wyniki ciągle przed nami. Wierzymy w zwycięstwo” – mówił.

Poseł Wróblewski wskazuje, że obecnie „Grzegorz Schetyna robi dobrą minę do złej gry, w której znalazła się Platforma Obywatelska, a wcześniej już Koalicja Europejska”.

[polecam:https://niezalezna.pl/292548-schetyna-juz-szuka-wymowki-po-przegranych-wyborach-to-nie-byla-rowna-walka]

Cztery lata temu PO i Nowoczesna mieli łącznie ponad 30 proc. poparcia. Dziś otrzymali o wiele gorszy wynik. Oznacza to drugą żółtą, lub czerwoną kartkę dla kierownictwa partii. To sytuacja trudna dla Grzegorza Schetyny

- odniósł się polityk.

Pytany o wysoką, ponad 60-procentową frekwencję odparł, że „poziom mobilizacji rodaków jest bardzo duży”.

Nie chcą pozostać z boku, chcą się wypowiedzieć. Mają do tego prawo. Tym, co mnie cieszy, to to, że oddanych głosów sumarycznie na prawicę jest bardzo dużo

- podsumował poseł Bartłomiej Wróblewski z Prawa i Sprawiedliwości.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl