Podejrzany o pedofilię aresztowany

/ Chris Hitchcock/sxc

  

Na trzy miesiące aresztował Sąd Rejonowy w Starachowicach (woj. świętokrzyskie) mężczyznę, któremu prokurator przedstawił zarzuty przeciwko wolności seksualnej i obyczajności na szkodę małoletnich poniżej 15 roku życia. Według mediów podejrzany jest instruktorem jednej z miejskich instytucji kultury.

"Miłosz W. usłyszał dwa zarzuty, związane z popełnieniem przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, na szkodę małoletnich pokrzywdzonych poniżej 15 roku życia"

- przekazał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach, Daniel Prokopowicz.

Śledczy wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt dla mężczyzny - sąd przychylił się do tego wniosku. Prokuratura - ze względu na dobro pokrzywdzonych - nie udziela więcej informacji w tej sprawie.

O sprawie jako pierwsza poinformowała kielecka "Gazeta Wyborcza". Z artykułu zamieszczonego na portalu internetowym wynika, że mężczyzna, który na co dzień pracuje w jednej z miejskich instytucji kultury w Starachowicach, został zatrzymany w niedzielę wieczorem.

Sprawa wyszła na jaw w czasie, gdy mężczyzna przebywał na imprezie kulturalnej za granicą – na tę okoliczność miał wziąć urlop z pracy. Na tym samym wyjeździe były też dzieci ze Starachowic. Według relacji "Wyborczej" podczas wyjazdu mężczyzna do swojego pokoju  miał prosić dziewczynkę z innego miasta, która miała z pomieszczenia wybiec z płaczem.

Dzieci do Polski wróciły pod opieką innej osoby dorosłej. Prezydent Starachowic Marek Materek powiedział "Wyborczej", że zapewniono pomoc psychologiczną dla rodziny dziecka, a samorząd jeszcze przed przybyciem policji zabezpieczył służbowy pokój instruktora.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Amerykański sprzęt dotarł na Litwę

zdjęcie ilustracyjne / Beny Shlevich CC BY-SA 2.0

  

Na Litwę dziś przybył ponad 500-osobowy batalion amerykańskiej piechoty z ciężkim sprzętem wojskowym - czołgami i wozami bojowymi. Żołnierze dywizji Wojsk Lądowych USA z bazy Fort Hood w Teksasie będą tu ćwiczyli przez pół roku.

Na poligon w Podbrodziu (lit. Pabrade) przy granicy z Białorusią przerzucono już osiem czołgów Abrams i 21 bojowych wozów piechoty Bradley. Kolejne kilkadziesiąt czołgów zostanie dostarczonych w najbliższych tygodniach.

Minister obrony Litwy Raimundas Karoblis podkreślił, że przybycie żołnierzy USA do jego kraju „demonstruje fakt, że jest to możliwe”. 

- Przede wszystkim jest to sygnał dla Litwy i dla innych sąsiednich państw NATO, że w razie kryzysu sojusznicy będą z nami

– powiedział w rozmowie z agencją BNS. Dodał, że „jest to też sygnał dla Rosji i jeszcze jeden element odstraszający”.

Podczas pobytu na Litwie amerykańscy żołnierze będą współpracowali z żołnierzami litewskimi w ramach realizacji projektu mechanizacji Sił Lądowych Wojska Litewskiego. Litwa zapewni Amerykanom zakwaterowanie i wsparcie logistyczne, amerykańscy wojskowi będą też korzystali z infrastruktury poligonów litewskiej armii.

Karoblis wskazał, że podczas ćwiczeń żołnierze USA zapoznają się m.in. z nowymi dla nich warunkami geograficznymi i pogodowymi.

Od wiosny 2014 roku na Litwie odbyło się kilkanaście rotacji armii USA. Ostatnio żołnierze amerykańscy stacjonowali tu w 2017 roku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl