Kosiniak-Kamysz wyzywa na pojedynek. Chce debatować z premierem i Kidawą-Błońską

Władysław Kosiniak-Kamysz / By Piotr Drabik from Poland - Władysław Kosiniak Kamysz, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=45159927

  

Chciałbym wezwać do debaty premiera Mateusza Morawieckiego, Małgorzatę Kidawę-Błońską oraz przedstawicieli innych komitetów wyborczych - powiedział dzis lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Szef ludowców podkreślił też, że PSL-KP nie podpisze "Paktu dla kobiet" lewicy.

"Chciałbym wezwać do debaty premiera Morawieckiego, Małgorzatę Kidawę-Błońską, przedstawicieli innych komitetów wyborczych. Niech liderzy zaczną rozmawiać w tej kampanii, a nie tylko wymieniać się korespondencyjnie ciosami na konferencjach prasowych"

- powiedział w Radiu Zet Władysław Kosiniak-Kamysz.

Zauważył, że "na niecałe cztery tygodnie przed wyborami nie ma zapowiedzi debat, ani żadnych deklaracji, szczególnie ze strony największych dwóch ugrupowań". Szef PSL zaapelował też do innych ugrupowań o "więcej odwagi".

Kosiniak-Kamysz pytany, dlaczego PSL-KP nie poprze "Paktu dla kobiet" lewicy, mówił, że "jeśli zawiera aborcję +na życzenie+ do 12 tygodnia ciąży, to PSL-KP się pod tym nie podpisze". Jego zdaniem "ten pakt dzieli, a nie łączy".

"W Sejmie składałem wniosek o odrzucenie projektu Barbary Nowackiej, bo żaden z heroicznych posłów PiS-u, nie miał takiej odwagi, chociaż tak krzyczą o ochronie życia" - podkreślił Kosiniak-Kamysz.

W sobotę na konwencji w Poznaniu Lewica przedstawiła "Pakt dla Kobiet" składający się z 10 postulatów, który zakłada m.in. legalną aborcję do 12. tygodnia ciąży, dostęp do nowoczesnej antykoncepcji, ustawową gwarancję refundacji leczenia niepłodności metodą in vitro, gwarantowany bezpłatny dostęp do lekarza ginekologa bez klauzuli sumienia.

Zapytany w rozmowie o postulat PiS dot. utworzenia samorządu dziennikarskiego, powiedział, że ten punkt programu wyborczego PiS to "realizacja planu, który był już ogłoszony w tej kadencji, czyli przejęcia mediów nie tylko publicznych (...), ale także przejęcia mediów komercyjnych, co jest bardzo ważne dla PiS-u".

"PiS będzie wystawiać certyfikaty posłuszeństwa" - mówił szef PSL. Zdaniem Kosiniaka-Kamysza "to ma być przejęcie mediów na swój użytek, żeby żadna inna formacja polityczna nie mogła spokojnie prezentować swojego programu, normalnie dyskutować".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Powodzie we Francji, nie kursują pociągi do Hiszpanii

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Free-Photos/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Z powodu intensywnych opadów deszczu i powodzi na południu Francji wstrzymane zostało do 4 listopada kursowanie pociągów do i z Hiszpanii - poinformowały wczoraj późnym wieczorem francuskie koleje państwowe SNCF.

Pociągi nie jeżdżą także między Montpellier a Tuluzą na południu Francji.

Według SNCF woda poważnie uszkodziła tory i nasypy kolejowe w pobliżu Montpellier.

Od wtorku południowa Francja zmaga się z ulewnymi deszczami, burzami i powodziami; podtopiona została m.in. część dróg na wybrzeżu Morza Śródziemnego.

Jak podaje AFP, najsilniejsze ulewy nawiedziły ten rejon w nocy z wtorku na środę. Z danych władz lokalnych i straży pożarnej wynika, że deszcze i burze doprowadziły do zamknięcia części dróg, głównie blisko wybrzeża morskiego, zerwały dachy domów, powywracały drzewa.

W bezpieczne miejsca ewakuowano prawie tysiąc osób, z czego połowę z pól kempingowych. Meteorolodzy spodziewają się, że deszcze i burze potrwają do czwartku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl