Wielka kompromitacja Koalicji Obywatelskiej. Senator o „Silni razem”: To znamienna wpadka

Krzysztof Brejza / twitter.com/KrzysztofBrejza

  

Poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza ogłosił wczoraj rozpoczęcie akcji „Silni razem”. Koalicja Obywatelska chce w ten sposób, by „ludzie dobrej woli” wspierali kampanię KO. – PP idzie w zaparte. Pan poseł Brejza, zamiast wyjaśnić opinii publicznej całą sytuację (związaną z aferą hejterską w Inowrocławiu – red.), próbuje dystansować się i odwracać uwagę od istoty problemu swoimi różnymi zachowaniami – mówi w rozmowie z niezalezna.pl senator Jan Maria Jackowski.

Koalicja Obywatelska zainaugurowała akcję "Silni razem". Specjalny bus i infolinia mają zachęcać do wspierania kampanii opozycji. Politycy KO na konferencji apelowali, aby zgłaszać się do nich i wspólnie działać w kampanii.

Jednak - jak zauważyło tvp.info - hasztag #Silnirazem był od pewnego czasu używany przez stosujących dość agresywną retorykę użytkowników Twittera. W wulgarny sposób atakowano partię rządzącą, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, obrażano wyborców PiS, czy chociażby osoby pobierające „500 plus”.

– Nie pierwsza to wpadka. W tym wypadku o tyle znamienna, że ten hasztag jest używany przez grupę osób uprawiającą czarny PR przeciwko obecnemu rządowi i tym reformom społecznym, które zostały przez rząd wprowadzone, m.in. 500 plus

– powiedział nam senator Jan Maria Jackowski.

Polityka poprosiliśmy o komentarz do reakcji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na hasło „Silni razem”. Wczoraj podczas konferencji prasowej zapytano kandydatkę KO na premiera o ten hasztag. Posłanka Platformy Obywatelskiej dawała do zrozumienia, że nie chce słyszeć o owym haśle. Stwierdziła tylko, że nie ma go na jej bilbordzie.

„Widać pani marszałek Kidawa-Błońska zorientowała się, że z tego hasztagu mogą wyniknąć większe straty niż zyski i w taki sposób odcięła się od niego

– skomentował Jackowski.

Akcję „Silni razem” zainaugurowali posłowie Adam Szłapka i Krzysztof Brejza. Nasuwa się pytanie, dlaczego Platforma Obywatelska nie chce zmienić Brejzy – szefa sztabu wyborczego KO. Albowiem nazwisko Brejzy pojawia się w związku z aferą hejterską w Inowrocławiu, mieście zarządzanym przez Ryszarda Brejzę – ojca posła Platformy. Jak wynika z przekazanych śledczym informacji, w inowrocławskim ratuszu "powstała koncepcja założenia portalu, który sprzyjałby Brejzom i publikował szkalujące ich oponentów informacje". "Były prowadzone szkolenia jak pisać w internecie, żeby zaszkodzić przeciwnikowi” – podawało tvp.info.

– Platforma Obywatelska idzie w zaparte. Pan poseł Brejza, zamiast wyjaśnić opinii publicznej całą sytuację, próbuje dystansować się i odwracać uwagę od istoty problemu swoimi różnymi zachowaniami. Z tego punktu widzenia niejako potwierdza, że te zarzuty, które się pojawiły, są uzasadnionymi zarzutami

– dodał senator Jackowski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zaostrzone kary za terroryzm

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Brytyjski rząd poinformował, że w najbliższych tygodniach złoży projekty ustaw zaostrzających kary za terroryzm i ograniczających warunkowe zwalnianie skazanych. To reakcja na zamach terrorystyczny na Moście Londyńskim pod koniec listopada.

Zgodnie z zapowiedzą minister spraw wewnętrznych Priti Patel wycofane zostanie automatyczne przedterminowe zwalnianie z więzienia osób skazanych za terroryzm, a w przypadku sprawców najcięższych przestępstw wprowadzona zostanie dolna granica kary wynosząca przynajmniej 14 lat więzienia.

Ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało, że ustawa w tej sprawie trafi do Izby Gmin do połowy marca.

Sprawcą ataku terrorystycznego na Moście Londyńskim, w którym zabite zostały dwie osoby, był Usman Khan, który wcześniej został skazany za terroryzm, a w 2018 r. został warunkowo zwolniony z więzienia po odbyciu połowy z wyroku 16 lat więzienia.

Po zamachu rząd polecił pilne sprawdzenie warunków, na jakich pozostałe 74 osoby skazane za terroryzm zostały przedterminowo zwolnione z więzień. Dziś ogłosił również, że rozpocznie przegląd sposobu, w jaki policja i kuratorzy policyjni badają, monitorują i podejmują decyzję w sprawie osób skazanych za terroryzm. Rząd chce także, aby w nadzorze nad nimi używane były wykrywacze kłamstw, które obecnie stosowane są tylko w przypadku przestępców seksualnych.

Ponadto MSW zapowiedziało zwiększenie w przyszłym roku budżetowym o 90 mln funtów, czyli o ok. 10 proc. nakładów na policję antyterrorystyczną, podwojenie liczby funkcjonariuszy, którzy sprawują nadzór kuratorski nad wychodzącymi z więzień czy zwiększenie liczby psychologów i imamów, którzy mają pomóc w deradykalizacji skazanych za terroryzm.

Patel powiedziała, że "bezsensowny atak terrorystyczny" w listopadzie "skonfrontował nas z kilkoma twardymi prawdami o tym, w jaki sposób postępujemy ze skazanymi za terroryzm".

- Dziś spełniamy te obietnice, dając policji i kuratorom środki potrzebne do prowadzenia dochodzeń i śledzenia przestępców, wprowadzając surowsze wyroki i rozpoczynając poważne przeglądy sposobu nadzoru nad przestępcami po ich zwolnieniu

 - dodała.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts