Macron chce karać za nieprzyjmowanie imigrantów! Domaga się automatycznego mechanizmu ich lokowania

zdjęcie ilustracyjne / Irish Defence Forces , wikimedia commons

  

Prezydent Francji Emmanuel Macron po spotkaniu z premierem Włoch Giuseppe Contem w Rzymie opowiedział się za „poważnym karaniem” tych państw UE, które odmawiają udziału w mechanizmie dystrybucji migrantów. Macron wyraził przekonanie, że potrzebny jest „automatyczny europejski mechanizm przyjmowania imigrantów”, dzięki któremu Malta czy Włochy będą miały pewność, że inne kraje wraz z nimi będą brały na siebie odpowiedzialność za migrantów.

Macron ocenił, że od 2015 roku, czyli od eskalacji kryzysu migracyjnego, Włochy spotykają się z „brakiem zrozumienia i niesprawiedliwością”.

Nasze podejście musi odpowiadać trzem wymogom: po pierwsze wymogowi człowieczeństwa, a także solidarności, której zbyt często brakuje w UE, oraz skuteczności. Nieporozumienia polityczne doprowadziły do nieskutecznego podejścia w zapobieganiu napływowi migrantów i zwalczaniu ruchów wtórnych przez granice krajów UE.
- zaznaczył Macron.

Francuski prezydent opowiedział się też za „poważnym karaniem” tych państw, które nie uczestniczą w „europejskiej solidarności” w kwestii przyjmowania migrantów.

Zdaniem Macrona odpowiedzią na zjawisko migracji nie może być „nacjonalistyczna prowokacja”, ale „tworzenie rozwiązań polegających na naprawdę skutecznej europejskiej współpracy”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wybuch pieca w budynku wielorodzinnym. Jedna osoba nie żyje

/ Image by Andrzej Rembowski from

  

Do wybuchu pieca doszło w czwartek wieczorem w budynku wielorodzinnym w Dziadowej Kłodzie w powiecie oleśnickim na Dolnym Śląsku. Jedna osoba nie żyje, druga została poszkodowana. Nie doszło do pożaru.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 19. Dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu przekazał, że najprawdopodobniej w jednym z mieszkań w wielorodzinnym budynku doszło do wybuchu pieca. Na miejsce skierowano trzy zastępy straży pożarnej. Wezwano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak poinformował mł. asp. Marcin Purzyński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy, służby powiadomił mieszkaniec budynku, który w sąsiednim lokalu usłyszał wybuch. „W mieszkaniu przebywały dwie osoby, matka i jej córka. Córka została poszkodowana i odwieziona do szpitala, u jej matki lekarz stwierdził zgon” – przekazał.

Dodał, że nie doszło do pożaru i konstrukcja budynku nie została naruszona. Mieszkańcy budynku ewakuowali się jeszcze przed przyjazdem straży.

„Nie wiadomo, co było przyczyną wybuchu. Na miejscu pracuje policja i prokurator, którzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia” – powiedział Purzyński. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl