Wiatrowycz zwolniony ze stanowiska szefa ukraińskiego IPN

Wołodymyr Wiatrowycz / CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17440371

  

Rząd Ukrainy zwolnił ze stanowiska prezesa Instytutu Pamięci Narodowego tego kraju Wołodymyra Wiatrowycza, uważanego za jednego z architektów ukraińskiej polityki historycznej i uznawanego w Polsce za apologetę działalności OUN-UPA.

Wiatrowycz poinformował o zwolnieniu w środę na swoim Facebooku. Jak oświadczył, w ciągu trwającej od 2014 roku kadencji zdołał zrealizować większość postawionych sobie celów.

„Uzyskałem od premiera Ołeksija Honczaruka zapewnienie, że nie zważając na zmianę na stanowisku prezesa, Instytut zachowa status organu władzy oraz instrumentu polityki pamięci narodowej, a format i kierunki jego pracy będą kontynuowane”

- napisał.

Wiatrowycz był często krytykowany w Polsce m.in. za tezę, że konflikt polsko-ukraiński podczas II wojny światowej i w okresie powojennym, w tym ludobójstwo na Wołyniu, był konfliktem zbrojnym między polskimi i ukraińskimi formacjami podziemnymi. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Sześć nowych zakażeń w lubelskim

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/TheDigitalArtist /creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Sześć nowych przypadków zakażenia koronawirusem wykryto w woj. lubelskim - poinformowała dziś rzeczniczka wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka. Dotychczas w regionie potwierdzono 180 zachorowań, sześć osób zmarło.

Strzępka podała w komunikacie prasowym, że potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą: mężczyzny w przedziale wieku 0-20 lat z powiatu chełmskiego, dwóch mężczyzn w przedziale wieku 0-20 lat z powiatu łukowskiego, mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z Lublina, mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z Chełma, mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu łęczyńskiego.

Wszystkie osoby miały styczność z osobami zakażonymi.

Dotychczas w woj. lubelskim wykryto w sumie 180 przypadków zakażenia koronawirusem, sześć osób zmarło. Odnotowano 26 przypadków ozdrowieńców.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts