Diabelski pakt

  

Nastała 80. rocznica sowieckiej napaści na Polskę zgodnie z podpisanym 23 sierpnia 1939 r. hitlerowsko-stalinowskim sojuszem, który zaowocował wspólnym rozbiorem Polski i rozpętaniem II wojny światowej.

Ten realny bilans sowieckich dokonań zagościł w nowej Rosji przez chwilę za rządów Borysa Jelcyna i został ponownie całkowicie zafałszowany w iście stalinowskim stylu przez kolejne kadencje Władimira Putina. Znam Rosjan od podszewki, ale dawka cynizmu i potwornej wręcz obłudy oraz spazmy nienawiści do Polski zaprezentowane w rosyjskiej TV państwowej nawet mnie zwaliły z nóg. Okazuje się, że wojnę wraz z Hitlerem rozpętał nie Związek Sowiecki, ale Polska! Warto w tym kontekście przypomnieć, że najważniejszym gościem obchodów 10 lat temu był zaproszony przez Tuska Putin, który na Westerplatte wygłaszał tę samą sowiecką wersję historii.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts