Rozbito gang produkujący nielegalne papierosy

Papierosy / cbsp.policja.pl

  

Zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się kupowaniem, produkcją oraz sprzedażą papierosów i krajanki tytoniowej rozbili funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej Straży Granicznej, Centralnego Biura Śledczego oraz Krajowej Administracji Skarbowej w Olsztynie.

W sprawie zatrzymano 7 mężczyzn, którzy najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Na miejscu zabezpieczono ok. 4 mln nielegalnych papierosów i prawie 4,5 tony krajanki tytoniowej o łącznej wartości 6,7 mln zł. Narażenie na uszczuplenia podatkowe budżetu państwa mogło wynieść ok. 8,5 mln zł. Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Siedlcach - podała w komunikacie rzeczniczka CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz.

W ostatnim czasie funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, Zarządu w Olsztynie Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili akcję, w ramach której na terenie kilku posesji w powiecie piaseczyńskim oraz mińskim zatrzymali osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i produkcję nielegalnych papierosów.

Na gorącym uczynku, w trakcie produkcji, zatrzymano 3 osoby, a łącznie w ramach tej akcji zatrzymanych zostało 7 mężczyzn w wieku od 36 do 51 lat. To dwóch Polaków, obywatel Ukrainy i 4 obywateli Białorusi. Na miejscu zabezpieczono także kompletną linię produkcyjną i gotowe papierosy. Z szacunków śledczych wynika, że grupa mogła wyprodukować co najmniej 22 mln sztuk papierosów.

Funkcjonariusze podczas przeszukań kolejnych posesji i samochodów ujawnili ok. 4 mln sztuk papierosów, bez obowiązujących znaków akcyzy skarbowej, o wartości ponad 3 mln zł oraz blisko 4,5 tony krajanki tytoniowej, o wartości prawie 3,7 mln zł. Łączna wartość zabezpieczonych rzeczy to ok. 6,7 mln zł. Narażenie na uszczuplenia podatkowe budżetu państwa mogło wynieść około 8,5 mln zł.

Mężczyźni w prokuraturze usłyszeli zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się nabywaniem, produkcją oraz sprzedażą papierosów i krajanki tytoniowej na ogromną skalę. Zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Śledztwo jest nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Siedlcach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Turcja oskarża Kurdów. Chodzi o rozejm w Syrii

zdjęcie ilustracyjne / ErikaWittlieb; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Turcja oskarżyła siły kurdyjskie o naruszenie ogłoszonego w czwartek rozejmu na północy Syrii na mocy którego Ankara zgodziła się zawiesić na 5 dni ofensywę i ją zakończyć, jeśli Kurdowie wycofają się z tego, graniczącego z Turcją, obszaru.

„Siły tureckie przestrzegają całkowicie porozumienia wynegocjowanego w czwartek z USA. Jednak pomimo tego terroryści (tak Turcja określa siły kurdyjskie-przyp. red.) przeprowadzili łącznie 14 ataków w ciągu ostatnich 36 godzin”.
- zadeklarowało w komunikacie ministerstwo obrony Turcji.

Ministerstwo sprecyzowało, że 12 ataków przy użyciu broni ciężkiej, w tym rakiet, miało miejsce w przygranicznym syryjskiim mieście Ras al-Ajn, jeden w Tall Abjad i jeden z w regionie Tal Tamr.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ostrzegł, że turecka ofensywa na północnym wschodzie Syrii zostanie wznowiona we wtorek wieczorem, jeśli do tego czasu siły Kurdów syryjskich nie wycofają się z regionu, gdzie Turcy chcą utworzyć „strefę bezpieczeństwa”. W planowanej „strefie bezpieczeństwa” na północnym wschodzie Syrii Turcja zamierza utworzyć 12 posterunków obserwacyjnych.

Erdogan uważa, że w „strefie bezpieczeństwa” będzie można osiedlić 2 miliony syryjskich uchodźców, jeśli do jej obszaru włączone zostaną miasta Dajr az-Zaur i Ar-Rakka. W Turcji przebywa obecnie ok. 3,6 mln Syryjczyków, którzy uciekli tam przed konfliktem zbrojnym we własnym kraju.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl