PSL chce otwarcia na Rosję

Zdjęcie ilustracyjne / By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=24846052

  

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział dzisiaj w Łomży (Podlaskie), że jego ugrupowanie będzie po wyborach zabiegać o "odblokowanie" handlu ze Wschodem, czyli możliwości eksportu tam polskiej żywności, owoców i warzyw. Mówił też o małym ruchu granicznym.

Prezes ludowców wspierał w Łomży kandydatów z podlaskiej listy wyborczej PSL-Koalicji Polskiej. Jedynką na tej liście jest Stefan Krajewski - szef PSL w Podlaskiem, członek zarządu województwa minionej kadencji.

Ludowcy mają też w Podlaskiem jednego kandydata na senatora - chodzi o okręg nr 59, obejmujący północno-zachodnią część tego regionu, gdzie o mandat z tego komitetu będzie walczył doświadczony samorządowiec, b. wójt gminy Zbójna Zenon Białobrzeski.

"Najważniejsze jest docenienie ludzi ciężkiej pracy; kolejna kadencja musi być dla ludzi ciężkiej pracy, dla tych, którzy płacą podatki i ciężko pracują, dla przedsiębiorców, dla rolników, dla dobrych gospodarzy. Nasz program jest właśnie programem wsparcia dla tej grupy"

- mówił w Łomży Kosiniak-Kamysz.

Podkreślał, że Podlaskie to region rolniczy, z rozwiniętym przemysłem przetwórczym i spółdzielczością mleczarską.

"Pierwszy postulat, jaki mamy, to jest odblokowanie handlu na Wschód. To jest wielki rynek zbytu, z którego nie korzystamy od lat. Obecny rząd, niestety, nie wykonał żadnej działalności, żeby umożliwić handel na Wschód. Wykonał za to w drugą stronę: wagony wstydu z rosyjskim, ruskim węglem, jadą codziennie do Polski"

- mówił lider ludowców.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wojska amerykańskie opuściły miasta kontrolowane przez Kurdów. Na miejscu syryjscy żołnierze

/ US army - zdjęcie ilustracyjne / skeeze; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Nasze wojska na dobre opuściły kontrolowane przez Kurdów miasta Ar-Rakka i As-Saura na północy kraju – poinformowało w środę dowództwo amerykańskiej armii w Syrii. Wcześniej do Ar-Rakki wkroczyły wojska syryjskie, wspomagane przez siły rosyjskie.

Siły koalicyjne kontynuują swój cel, jakim jest wycofywanie się z północno-wschodniej Syrii. 16 października opuściliśmy cementownię Lafarge oraz miasta Ar-Rakkę i As-Saurę

- brzmi komunikat służby prasowej sił amerykańskich w Syrii.

Wcześniej syryjscy żołnierze, wspierani przez wojska rosyjskie, wkroczyli do położonego nad Eufratem miasta Ar-Rakka i zaczęli organizować tam punkty obserwacyjne.

Wkroczenie wojsk syryjskich do Ar-Rakki to efekt niedzielnego porozumienia, jakie zawarli Kurdowie z reżimem prezydenta Syrii Baszara el-Asada. W ramach tej umowy armia syryjska, wspierana przez siły rosyjskie, ma stawić czoło ofensywie Turcji w północno-wschodniej Syrii, kontrolowanej do tej pory przez siły kurdyjskie.

Ar-Rakka była stolicą kalifatu Państwa Islamskiego w latach 2014-17. Z rąk dżihadystów Kurdowie odbili ją w październiku 2017 roku przy dużym wsparciu sił amerykańskich.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl