Siedem lat dla pirata drogowego z Bułgarii

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Na karę siedmiu lat pozbawienia wolności skazał Sąd Rejonowy w Opolu obywatela Bułgarii, 37-letniego Sevdalina B., który w ubiegłym roku śmiertelnie potrącił na przejściu dla pieszych starszą kobietę, a następnie uciekł za granicę. Wyrok jest nieprawomocny.

Do zdarzenia doszło w maju 2018 roku w Opolu. Według ustaleń śledztwa, prowadzący skodę Sevdalin B. nie zachował należytej ostrożności i potrącił przechodzącą prawidłowo przez pasy dla pieszych 69-letnią kobietę.

Następnie, nie udzielając pokrzywdzonej pomocy, odjechał z miejsca zdarzenia. Swój samochód porzucił na pobliskim osiedlu i przez kilka miesięcy ukrywał się za granicą. Został zatrzymany w Belgii, na podstawie europejskiego nakazu aresztowania.

Przed sądem oskarżony utrzymywał, że w dniu, kiedy doszło do wypadku, prowadził samochód, ale niewiele widział, bo cierpiał na chorobę oczu. Jak zeznał, nie zauważył, że na przejściu potrącił człowieka. Zaprzeczył, że celowo ukrył samochód i uciekł za granicę. Według jego wersji, pojazd zaparkował pod domem i pojechał za granicę i dopiero tam dowiedział się o wypadku.

Sąd wymierzył Bułgarowi karę siedmiu lat pozbawienia wolności. Dodatkowo orzekł wobec oskarżonego pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i wypłatę zadośćuczynienia rodzinie zmarłej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Rosja cofnęła dyplomatów USA

/ Motorolla

  

Ambasada USA w Moskwie potwierdziła w środę, że trzech jej dyplomatów zostało cofniętych z pociągu do Siewierodwińska w obwodzie archangielskim na północy Rosji. Zapewniła, że ministerstwo obrony Rosji zostało należycie poinformowane o podróży dyplomatów.

Dyplomaci byli w oficjalnej podróży służbowej - przekazała rzeczniczka ambasady Rebecca Ross.

Wcześniej w środę media powiadomiły, że dyplomaci w poniedziałek zostali cofnięci z pociągu i są podejrzani o naruszenie zasad pobytu na terytorium Rosji. Według niezależnej "Nowej Gaziety" chodzi o trzech dyplomatów w randze attache, w tym dwóch wojskowych. AFP podała, że Amerykanom nie pozwolono wsiąść do pociągu do Siewierodwińska.

Po sprawdzeniu dokumentów dyplomaci zostali zwolnieni. Próbowali oni - jak podała agencja Interfax - wjechać bez zezwolenia do Siewierodwińska, gdzie wjazd dla obywateli obcych państw jest ograniczony.

8 sierpnia doszło do eksplozji na poligonie pod Siewierodwińskiem nad Morzem Białym. Według mediów wybuchł tam korzystający z nuklearnego źródła energii silnik pocisku manewrującego o prędkości hiperdźwiękowej Buriewiestnik (Skyfall). Rosyjski resort obrony nie potwierdził tych informacji.

Amerykańska telewizja CNBC, powołując się na dane wywiadu USA, podawała później, że do wybuchu doszło nie podczas testu rakiety, lecz w czasie próby wyłowienia z dna morza pocisku z napędem jądrowym, który spadł po nieudanym wystrzeleniu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl