Wojciechowski będzie przesłuchany w PE jako pierwszy?

Janusz Wojciechowski / Fotomag/Gazeta Polska

  

Z nieoficjalnych informacji docierających z Brukseli wynika, że przesłuchanie polskiego kandydata na komisarza UE ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego przed komisją ds. rolnych Parlamentu Europejskiego zaplanowano na wtorek 1 października

Wynika to ze ze wstępnego harmonogramu posiedzenia.

Jeśli taki plan zostałby utrzymany Polak były jednym z pierwszych kandydatów, którzy będą odpowiadać na pytania eurodeputowanych.

Przesłuchania mają się zacząć w poniedziałek 30 września w Brukseli i zakończyć nieco ponad tydzień później 8 października. W ciągu jednego dnia deputowani mają spotykać się nawet z sześcioma kandydatami.

W czwartek konferencja przewodniczących europarlamentu ma rozmawiać na temat harmonogramu z przyszłą szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Wówczas oczekiwana jest ostateczna decyzja w sprawie harmonogramu.

Po przesłuchaniach koordynatorzy grup politycznych będą decydować o pozytywnej lub negatywnej ocenie kandydatów. Później 23 października w Strasburgu Parlament Europejski będzie głosował na sesji plenarnej nad poparciem dla całej Komisji Europejskiej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Orban gratuluje PiS zwycięstwa

/ By European People's Party - EPP Political Assembly, 20 March 2019, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79831951

  

Premier Węgier Viktor Orban pogratulował zwycięstwa w niedzielnych wyborach parlamentarnych w Polsce Prawu i Sprawiedliwości. Powiedzial o tym w wystąpieniu telwizyjnym po węgierskich wyborach samorządowych, które odbyły się tego samego dnia.

"Z punktu widzenia Węgier bardzo ważne wybory odbyły się dziś w Polsce, gdzie polska partia rządząca zdobyła większość manatów parlamentarnych i jest w stanie samodzielnie stworzyć rzad. Gratuluję polskim przyjaciołom"

- powiedział Orban.

PiS z poparciem 43,6 proc. zwyciężył w niedzielnych wyborach parlamentarnych, co oznacza możliwość samodzielnych rządów - wynika z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsat. Kolejne miejsca zajęły KO - 27,4 proc.; SLD - 11,9 proc.; PSL - 9,6 proc.; Konfederacja - 6,4 proc.

Gdyby takie wyniki potwierdziły się - to według sondażu Ipsos - PiS zdobył 239 mandatów w Sejmie i będzie miał bezwzględną większość. KO będzie miała 130 posłów, SLD - 43, PSL - 34, a Konfederacja - 13. Jeden mandat przypadnie innym komitetom.

Według sondażu Ipsos, frekwencja w niedzielnych wyborach parlamentarnych wyniosła 61,1 proc.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl