Spotkanie Duda-Trump już w poniedziałek? Amerykanie wyszli z taką propozycją

Szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski poinformował, że strona amerykańska zaproponowała zorganizowanie w poniedziałek w Nowym Jorku spotkania prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa. Jak dodał Szczerski, prezydentowi Dudzie zależy, by spotkanie było "konkretne i konkluzywne".

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

"Dostaliśmy od strony amerykańskiej propozycję zorganizowania w poniedziałek w Nowym Jorku spotkania prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa, czyli jeszcze przed rozpoczęciem debaty przywódców podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ"

- powiedział PAP Szczerski.

Jak zaznaczył, "prezydentowi Andrzejowi Dudzie zależy na tym, aby to było spotkanie konkretne i konkluzywne".

"Będziemy pracować nad tym, żeby podczas tego spotkania została podpisana deklaracja dotycząca zwiększenia obecności wojsk amerykańskich w Polsce, która miała być podpisana w Warszawie podczas wizyty prezydenta Trumpa"

- powiedział minister Szczerski.

Dodał, że w piątek będzie mógł ostatecznie potwierdzić, że do spotkania dojdzie.

Prezydent USA odwołał swoją wizytę w Polsce - która miała odbyć się na początku września - w związku z nadciągającym nad Florydę huraganem Dorian.

Wirtualna Polska napisała w czwartek, powołując się na nieoficjalne źródło związane z Departamentem Stanu, że "w poniedziałek 23 w Nowym Jorku zaplanowano spotkanie bilateralne między prezydentem Andrzejem Dudą i Donaldem Trumpem".

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo