Podejrzany o pedofilię aresztowany

/ Chris Hitchcock/sxc

  

Na trzy miesiące aresztował Sąd Rejonowy w Starachowicach (woj. świętokrzyskie) mężczyznę, któremu prokurator przedstawił zarzuty przeciwko wolności seksualnej i obyczajności na szkodę małoletnich poniżej 15 roku życia. Według mediów podejrzany jest instruktorem jednej z miejskich instytucji kultury.

"Miłosz W. usłyszał dwa zarzuty, związane z popełnieniem przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, na szkodę małoletnich pokrzywdzonych poniżej 15 roku życia"

- przekazał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach, Daniel Prokopowicz.

Śledczy wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt dla mężczyzny - sąd przychylił się do tego wniosku. Prokuratura - ze względu na dobro pokrzywdzonych - nie udziela więcej informacji w tej sprawie.

O sprawie jako pierwsza poinformowała kielecka "Gazeta Wyborcza". Z artykułu zamieszczonego na portalu internetowym wynika, że mężczyzna, który na co dzień pracuje w jednej z miejskich instytucji kultury w Starachowicach, został zatrzymany w niedzielę wieczorem.

Sprawa wyszła na jaw w czasie, gdy mężczyzna przebywał na imprezie kulturalnej za granicą – na tę okoliczność miał wziąć urlop z pracy. Na tym samym wyjeździe były też dzieci ze Starachowic. Według relacji "Wyborczej" podczas wyjazdu mężczyzna do swojego pokoju  miał prosić dziewczynkę z innego miasta, która miała z pomieszczenia wybiec z płaczem.

Dzieci do Polski wróciły pod opieką innej osoby dorosłej. Prezydent Starachowic Marek Materek powiedział "Wyborczej", że zapewniono pomoc psychologiczną dla rodziny dziecka, a samorząd jeszcze przed przybyciem policji zabezpieczył służbowy pokój instruktora.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Projekt ustawy ws. Brexitu wraca do Izby Gmin

zdjęcie ilustracyjne / DANIEL DIAZ; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Brytyjska Izba Lordów zaaprobowała proponowany przez rząd Borisa Johnsona projekt ustawy o porozumieniu w sprawie wystąpienia z Unii Europejskiej, ale z pięcioma wprowadzonymi poprawkami, co oznacza, że w środę wróci on do Izby Gmin.

Przyjęcie ustawy, która ma dać prawnie obowiązującą moc politycznym uzgodnieniom zawartym w umowie z UE, wynegocjowanej w połowie października 2019 roku przez rząd Johnsona, jest niezbędne do uporządkowanego brexitu w dniu 31 stycznia.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts