„Ta akcja pokazuje desperację opozycji”. Poseł PiS o kampanii „nie świruj, idź na wybory"

Screen z filmiku "Nie świruj, idź na wybory" / twitter.com/Piotr_Lis_

  

„Nie świruj, idź na wybory" - to kampania, w której występują celebryci znani z niechęci do rządu Prawa i Sprawiedliwości. O to czy zachęcają do udziału w wyborach zapytaliśmy posła PiS Bartłomieja Wróblewskiego, kandydata z poznańskiej listy do Sejmu RP. – Ta akcja po raz kolejny pokazuje desperację opozycji, która nie mając atrakcyjnego programu dla wyborców, próbuje grać na emocjach chwytając się nieuczciwych metod – powiedział w rozmowie z niezalezna.pl Bartłomiej Wróblewski, który kandyduje do Sejmu z 6 miejsca na poznańskiej liście PiS.

Wystartowała kampania „Nie świruj, idź na wybory”. Biorą w niej udział artyści otwarcie deklarujących poparcie dla opozycji, m.in. Zbigniew Hołdys, Grzegorz Turnau, Olgierd Łukaszewicz, Janusz Gajos, Anna Nehrebecka, Wojciech Pszoniak, Szymon Majewski, Andrzej Chyra, Robert Janowski, Anna Cieślak.

Szczególne poruszenie wywołał ten filmik z Wojciechem Pszoniakiem, który udaje osobę chorą psychicznie.

Poseł PiS pytany o ten materiał powiedział:

„Ten przykład dobrze to ilustruje, podobnie jak akcja „Silni razem”, w trakcie której używano wulgaryzmów i posługiwano się hejtem. Tak też w tym przypadku. Tym co łączy ten sposób działania jest z jednej strony desperacja i chwytanie się wszystkich środków, a z drugiej strony ich niestosowność”.

Polityk zaznacza, że „konkurencja polityczna powinna przede wszystkim polegać na rywalizacji programów, ofert dla Polaków”.

Mamy tu wzbudzanie złych emocji, złych emocji, i jeszcze raz złych emocji

– dodaje Wróblewski.

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmu Klaudia Jachira powiedziała ostatnio:

„Wiecie ile jest w Polsce osób z zaburzeniami psychicznymi? 6 mln. Sporo, nie? A wiecie, ile osób głosowało na PiS w ostatnich wyborach? 5 mln 711 tys. 686 osób. Ja nic nie mówię. Liczby mówią same za siebie”.

– Intelektualnie jest to już bardzo niski poziom. Jest to też obraźliwe, ale nie należy pytać o to pani Jachiry, która jest znana z tego typu zachowań. Należy oczekiwać wyjaśnień do Grzegorza Schetyny i Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i oczekiwać, ze odetną się od takich zachowań i wyciągną konsekwencje personalne

– powiedział Bartłomiej Wróblewski.

Polityk przyznał, że Prawo i Sprawiedliwość też nie składa się z obozu ludzi świętych.

„Jednak jeśli pojawiają się jakieś zarzuty, staramy się za każdym razem reagować, wyciągać konsekwencje. Tutaj jest widać przyzwolenie na takie barbarzyńskie zachowania i metody” – mówił w rozmowie z niezalezna.pl poseł PiS., który ubiega się w nadchodzących wyborach o mandat posła.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Propozycje szefa Rady Europejskiej nie przejdą

zdjęcie ilustracyjne / Capri23auto CC0

  

Przedstawiciele grup politycznych PE przekazali przewodniczącemu Rady Europejskiej Charles'owi Michelowi, że jego propozycja ws. wieloletniego budżetu jest niewystarczająca i nie dostanie poparcia europosłów. KE ostrzega, że brak porozumienia będzie katastrofą.

Na dwa dni przed nadzwyczajnym szczytem UE ws. wieloletnich ram finansowych Michel spotkał się we wtorek z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Davidem Sassolim oraz reprezentantami głównych frakcji europarlamentu. Konsultacje wpisują się w ciąg rozmów, które mają przybliżyć UE do wypracowania porozumienia ws. kształtu unijnej kasy na lata 2021-2027.

Choć szef Rady Europejskiej uwzględnił niektóre z wniosków PE w swojej propozycji, zwłaszcza jeśli chodzi o nowe zasoby własne, to zaproponowany przez niego poziom wydatków odpowiadający 1,074 Dochodu Narodowego Brutto UE27 (DNB) został uznany za niewystarczający.

- To niedopuszczalne, by żądania Parlamentu Europejskiego nie zostały uwzględnione w żadnym z działów wieloletnich ram finansowych - podkreślił po wtorkowych rozmowach wiceszef Europejskiej Partii Ludowej Siegfried Muresan. - Podczas spotkania dziś rano wyraźnie powiedziałem, że propozycja budżetu w obecnej formie nie zostanie poparta przez Parlament – dodał.

Eurodeputowani nie biorą bezpośredniego udziału w negocjacjach, ale po uzgodnieniu przez szefów państw i rządów porozumienia ws. budżetu musi ono zostać przegłosowane przez PE. Groźby dotyczące odrzucenia umowy pojawiały się również przy okazji poprzedniego budżetu siedem lat temu, ale wówczas PE ostatecznie poparł porozumienie.

Zdaniem Muresana zaproponowany poziom wydatków jest zbyt niski we wszystkich obszarach mających znaczenie dla przyszłości Europy. PE broni funduszy dla młodzieży, na badania, klimat, politykę spójności, innowacje, cyfryzacje, a także bezpieczeństwo i obronę.

- Nie będziemy akceptować faktu, że w tych negocjacjach będą zwycięzcy i przegrani. Razem musimy podjąć wysiłek, aby znaleźć rozwiązanie, które zrównoważy wszystkie potrzeby i nie pozostawi nikogo w tyle

- podkreśliła szefowa frakcji Socjalistów i Demokratów Iratxe Garcia Perez.

Hiszpańska polityk relacjonowała, że przekazała Michelowi, że oczekuje zmiany w podejściu do tego tematu ze strony unijnych liderów na czwartkowej Radzie Europejskiej.

Również przewodniczący grupy Odnowić Europę Dacian Ciolos uznał, że liczby zaproponowane przez Michela są „bardzo rozczarowujące i przez to nie do zaakceptowania”. - Państwa członkowskie powinny się powstrzymać od grzęźnięcia w ideologicznych negocjacjach związanych z 1 proc. DNB. Po brexicie Odnowić Europę oczekuje większej solidarności, zaangażowania i ambicji (...). Zgodziliśmy się na ambitny program oparty na reformach i inwestycjach z (Europejskim) Zielonym Ładem i agendą cyfrową. Te ambicje muszą mieć odzwierciedlenie w wieloletnich ramach finansowych - zaznaczył Ciolos.

Komisja Europejska, której pierwotny projekt budżetowy opiewał na 1,11 proc. DNB, czyli niespełna 40 mld euro więcej niż propozycja Michela, uznała liczby przedstawione przez przewodniczącego Rady Europejskiej za dobrą postawę do kompromisu.

Wysokiej rangi źródła z KE ostrzegły we wtorek, że bez porozumienia ws. budżetu nie będzie możliwe działanie na podstawie tzw. prowizoriów budżetowych. Dzieje się tak, jeśli nie ma porozumienia ws. rocznych budżetów. W przypadku siedmiolatki nie ma jednak do tego podstaw prawnych, co oznacza, że nie można przeznaczać ani jednego euro na nowe projekty czy programy. - Taki scenariusz to byłby horror i katastrofa - mówiło źródło.

Brak porozumienia nie oznaczałby, że w 2021 r. do państw członkowskich nie trafiłyby żadne pieniądze z unijnej kasy, bo rozpoczęte już teraz inwestycje rozliczane są zgodnie z zasadą n+3, czyli nawet do 3 lat po ich zakontraktowaniu w ramach obecnego budżetu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts