Na Facebooku Marcina Dorocińskiego czytamy:

Już możemy oficjalnie! Z największą radością dzielimy się z Wami wspaniałą nowiną! ??? Marcin Dorociński dołączył do obsady „The Queen’s Gambit”, limitowanego serialu dla amerykańskiego @netflix.

Serial napisał i wyreżyseruje Scott Frank, autor scenariuszy do m.in Wolverine, Logana i twórca serialu Godless. W roli głównej Anya Taylor Joy jako Beth Harmon. Marcin na planie spędzi 20 dni zdjęciowych i wcieli się w postać Borgova, geniusza szachowego i największego przeciwnika głównej bohaterki.
Trzymajcie kciuki! 

Jak donosi wprost.pl, serial stanowi adaptację powieści Waltera Tevisa z 1983 roku pod tym samym tytułem. Fabuła skupia się na postaci Beth Harmon, szachowej mistrzyni, która w pogoni za doskonałością i kolejnymi sukcesami, zmaga się z uzależnieniem od środków uspokajających i alkoholu. 

Polak zagra postać Borgova – geniusza szachowego i głównego przeciwnika Beth. W rolę szachistki wcieli się Anya Taylor Joy, a reżyserią zajmie się Scott Frank, autor scenariuszy m.in. do „Wolverine'a” czy „Logana”.

Co ciekawe, w 2007 roku „The Queen’s Gambit” planował sfilmować Heath Ledger. Główną rolę w reżyserskim debiucie powierzył Ellen Page. Produkcję przerwała przedwczesna śmierć gwiazdora.