"Wyprawa Magellana": o podróży, która zmieniła świat

"Wyprawa Magellana" już w kinach / fot. Kino Świat/mat.pras.

Mija 500 lat od pierwszej podróży dookoła świata, w którą udał się Ferdynand Magellan. Jak wyglądała ta podróż, co przeżył po drodze, co widział i kogo spotkał? Odpowiedź znajdziemy w przebojowej, pełnej humoru i miłości animowanej megaprodukcji „Wyprawa Magellana”. Animację już można zobaczyć w kinach.

Po raz pierwszy wypłynął na morze, gdy miał 25 lat. Czternaście lat później, w 1519 roku, chcąc dotrzeć do Moluków – czyli bogatych w goździki i pieprz indonezyjskich Wysp Korzennych – przetarł szlaki dla współczesnych obieżyświatów. Ferdynand Magellan, portugalski żeglarz w hiszpańskiej służbie, dokładnie 500 lat temu jako pierwszy opłynął świat dookoła, przyczyniając się w ten sposób do obalenia teorii, że Ziemia jest płaska. Po drodze musiał zmierzyć się z prawdziwymi wyzwaniami: ulewnymi deszczami, nieznośnym głodem, wrogimi plemionami, groźnymi chorobami, buntami na pokładzie i nieustępliwą choroba morska. Był jednak wystarczająco odważny, by żeglować po najbardziej egzotycznych i tajemniczych zakątkach świata. Wraz ze swoją załogą, w tym równie śmiałym współpracownikiem Juanem Sebastianem Elcano, przeżył dziesiątki przygód i poznał wspaniałość świata. Jak wyglądała jego podróż, co przeżył po drodze, co widział i kogo spotkał Ferdynand Magellan, po raz pierwszy opływając świat dookoła? Odpowiedź w przebojowej, pełnej humoru i miłości animowanej megaprodukcji Wyprawa Magellana”. Już w kinach!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Kino Świat, mat.pras.
Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts