Największy w Polsce piknik wojskowy

/ /twitter.com/MON_GOV_PL

  

W sobotę, 5 października 2019 r., Festiwalowi orkiestr w mundurach na stadionie PGE Narodowym będzie towarzyszył największy w Polsce piknik wojska oraz służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji - informuje ministerstwo obrony narodowej.

"Na wszystkich gości czekamy już od godz. 15.00. Wokół PGE Narodowego zaprezentowany zostanie najnowocześniejszy sprzęt wojskowy – pojazdy kołowe i gąsiennicowe, wyposażenie indywidualne żołnierzy. Wśród pojazdów będą czołgi Leopard, moździerz samobieżny RAK, haubica samobieżna KRAB, pojazdy wojsk specjalnych MATV MRAP czy jeden z najnowszych sprzętów będących na wyposażeniu jednostek Wojska Polskiego – samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD

- informuje MON.

Będzie można zobaczyć infrastrukturę szpitala polowego wraz z wyposażeniem oraz Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak w wersji medycznej.

Na pikniku będą obecni żołnierze wojsk lądowych, sił powietrznych, marynarki wojennej, wojsk specjalnych i żandarmerii wojskowej oraz najmłodszej formacji, jaką są Wojska Obrony Terytorialnej. U nich na stoisku promocyjnym będzie można zobaczyć m. in. karabiny wyborowe, karabinki MSBS Grot, celowniki noktowizyjne.

Będzie można także przekonać się ile waży plecak ratownika medycznego i co znajduje się w takiej wojskowej "apteczce". Żołnierze z 6 Brygady Powietrznodesantowej zaprezentują indywidualne wyposażenie skoczków spadochronowych, a żołnierze z jednostek specjalnych - GROM, NIL, FORMOZA , AGAT i Jednostki Wojskowej KOMANDOSÓW – zaprezentują najnowszą broń i sprzęt obserwacyjny oraz sprzęt łączności. Będą także saperzy z 2. Pułku Inżynieryjnego, którzy zaprezentują wykrywacze min i metali oraz kombinezony przeciwwybuchowe.

Swój sprzęt zaprezentują także żołnierze Żandarmerii Wojskowej, którzy w tym dniu udostępnią gościom pikniku symulatory: jazdy oraz dachowania. Wszyscy chętni będą mogli zobaczyć, jakie wyposażenie w środku ma ambulans kryminalistyczny czy Mobilne Centrum Monitoringu. Na stoisko Żandarmerii zapraszamy także wielbicieli jednośladów, gdzie wystawione będą motocykle.

W tym dniu, goście będą mogli zapoznać się również ze sprzętem policji, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Granicznej. Na stoisku Straży Granicznej o służbie będą opowiadać m.in. funkcjonariusze, którzy mają doświadczenie w pracy na przejściach granicznych, a także przewodnicy psów. Państwowa Straż Pożarna zaprezentuje najnowszy sprzęt wykorzystywany w akcjach ratowniczych, w tym m.in. sprzęt Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej, samochody gaśnicze oraz samochody dowodzenia i łączności. Policja pokaże m. in. Mobilny Posterunek Policji oraz Mobilne Centrum Monitoringu i Ambulans Kryminalistyczny. Będzie także łódź motorowa oraz sprzęt minersko – pirotechniczny. To tylko niektóre z atrakcji, które na piknik przygotowało wojsko oraz służby podległe MSWiA.

W trakcie pikniku nie zabraknie również zespołów rekrutacyjnych działających w ramach kampanii "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej". W wojskowym mobilnym zespole rekrutacyjnym dowiecie się co zrobić, aby wstąpić w szeregi Wojska Polskiego, rozpocząć naukę na uczelni wojskowej albo w otwartym w tym roku Wojskowym Ogólnokształcącym.

W sobotnie popołudnie będzie można porozmawiać m. in. ze studentami i pracownikami naukowymi z Wojskowej Akademii Technicznej, Lotniczej Akademii Wojskowej, Akademii Marynarki Wojennej, Akademii Wojsk Lądowych, Akademii Sztuki Wojennej, Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki, a także Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego. Swoje stoiska promocyjno-rekrutacyjne wystawią także służby podległe Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dla tych, przed którymi wkrótce wybór szkoły średniej także mamy ofertę. O najlepszych szkołach średnich z klasami mundurowymi, o organizacjach proobronnych oraz o programie certyfikowanych klas mundurowych, który prowadzi Ministerstwo Obrony Narodowej opowiadać będą żołnierze i pracownicy Biura ds. Proobronnych.

Na pikniku nie zabraknie żołnierzy z Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, którzy na co dzień występują w Polsce i poza granicami naszego kraju, jako wojskowa asysta honorowa podczas uroczystości o charakterze państwowym, wojskowym i patriotyczno-religijnym. Żołnierze z Pułku codzienne pełnią także wartę honorową przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

"Na pewno będziecie mogli spotkać się z żołnierzami z jednostek, które wchodzą w skład najnowszej, formowanej obecnie czwartej dywizji Wojska Polskiego – 18. Dywizji Zmechanizowanej. O służbie wojskowej w kraju, ale także poza granicami Polski będzie można porozmawiać na specjalnie przygotowanym w tym dniu stoisku Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa"

- czytamy w komunikacie.

Ponieważ na piknik zapraszamy każdego bez względu na wiek, specjalną strefę artystyczną dla maluchów przygotuje Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej. Na wszystkich małych gości czekać będą też drobne upominki. Dla dorosłych, Zakłady Mechaniczne Tarnów udostępnią strzelnicę kontenerową.

Na wojskowym pikniku nie może zabraknąć wojskowej kuchni polowej. Tym razem kucharze będą częstować wypiekanym w niej chlebem oraz tradycyjną wojskową grochówką.

Na stadionie odbędą się także pokazy dynamiczne wyszkolenia żołnierzy. Szczegóły już wkrótce w kolejnym komunikacie.

Piknik na PGE Narodowym odbędzie się w 5 października w godz. 15.00 do 20.30. Wstęp bezpłatny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Matka ma zgodę sądu by... zmienić płeć dziecka. Ojciec jest bezsilny. Ta sprawa szokuje!

/ 3DMaennchen

  

Przeprowadzona zostanie chemiczna kastracja zdrowego dziecka, bo jedno z rodziców ma takie życzenie? Okazuje się, że tak absurdalna i przerażająca historia jest możliwa. Sąd w Teksasie orzekł, że 7-letni James może stać się Luną. Zrozpaczony ojciec przegrał walkę z matką chłopca.

Jeffrey Younger jest ojcem 7-letniego chłopca, którego matka stwierdziła, że woli mieć córkę. Niestety, nie udało mu się zwyciężyć w sądzie i uchronić syna przed zmianą płci. Potyczka dotyczyła opieki nad dzieckiem. Sprawę, choć ojciec podnosił, czym to grozi, wygrała matka.

Zdaniem ojca, chłopiec nie chce być dziewczynką, ale sąd w Dallas w Teksasie pozostał głuchy na jego argumenty.

Na podstawie jego wyroku matka dziecka, dr Anne Georgulas, uzyskała pełnię praw rodzicielskich i będzie mogła teraz zmienić Jamesa w Lunę. Jak podają media, kobieta będzie miała całkowitą swobodę w podawaniu dziecku żeńskich hormonów i środków blokujących okres dojrzewania. To oznacza chemiczną kastrację 7-latka.

Co więcej, ta niezrozumiała decyzja sądu obliguje ojca do uznania Jamesa za dziewczynkę. Od tej pory ma zwracać się do syna, jakby był córką, nie może zabierać dziecka w otoczenie, które uważa go za chłopca a sam będzie zmuszony do udziału w lekcjach dotyczących gender i transseksualizmu!

Jak podkreślają media, ojciec obawia się o życie Jamesa.

Do skutków ubocznych chemicznej terapii, polegającej na podawaniu dziecku hormonów płciowych, należą m. in.: zakrzepica żył, podniesiony poziom tłuszczu we krwi, kamienie żółciowe, wzrost wagi, bezpłodność, niskie libido, zaburzenia erekcji, czy nadciśnienie.

Pod wyłączną opiekę matki trafił również brat bliźniak Jamesa - Jude.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, dorzeczy.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl