Tak celebryci chcą namówić do udziału w wyborach?! Ich akcja #NieŚwiruj budzi niesmak

"Nie świruj, idź na wybory" - to akcja zainspirowana przez fotografa Tomasza Sikorę. W krótkich filmikach występują celebryci znani z niechęci do rządu Prawa i Sprawiedliwości. Akcja miała być podobno zabawna, ale taka nie jest, a politycy nie kryją nią oburzenia.

twitter.com

Janusz Gajos, Wojciech Pszoniak, Anna Nehrebecka, Grzegorz Turnau, Zbigniew Hołdys - to m.in. tych ludzi można zobaczyć na krótkich filmikach.

Szczególne poruszenie wywołał ten z Wojciechem Pszoniakiem, który udaje osobę chorą psychicznie.

Wpisuje się to już w pewien ciąg narracji - ostatnio Klaudia Jachira, kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmu, która słynie z kontrowersyjnych, obraźliwych wypowiedzi, powiedziała:

Wiecie ile jest w Polsce osób z zaburzeniami psychicznymi? 6 mln. Sporo, nie? A wiecie, ile osób głosowało na PiS w ostatnich wyborach? 5 mln 711 tys. 686 osób. Ja nic nie mówię. Liczby mówią same za siebie.

Równie bulwersujący rysunek wykonał Andrzej Mleczko:

Na rysunek Mleczki zareagował nawet Rzecznik Praw Pacjenta, który stwierdził, że zaszkodził przede wszystkim dotkniętym schorzeniami psychicznymi.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości nie kryją oburzenia tym, co zobaczyli:

Przypomnijmy, że w 2005 roku kampania PZU "Stop wariatom drogowym", nawołująca kierowców do zachowania rozsądku na drogach, spotkała się z falą krytyki, bo zdaniem psychiatrów i etnologa, krzywdziła ona osoby chore psychicznie. Kontrowersje budziły pojawiające się w telewizyjnych spotach i na billboardach kaftany bezpieczeństwa.

Czy tym razem spotkamy się z podobną reakcją?

 

Źródło: niezalezna.pl

#Andrzej Mleczko #Klaudia Jachira #Wojciech Pszoniak #idź na wybory #Nie świruj

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo