Błysk Krychowiaka, remis Szczęsnego

/ facebook.com/GrzegorzKrychowiakOfficial

Robert Lewandowski i Grzegorz Krychowiak zdobyli bramki dla swoich zespołów - Bayernu Monachium i Lokomotiwu Moskwa - w środowych meczach piłkarskiej Ligi Mistrzów. W barwach mistrza Rosji cały mecz rozegrał też Maciej Rybus, a w Juventusie - Wojciech Szczęsny.

Będący ostatnio w świetnej formie Krychowiak i Rybus cieszyli się ze zwycięstwa - na wyjeździe nad Bayerem Leverkusen 2:1. Pierwszy z Polaków trafił do siatki w 16. minucie, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Był to gol na 1:0. W kadrze Bayernu nie znalazł się Adrian Stanilewicz.

Krychowiak znów wpisał się na listę strzelców - tym razem w Lidze Mistrzów

Szczęsny i jego koledzy z Juventusu Turyn musieli pogodzić się z remisem w Madrycie z Atletico 2:2. Z kolei Dinamo Zagrzeb Damiana Kądziora rozgromiło u siebie Atalantę Bergamo, ale Polaka tego dnia nie było nawet na ławce rezerwowych. Robert Lewandowski natomiast trafił na 2:0 w 80. minucie spotkania przed własną publicznością z Crveną Zvezdą Belgrad. Mistrz Niemiec wygrał ostatecznie 3:0.

We wtorek jedynym Polakiem, który pojawił się na boisku, był Piotr Zieliński z Napoli - wszedł w 66. minucie meczu u siebie z broniącym trofeum Liverpoolem (2:0). Arkadiusz Milik był rezerwowym gospodarzy. W składzie Borussii Dortmund zabrakło Łukasza Piszczka, a w KRC Genk nie zagrał Jakub Piotrowski.

Łącznie w 32 zespołach uczestniczących w fazie grupowej jest dziesięciu Polaków.