Rekord świata Polaków w mistrzostwach Europy

/ pzss.org.pl

  

Reprezentanci Polski zdobyli w strzeleckich mistrzostwach Europy w Bolonii dwa złote medale w karabinie na 50 m z postawy leżąc w rywalizacji indywidualnej i drużynowej. Ich wynik - 1878,3 to rekord świata.

Na najwyższym stopniu podium stanął Marcin Majka (Tarcza Goleniów), a trzeci był Tomasz Bartnik (Legia warszawa). Obok nich w drużynie wystąpił Daniel Romańczyk (Agat Złotoryja), sklasyfikowany na 10.miejscu.

Drużyna kobiet była w tej konkurencji szósta. Złoty medal zdobyły Rosjanki, srebrny Norweżki, a brązowy Niemki.

W drużynie wystąpiły: Natalia Kochańska (Gwardia Zielona Góra), Aneta Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz) i Agnieszka Nagay (Społem Łódź), które zgromadziły 1871,6 pkt.

Wynik triumfatorek - 1871,6 to także rekord świata. Norweżki uzyskały 1869,4, natomiast Niemki 1867,1. Przed Polkami znalazły się Ukrainki i Austriaczki.

W rywalizacji indywidualnej zwyciężyła Rosjanka Julia Zykowa. Na 20. miejscu w stawce 61 zawodniczek sklasyfikowano Kochańską, na 21. Stankiewicz, a na 31. Nagay.

Biało-czerwoni mają w dorobku ME w Bolonii cztery medale. Wcześniej na podium stanął junior Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn) zajmując trzecie miejsce w karabinie na 50 m z trzech postaw.

wyniki

karabin na 50 m - postawa leżąc:

indywidualnie
mężczyźni

1. Marcin Majka (Polska)             629,3 pkt
2. Maximilian Dallinger (Szwajcaria) 627,0
3. Tomasz Bartnik (Polska)           625,5
...
10. Daniel Romańczyk (Polska)        623,5

zespołowo

1. Polska          1878,3 (rekord świata i Europy)
2. Włochy          1867,5
3. Szwajcaria      1866,1
4. Niemcy          1865,8
5. Norwegia        1864,9
6. Ukraina         1863,7
Startowało 17 zespołów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Donald Tusk nawołuje: Wyjdźcie na ulicę! „Zagranica i ulica to bardzo dobre metody"

Donald Tusk / fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Tusk - jak sam twierdzi - "praktycznie patrzy" na propozycję reformy sądownictwa, którą w ostatnich dniach przedstawili politycy Prawa i Sprawiedliwości. Jest przekonany, że "ulica i zagranica mogą i nieraz odgrywały w polskiej historii bardzo pozytywne role". Zachęcał, by ludzie wychodzili na ulice, bo m.in. sam "stęsknił się za tego typu akcjami".

Zachęcam wszystkich ludzi, żeby protestowali ws. praworządności, żeby wychodzili na ulice; w Brukseli nie będą się wami zajmować, jeśli na gnicie i zło będziecie reagować zmęczeniem i apatią - mówił w sobotę były premier Donald Tusk.

Posłowie PiS złożyli w czwartek wieczorem obszerny projekt nowelizacji przepisów o ustroju sądów i Sądzie Najwyższym, a także o sądach administracyjnych, wojskowych i prokuraturze. Według autorów projektu, nowe rozwiązania mają dyscyplinować sędziów, którzy przekraczają swoje uprawnienia.

O propozycję zmian w sądownictwie Tusk był pytany podczas spotkania autorskiego wokół swojej książki "Szczerze".

- Ja na to patrzę bardzo praktycznie, bo mam ciągle w pamięci protesty w Polsce dotyczące czy Trybunału Konstytucyjnego, czy sądów i reakcje Brukseli i na świecie. Ja – inaczej, niż dzisiaj rządzący – uważam, że "ulica i zagranica" mogą i nieraz odgrywały w polskiej historii bardzo pozytywne role

– mówił były premier. Jak dodał, „ulica” to dziś 100 tys. ludzi, zaś „zagranica” to UE.

[polecam:https://niezalezna.pl/239414-tusk-tworca-piekielka-politycznego-jedno-mowi-a-zupelnie-co-innego-robi-w-brukseli]

Zdaniem Tuska „zagranica i ulica to bardzo dobre metody, żeby powstrzymać rządzących od tego typu rzeczy”.

- Niepotrzebne są tu przesady ani hiperbole. Nie będę mówił - uważam, że to jest przesada - o masowych represjach. Nie musimy używać przesadnych słów. To, co oni robią, jest wystarczające złe i niebezpieczne w sposób tak oczywisty, tak dotykalny, że nie trzeba żadnych kolorów tutaj dodawać – powiedział.

- Zachęcam wszystkich ludzi, żeby protestowali, żeby wychodzili na ulice (...) nie tylko dlatego, że się sam stęskniłem za tego typu akcjami – choć oczywiście też – ale obserwowałem, w jaki sposób uruchamia się instytucje międzynarodowe, międzynarodową opinię publiczną, ale przede wszystkim emocje tutaj, w kraju, kiedy jest się aktywnym i kiedy się protestuje

 – mówił Tusk, podkreślając, że rządzący wycofali się już z niektórych rozwiązań pod wpływem protestów ulicznych i zainteresowania Brukseli.

[polecam:https://niezalezna.pl/223261-co-zrobi-po-gdy-upadnie-strategia-ulicy-i-zagranicy-szczerski-ma-pewna-sugestie]

Pojawiły się już pierwsze ironiczne komentarze:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl