Tak celebryci chcą namówić do udziału w wyborach?! Ich akcja #NieŚwiruj budzi niesmak

/ twitter.com

  

"Nie świruj, idź na wybory" - to akcja zainspirowana przez fotografa Tomasza Sikorę. W krótkich filmikach występują celebryci znani z niechęci do rządu Prawa i Sprawiedliwości. Akcja miała być podobno zabawna, ale taka nie jest, a politycy nie kryją nią oburzenia.

Janusz Gajos, Wojciech Pszoniak, Anna Nehrebecka, Grzegorz Turnau, Zbigniew Hołdys - to m.in. tych ludzi można zobaczyć na krótkich filmikach.

Szczególne poruszenie wywołał ten z Wojciechem Pszoniakiem, który udaje osobę chorą psychicznie.

Wpisuje się to już w pewien ciąg narracji - ostatnio Klaudia Jachira, kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmu, która słynie z kontrowersyjnych, obraźliwych wypowiedzi, powiedziała:

Wiecie ile jest w Polsce osób z zaburzeniami psychicznymi? 6 mln. Sporo, nie? A wiecie, ile osób głosowało na PiS w ostatnich wyborach? 5 mln 711 tys. 686 osób. Ja nic nie mówię. Liczby mówią same za siebie.

Równie bulwersujący rysunek wykonał Andrzej Mleczko:

Na rysunek Mleczki zareagował nawet Rzecznik Praw Pacjenta, który stwierdził, że zaszkodził przede wszystkim dotkniętym schorzeniami psychicznymi.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości nie kryją oburzenia tym, co zobaczyli:

Przypomnijmy, że w 2005 roku kampania PZU "Stop wariatom drogowym", nawołująca kierowców do zachowania rozsądku na drogach, spotkała się z falą krytyki, bo zdaniem psychiatrów i etnologa, krzywdziła ona osoby chore psychicznie. Kontrowersje budziły pojawiające się w telewizyjnych spotach i na billboardach kaftany bezpieczeństwa.

Czy tym razem spotkamy się z podobną reakcją?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Orban gratuluje PiS zwycięstwa

/ By European People's Party - EPP Political Assembly, 20 March 2019, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79831951

  

Premier Węgier Viktor Orban pogratulował zwycięstwa w niedzielnych wyborach parlamentarnych w Polsce Prawu i Sprawiedliwości. Powiedzial o tym w wystąpieniu telwizyjnym po węgierskich wyborach samorządowych, które odbyły się tego samego dnia.

"Z punktu widzenia Węgier bardzo ważne wybory odbyły się dziś w Polsce, gdzie polska partia rządząca zdobyła większość manatów parlamentarnych i jest w stanie samodzielnie stworzyć rzad. Gratuluję polskim przyjaciołom"

- powiedział Orban.

PiS z poparciem 43,6 proc. zwyciężył w niedzielnych wyborach parlamentarnych, co oznacza możliwość samodzielnych rządów - wynika z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsat. Kolejne miejsca zajęły KO - 27,4 proc.; SLD - 11,9 proc.; PSL - 9,6 proc.; Konfederacja - 6,4 proc.

Gdyby takie wyniki potwierdziły się - to według sondażu Ipsos - PiS zdobył 239 mandatów w Sejmie i będzie miał bezwzględną większość. KO będzie miała 130 posłów, SLD - 43, PSL - 34, a Konfederacja - 13. Jeden mandat przypadnie innym komitetom.

Według sondażu Ipsos, frekwencja w niedzielnych wyborach parlamentarnych wyniosła 61,1 proc.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl