Intelektualna przewaga prawicy

  

Analizując powody wysokich notowań Zjednoczonej Prawicy, słusznie wskazuje się m.in. na jej wiarygodność, prosocjalny program i obronę wartości chrześcijańskich. Nie docenia się natomiast jej zaplecza intelektualnego. Wystarczy jednak porównać jakikolwiek program publicystyczny środowisk konserwatywnych z liberalnymi i lewicowymi, aby nabrać przekonania, że obecnie to prawica jest górą.

O ile siłą intelektualną prawicowych mediów, ilościowo słabszych, i publicystów jest mocne trzymanie się rzeczywistości, dążenie do jej zrozumienia, obrona normalności oraz walka z faktycznymi zagrożeniami, o tyle drugą stronę cechuje oderwanie się od realnego świata społecznego i bujanie w obłokach oraz walka z zagrożeniami wyimaginowanymi. Podczas gdy konserwatyści rozważają problemy na własną odpowiedzialność, są otwarci na argumenty i prowadzą rzetelne dyskusje, publicyści liberalni i lewicowi, z wyjątkami, ciągle tkwiący mentalnie w III RP, myślący stadnie i emocjami oraz zaczadzeni poczuciem wyższości, nienawiścią i pogardą wobec PiS, jedynie powtarzają slogany oraz tezy PO i „Gazety Wyborczej”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie,

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts