Przestępcy przerzucali nieletnich migrantów

zdjęcie ilustracyjne / Contando Estrelas CC BY-SA 2.0

  

Hiszpańska policja (Policia Nacional) rozbiła mafijną grupę przerzucającą dzieci pochodzące z Syrii oraz krajów Afryki do Belgii i Francji. Do poniedziałkowego popołudnia zatrzymano łącznie 29 członków gangu.

Podczas zatrzymań, których większość miała miejsce w południowo-wschodnich regionach kraju, zarekwirowano 33 tys. euro w gotówce oraz liczne dokumenty i materiały informatyczne.

Jak poinformowały władze Policia Nacional, w skład organizacji mafijnej wchodziło kilkadziesiąt osób, m.in. obywateli Hiszpanii i Maroka. 26 z nich trafiło już do aresztu w Hiszpanii, zaś trzech pozostałych, dzięki interwencji policji z Francji, do zakładów karnych w tym kraju.

- Grupa, rozbita we współpracy z Europolem, zajmowała się przede wszystkim handlem ludźmi oraz wykradaniem dzieci z ośrodków opieki dla nieletnich w Hiszpanii, aby następnie kierować je do Francji i Belgii

- ujawniła policja.

Ze śledztwa wynika, że część przerzucanych przez Maroko do Hiszpanii dzieci trafiała do tego kraju jako nielegalni imigranci bez opieki. Ich wykradaniem i kierowaniem do innych państw Europy zajmowali się „wyspecjalizowani” przestępcy, z których część weszła już wcześniej w konflikt z prawem.

Przerzucane przez Hiszpanię dzieci to głównie obywatele Syrii, Algierii, Maroka oraz Mali.

Na ślad mafii przerzucającej dzieci natrafiła policja francuska po zatrzymaniu autobusu, w którym było 22 nielegalnych migrantów. Wśród nich było sześciu nieletnich z różnych państw Afryki. W trakcie śledztwa ustalono, że grupa przestępcza zorganizowała nie tylko dobrze działającą sieć osób „wyłapujących nielegalnych migrantów”, ale korzystała też z autobusów firm zarejestrowanych w Maroku, Hiszpanii i Francji.

Do poniedziałkowego popołudnia potwierdzono, że jeden z członków grupy wykradał przebywających w ośrodku dla dzieci w Almerii małych Malijczyków, aby kierować ich następnie w podróż do Brukseli lub Strasburga. Śledztwo potwierdziło, że młodociani dobrowolnie uciekali z ośrodków.

Rozbita grupa poza przerzucaniem nielegalnych migrantów zajmowała się również handlem narkotykami. Podczas zatrzymań członków gangu zarekwirowano około 200 kg haszyszu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Biedroń by chciał, żeby Śmiszek został... misterem Sejmu. "Bierzcie się do roboty, zamiast pajacować!"

Robert Biedroń / / Kuba Bożanowski from Warsaw, Poland [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

  

"Super Express" zorganizował plebiscyt na mistera Sejmu. Wśród kandydatów jest poseł-elekt Krzysztof Śmiszek - prywatnie partner europosła Wiosny Roberta Biedronia. Ten napisał w mediach społecznościowych: "Sorry Panowie, ale wybór jest oczywisty!" - zachęcając do głosowania na Śmiszka. Na te "żarty" zareagował wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. "Bierzcie się do roboty, zamiast pajacować!" - zaapelował polityk.

To kolejna tego typu sonda "Super Expressu". Wcześniej przeprowadzono wybory miss Sejmu.

Choć pierwsze posiedzenie Sejmu w nowym składzie wciąż przed nami, to w sondzie brani są pod uwagę posłowie - elekci. W tym Krzysztof Śmiszek.

To zdecydowanie przypadło do gustu jego partnerowi - Robertowi Biedroniowi, szefowi Wiosny. "Sorry Panowie, ale wybór jest oczywisty!" - napisał polityk na Twitterze.

Do sytuacji odniósł się wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

Biedroń załatwił swojemu chłopakowi jedynkę na liście Lewicy, a teraz promuje go na..."mistera Sejmu". żenada. Bierzcie się do roboty, zamiast pajacować!

- napisał na Facebooku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: facebook.com, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl