Ich kampania poszła w stronę disco-polo. Co na to wyborcy?

/ Capri23auto

  

Jak się okazuje w szrankach o tekę poselską nie brakuje i takich, którzy chcą w oryginalny sposób przekonać wyborców do oddania na nich głosu. Oto kandydaci różnych ugrupowań ze swoimi... spotami wyborczymi.

Marcin Duszek, obecny poseł Prawa i Sprawiedliwości, walczy o reelekcję z z okręgu chełmsko-zamojskiego. Zajmuje 3. pozycję na liście PiS.

W klipie zatytułowanym „PoloDuszek” polityk występuje w roli rycerza. Utwór, który jest utrzymany w konwencji disco-polo, wykonuje Casandra

„Duszek Polski to ja. Dziś dla Polski walczę ja, trzeci numer sukces nam da. Nie dam pokonać się, do walki staję więc, dziś dla Polski cały ja”

– słyszymy.

Lider SLD na Opolszczyźnie – dr Piotr Woźniak – ubiega się o mandat posła z drugiego miejsca list Lewicy w tym regionie. Także postanowił postawić na utwór w stylistyce disco-polo.

„Gdy problemy swe zawierzysz, on załatwi, że uwierzysz (...) Bo Lewica ma swą twarz Piotrek Woźniak to jest nasz! On wesoły jest odważny, chłop normalny i poważny”

– śpiewa.


Swój klip nagrał również Hieronim Kuryś, kandydat na posła z list Polskiego Stronnictwa Ludowego w okręgu wrocławskim (10. miejsce).

„Na Kurysia głosujemy, a nasz region rozwiniemy. Polityczny nie idiota, lecz lokalny nasz patriota. Kury, kaczki, dzikie świnie, żyć będziemy w cud krainie. Wszyscy kreślą Hieronima, bo tu żartów żadnych ni ma”

– słyszymy w piosence, którą sam kandydat określił mianem „największego przeboju kampanii wyborczej”.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, wprost.pl


Wczytuję komentarze...

Poseł Wróblewski o rezultacie PO-KO. "Czerwona kartka dla Schetyny"

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Kolejne setki tysięcy Polaków zaufało Prawu i Sprawiedliwości. Wyraźnie potwierdzono, że oczekuje się naszej dalszej polityki - mówił w rozmowie z portalem Niezalezna.pl poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartłomiej Wróblewski. I skomentował też wynik Koalicji Obywatelskiej.

PiS z poparciem 43,6 proc. (239 mandatów) zwyciężył w niedzielnych wyborach parlamentarnych. Kolejne miejsca zajęły KO - 27,4 proc. (130 mandatów); SLD - 11,9 proc.(43 mandaty); PSL - 9,6 proc.(34 mandaty); Konfederacja - 6,4 proc. (13 mandatów).

To wynik znacznie lepszy niż cztery lata temu. Według wstępnych wyników badania IPSOS, notujemy sześcioprocentowy wzrost. Jednocześnie trzeba dodać, że zwiększyła się frekwencja. To oznacza, że kolejne setki tysięcy Polaków zaufało Prawu i Sprawiedliwości. Wyraźnie potwierdzono, że oczekuje się naszej dalszej polityki

- mówił w rozmowie z portalem Niezalezna.pl poseł PiS Bartłomiej Wróblewski.

Po ogłoszeniu wyników, Grzegorz Schetyna natychmiast wyszedł z apelem do ugrupowań opozycyjnych ws. współpracy w przyszłym Senacie. „Będziemy pracować nad współpracą. Senat… Senat jeszcze. Te wyniki ciągle przed nami. Wierzymy w zwycięstwo” – mówił.

Poseł Wróblewski wskazuje, że obecnie „Grzegorz Schetyna robi dobrą minę do złej gry, w której znalazła się Platforma Obywatelska, a wcześniej już Koalicja Europejska”.

[polecam:https://niezalezna.pl/292548-schetyna-juz-szuka-wymowki-po-przegranych-wyborach-to-nie-byla-rowna-walka]

Cztery lata temu PO i Nowoczesna mieli łącznie ponad 30 proc. poparcia. Dziś otrzymali o wiele gorszy wynik. Oznacza to drugą żółtą, lub czerwoną kartkę dla kierownictwa partii. To sytuacja trudna dla Grzegorza Schetyny

- odniósł się polityk.

Pytany o wysoką, ponad 60-procentową frekwencję odparł, że „poziom mobilizacji rodaków jest bardzo duży”.

Nie chcą pozostać z boku, chcą się wypowiedzieć. Mają do tego prawo. Tym, co mnie cieszy, to to, że oddanych głosów sumarycznie na prawicę jest bardzo dużo

- podsumował poseł Bartłomiej Wróblewski z Prawa i Sprawiedliwości.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl