„Władca Pierścieni” powraca na ekrany i do... Nowej Zelandii

Kadr z filmu "Władca pierścieni" / fot. mat.pras.

  

Amazon nakręci nowy serial odwołujący się do Tolkienowskiej trylogii „Władca Pierścieni”. Serial ten, podobnie jak niedawna głośna ekranizacja filmów o Hobbitach, zostanie nakręcony w Nowej Zelandii. Wellington przebiło w tej kwestii Szkocję oferując lepsze warunki finansowe.

Według pierwszych zapowiedzi ma to być najdroższy telewizyjny serial wszech czasów. Wszystko więc wskazuje na to, że to krajobrazy nowozelandzkie umożliwią podróż naszej wyobraźni w baśniowe Śródziemie. Jak wiadomo jest to kraj w którym Peter Jackson nakręcił oryginalne filmy „Władca Pierścieni” i „Hobbita”.

Rozpoczęcie zdjęć do serialu, którego koszty ocenia się na prawie miliard dolarów (660 mln funtów) rozpocznie się w najbliższych miesiącach w trzech lokalizacjach w okolicach miasta Auckland na Wyspie Północnej. Stolica kraju Wellington była również rozważana, ale została odrzucona ponieważ cała dostępna przestrzeń studia została zajęta przez Jamesa Camerona, który filmuje tam swoje cztery kontynuacje Avatara.

Szczegóły fabuły nowego serialu zostały ściśle strzeżone, Amazon ujawnił jednak, że akcja będzie mieć miejsce w ciągu 3441 lat przed wydarzeniami „Drużyny Pierścienia”. Według plotek fabuła ma koncentrować się na młodym Aragornie, granym przez Viggo Mortensena w filmowej trylogii.

Ekspert pracujący nad adaptacją tekstu Tolkiena stwierdził niedawno, nie wydano zgody na wykorzystanie większości fabuły książki.

Jak przypominają eksperci filmowi w listopadzie 2017 roku Amazon pokonał Netflix oferując kwotę 250 milionów dolarów by zdobyć prawa do tej historii fantasy. Cały serial ma być najdroższy w historii i kosztować około 1 miliarda dolarów.

Tom Shippey, badacz Tolkiena, który nadzoruje prace nad serialem, powiedział niemieckiemu portalowi Deutsche Tolkien, że właściciele praw do książki odmówili wydania zgody na czas akcji poza okresem Drugiej Ery Śródziemia. Oznacza to, że adaptacja Amazona nie będzie się w ogóle pokrywać z wydarzeniami z Trzeciej Ery, znanej nam z ekranizacji nagrodzonej Oscarem trylogii Petera Jacksona, w której hobbit Frodo Baggins podróżuje, by zniszczyć Pierścień.

Obejmująca 3441 lat Druga Era rozpoczyna się po wygnaniu mrocznego władcy Morgotha, a kończy się wraz z pierwszą śmiercią Saurona, sługi Morgotha i głównego czarnego charakteru we Władcy Pierścieni, z rąk połączonych w walce elfów i ludzi.

Właściciele praw autorskich odmawiają jednak wszelkich komentarzy do przecieków na temat fabuły serialu. Przewiduje się jednak, że prace nad nową serią filmów o Śródziemu Amazon rozpocznie w 2020 roku. Oficjalna data premiery nie została jeszcze ogłoszona, według przecieków serial ma składać się z 22 odcinków.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: theguardian.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Politycy komentują skandaliczną wypowiedź senatora PO. „Nie ma zgody na szantaż dziećmi”

Jerzy Fedorowicz / By Platforma Obywatelska RP from Polska - Spotkanie zorganizowane przez Jerzego Fedorowicza - Kraków, małopolskie (2012-12-08), CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=34317307

  

Słowa senatora Platformy Obywatelskiej o możliwych konsekwencjach dla osób, które zdecydowałyby się wesprzeć klub PiS w wyższej izbie parlamentu wywołały powszechne oburzenie oraz liczne komentarze. - Wobec słów senatora PO Jerzego Fedorowicza nie można pozostać obojętnym - napisał wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński ­odnosząc się gróźb Fedorowicza.

Fedorowicz pytany był w piątek przez dziennikarzy, czy ktoś z senatorów opozycji może przejść na stronę PiS, aby zapewnić temu klubowi większość.

"Człowiek, który w tym momencie, w którym taka ważna rzecz się stała w polskiej polityce nagle zmieni front i odejdzie od ludzi, którzy na niego głosowali, będzie obłożony anatemą do trzech pokoleń, to jest pewne. Jeżeli ktoś ma odwagę taką, żeby zaryzykować swoje życie, swoich dzieci i wnuków, to proszę bardzo. Ja takiego człowieka wśród ludzi wybranych przeciwko dzisiejszej władzy nie znam"

- odpowiedział senator.

[polecam:https://niezalezna.pl/293525-jakie-moga-byc-konsekwencje-przejscia-do-klubu-pis-polityk-po-zycie-swoje-swoich-dzieci-i-wnukow]

Do słów Fedorowicza odniósł się na Twitterze Gliński.

"Wobec słów senatora Fedorowicza nie można pozostać obojętnym. Nie ma zgody na szantaż dziećmi. Nigdy w Polsce nie wygracie nienawiścią"

- napisał w sobotę wicepremier i szef resortu kultury.

Wcześniej słowa senatora PO skomentował zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel.

[polecam:https://niezalezna.pl/293634-senator-z-po-straszyl-klatwa-i-ryzykowaniem-zycia-mozna-mowic-o-probach-zastraszenia]

"Mam nadzieję, że pan senator się tylko zagalopował, bo wypowiedzi, w których używa się sformułowań, że ktoś miałby obawiać się o życie nie tylko swoje, ale (też) swoich dzieci i wnuków są bardzo niepokojące i budzą bardzo złe skojarzenia. Myślę, że są niedopuszczalne w dyskursie politycznym i w przestrzeni publicznej"

- ocenił.

"Oczekiwalibyśmy oczywiście wycofania się z tych słów. Chyba, że to są jakieś nowe standardy w Platformie Obywatelskiej, które już sugerowałyby jednak organizację innego typu niż partia polityczna" - dodał Fogiel.


W Senacie dzięki tzw. paktowi senackiemu opozycji udało się zdobyć większość - 51 mandatów. "Pakt senacki" to porozumienie, które zawarły latem: Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni), "Lewica" (SLD, Lewica Razem, Wiosna) i PSL - Koalicja Polska (m.in. PSL i Kukiz'15). W ramach "Paktu" w zdecydowanej większości okręgów opozycja wystawiła przeciwko PiS tylko jednego kandydata na senatora.

PiS uzyskał 48 mandatów w Senacie. Koalicja Obywatelska – 43 mandaty, PSL – trzy, a SLD – dwa. W Senacie zasiądą także startujący z własnych komitetów: obecna senator niezależna Lidia Staroń, prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz, b. prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski oraz b. sekretarz generalny PO i b. wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl