Błaszczak oddał hołd weteranom

Dziękujemy za Waszą odwagę, za to, że pokazaliście jak trzeba zachować się w chwili najwyższej próby. Cześć Waszej Pamięci! - tymi słowami szef MON Mariusz Błaszczak oddał hołd wszystkim weteranom walk "za wierność i miłość do ojczyzny" w 80. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę.

Mariusz Błaszczak
twitter.com/@MON_GOV_PL

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej w 80. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę oddał hołd wszystkim weteranom - jak podkreślił w specjalnym filmie zamieszczonym na stronie MON- "za podjętą w tamtym czasie walkę, za ich wierność i miłość do Ojczyzny". Błaszczak, przypominając historię tamtych dni, zaznaczył, że "agresja sowiecka dla kilkudziesięciu tysięcy polskich oficerów była początkiem tragedii, jaką okazała się zbrodnia katyńska".

"Dziś, w rocznicę tamtej niespodziewanej i bezprawnej napaści, która nie tylko złamała polski opór, ale w konsekwencji przyczyniła się do śmierci elity oficerskiej Wojska Polskiego składamy hołd i oddajemy cześć tym wszystkim, którzy przez lata byli pomijani i zapomniani"

- powiedział Mariusz Błaszczak. "Wspominamy przywracając pamięć o ich heroizmie" - dodał.

Dziś głośno i dobitnie mówimy do bohaterów tamtych dni. Dziękujemy za Waszą odwagę, za to, że pokazaliście jak trzeba zachować się w chwili najwyższej próby. Współcześni żołnierze Wojska Polskiego są z Was dumni i nigdy o Was nie zapomną. Cześć Waszej Pamięci!

– podkreślił minister obrony narodowej.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo