Farbowany PSL

  

Liderzy Polskiego Stronnictwa Ludowego przed wyborami dokonują najróżniejszego rodzaju wygibasów, byle tylko uzyskać poparcie wyborców. Oto na przykład Marek Sawicki, który w okresie PRL był członkiem Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego, satelity PZPR, a w czasach koalicji PO-PSL w rządzie Włodzimierza Cimoszewicza pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Łączności, dziś dystansuje się do lewicy. Zapytany w Radiu Plus, czy jest możliwa koalicja z progresywną lewicą, powiedział: „Koalicja z progresywną lewicą jest możliwa tylko wtedy, kiedy progresywna lewica zrezygnuje ze swoich progresywnych postulatów.

Jeśli nie zrezygnuje, nie mam potrzeby zawierać takiej koalicji, i tyle”. Marek Sawicki najwyraźniej zapomniał, że zupełnie niedawno, bo jeszcze w maju, PSL kroczył w tęczowych barwach do Parlamentu Europejskiego razem z Robertem Biedroniem i Leszkiem Millerem. Gdy ludowcy doświadczyli buntu dołów partyjnych i topnienia struktur, na gwałt zaczęli zmieniać poglądy – dziś starają się być bardziej konserwatywni od konserwatystów. Ten zabieg jednak nie przejdzie – polska wieś doskonale zna się zarówno na prawdzie, jak i na farbowanych lisach.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts