Elektroniczne legitymacje dla ministrantów. Uprawniają do wielu zniżek

zdjęcie ilustracyjne / By OndraZ at Czech Wikipedia, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8371466

  

Ponad tysiąc ministrantów diecezji kieleckiej posługuje się wyglądającymi jak dowód osobisty, nowymi legitymacjami elektronicznymi, które stopniowo zastępują stare, papierowe. Dokument uprawnia do zniżek w wybranych obiektach sportowych i punktach gastronomicznych – to nowatorski pomysł diecezji kieleckiej.

Nowe dokumenty zawierają zdjęcie, dane osobowe, stopień ministrancki, nazwę parafii, specjalny, indywidualny kod i hologram oraz grafikę z kielecką katedrą.

- To forma dowartościowania ministrantów, ale i realne dla nich korzyści

– mówi ks. Mariusz Kałka, diecezjalny moderator służby liturgicznej. – Na początku był pomysł ministranckiego klubu, który udało się zrealizować: grupa ministrantów zrzeszonych w Radzie Liturgicznej Służby Ołtarza, wspólnie z księżmi stworzyła klub i odwiedzają różne punkty w województwie, zabiegając o zniżki dla ministrantów diecezji kieleckiej - wyjaśnia. Kapłan przyznaje, że „niełatwo z tym się przebić”, ale sporo zniżek udało się wynegocjować. Każdy, kto posiada nową legitymację do klubu należy automatycznie.

Posiadający e-legitymację ministranci mają m.in. darmowy wstęp na baseny MOSiR - u w Kielcach oraz baseny w Strawczynie, Busku – Zdroju, Miechowie i Charsznicy. Mogą skorzystać ze zniżek na niektóre posiłki w kieleckiej galerii Echo, trwają rozmowy z tamtejszym kinem.

Nowa legitymacja pomaga usprawniać współpracę księży z ministrantami w parafiach, czego przykładem jest parafia Krajno w Górach Świętokrzyskich. Ks. Michał Glin, opiekujący się grupą 60 ministrantów w niewielkiej wiejskiej parafii zakupił tzw. punktualnik. Jest to czytnik, przy którym ministranci odbijają legitymację, gdy przychodzą służyć do Mszy św. Dzięki temu specjalny system pokazuje aktywność każdego z nich, a księża nie muszą spisywać ich obecności na kartkach. Punktualnik ma już także parafia św. Jadwigi w Kielcach, zakup planuje kielecka parafia św. Wojciecha.

Elektroniczne legitymacje można zamówić przez stronę internetową ministranci.diecezja.kielce.pl i odebrać w swojej parafii. Tam też znajduje się aktualny wykaz punktów, w których ministranci mają zniżki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: KAI, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Najbogatszy Polak dorzuci wiatr do atomu

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/AnetteBjerg/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Najbogatszego Polaka interesują nie tylko małe elektrownie jądrowe, ale również farny wiatrowe. Złożył wniosek na budowę 800 MW na Bałtyku - informuje dziś "Puls Biznesu".

Michał Sołowow, najbogatszy Polak, który w miniony poniedziałek ogłosił, że chciałby inwestować w małe reaktory jądrowe, potencjał widzi również w sektorze wiatrowym - wskazuje gazeta.

[polecam:https://niezalezna.pl/293958-jeden-z-najbogatszych-polakow-rozwaza-budowe-reaktora-jadrowego-w-polsce-glos-zabral-minister]

Jak informuje, przemysłowiec chce budować lub przejmować wiatraki lądowe, stara się też o pozwolenie na prace na polskiej części Bałtyku.

"W marcu złożyliśmy własny wniosek na 8900 MW na offshore. Jego rozpatrzenie zostało zawieszone do czasu uchwalenia planu zagospodarowania terenów morskich. Mogę powiedzieć tylko tyle, że obszar, o który aplikujemy, jest objęty planem zagospodarowania terenów morskich i jeśli dostaniemy tzw. decyzję lokalizacyjną, to zbudujemy wiatraki na morzu" - przekazał "Pulsowi Biznesu" Michał Sołowow.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl