Zabił żonę i poszedł na komendę

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/PublicDomainPictures

  

Sztumska policja zatrzymała 33-latka, który zgłosił się na komendę informując, że chwilę wcześniej zabił nożem żonę. Funkcjonariusze znaleźli ciało kobiety na klatce schodowej jednego ze sztumskich domów. Małżeństwo było w trakcie rozwodu.

O zatrzymaniu 33-latka poinformowała Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Wyjaśniła, że tego dnia przed południem mężczyzna sam zjawił się na sztumskiej komendzie policji i poinformował, że zabił swoją 30-letnią żonę.

Policjanci znaleźli martwą kobietę we wskazanym przez niego miejscu - na klatce schodowej jednego z domów w Sztumie. Wawryniuk poinformowała, że zadane nożem rany znaleziono zarówno na przodzie, jak i na tyle ciała kobiety. Wyjaśniła, że ran było, co najmniej kilka.

Rzecznik poinformowała, że 33-latek został zatrzymany przez policję. Ponieważ na rękach miał rany cięte - jak twierdził, sam się okaleczył, przewieziono go do szpitala. Wawryniuk wyjaśniła, że ewentualne przesłuchanie mężczyzny odbędzie się, gdy pozwolą na to lekarze. Dodała, że na pewno nie stanie się to dziś.

Rzecznik poinformowała, że kobieta i mężczyzna byli w trakcie rozwodu.

Dodała, że policjanci zabezpieczyli ślady na miejscu zabójstwa. Planowane są przesłuchania i inne działania mające służyć wyjaśnieniu okoliczności zdarzenia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Sofia: ranni po starciach z policją

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/tomasdratnal

  

Prawie 40 osób trafiło do szpitali w wyniku starć, do których doszło w Sofii, podczas demonstracji związanych z kryzysem wodnym w mieście Pernik. Przeciw protestującym, którzy próbowali wedrzeć się do siedziby resortu rozwoju regionalnego, policja użyła gazu pieprzowego.

Poniedziałkowa demonstracja w Sofii była drugą w ciągu ostatnich trzech dni. W sobotę w proteście, który przebiegał spokojnie, wzięło udział ponad 1,5 tys. osób. W poniedziałek do manifestacji przyłączyli się przedstawiciele pozaparlamentarnej partii Odrodzenia.

Demonstracje zorganizował komitet z miasta Pernik, położonego ok. 20 km na zachód od Sofii, w którym od ponad dwóch miesięcy obowiązują drastyczne ograniczenia w dostępności wody dla mieszkańców. Protestujący początkowo domagali się dymisji minister rozwoju regionalnego Petji Awramowej. Ale później ich żądania rozszerzyły się do dymisji całego rządu.

Zdaniem protestujących władze nie zareagowały w porę na sygnały, że miastu zagraża kryzys, i zajęły się sprawą zdecydowanie za późno.

Z powodu braku wody w Perniku i kilkunastu okolicznych wsiach zdymisjonowano ministra środowiska naturalnego i zasobów wodnych Neno Dimowa. Od dwóch tygodni jest on w areszcie. W poniedziałek zatrzymano również szefa przedsiębiorstwa wodociągowego w Perniku Iwana Witanowa i b. pełniącą obowiązki mera miasta Sewdelinę Kowaczewą. Zarzuca im się umyślną niegospodarność.

Wcześniej premier zwolnił kierowniczkę administracji regionalnej Irenę Sokołową.

W ramach rozwiązania kryzysu wodnego rząd zaproponował budowę nitki wodociągowej łączącej zbiornik retencyjny Pernika z sofijską siecią i przeprowadzenie wody z gór Riła na południowym zachodzie. Inwestycja - zdaniem gabinetu - powinna być gotowa za 45 dni. Zdaniem ekspertów nie zostanie w tym czasie zrealizowana. Pojawiają się też obawy, że odprowadzenie wody z Sofii może spowodować problemy z jej dostępnością w stolicy kraju.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts