KO przejmuje hejterskie hasło. „Autobus "Silni razem" wyrusza w Polskę by siać nienawiść”

Konferencja prasowa / twitter.com/pisorgpl

  

Politycy Prawa i Sprawiedliwości, w tym szef KPRM Michał Dworczyk i zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel zaapelowali dziś do kandydatki Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, aby "odcięła się" od akcji KO "Silni razem". Zdaniem polityków PiS, jest to haniebna akcja i przykład "hejtu w internecie".

Koalicja Obywatelska zainaugurowała akcję "Silni razem", specjalny bus i infolinia będą zachęcały do wspierania kampanii opozycji. Politycy KO na konferencji apelowali, aby zgłaszać się do nich i wspólnie działać w kampanii.

Jak zauważa portal tvp.info, hasztag ten był od pewnego czasu używany przez stosujących dość agresywną retorykę użytkowników Twittera.

Szef KPRM Michał Dworczyk wyraził oburzenie akcją i hasłem KO.

"Od kilkunastu tygodni, może nieco więcej, w internecie funkcjonował rzekomo oddolnie, spontanicznie utworzony hasztag #SilniRazem. Dzisiaj w czasie konferencji członków sztabu KO okazało się, że jest to akcja zaplanowana, akcja firmowana przez pana posła (Krzysztofa) Brejzę i posła (Adama) Szłapkę. Treści, które się znajdują pod tym hasztagiem są nie tylko oburzające, ale i wulgarne" - mówił Dworczyk.

– Doceniamy to, że Platforma Obywatelska stanęła w prawdzie i przyznała tak otwarcie, że używa hejtu w sposób systemowy w swojej kampanii wyborczej, ale nie mniej budzi to zdumienie i oburzenie – stwierdził Dworczyk.

– Właśnie dzisiaj ten hashtag #SilniRazem, pod którym – trudno to inaczej określić – wylewa się straszliwy ściek w internecie, on został hasłem kampanijnym Platformy. Ten autobus, nazwany przez nas hejtobusem, wyrusza z tym hashtagiem w Polskę, żeby siać nienawiść

– stwierdził Radosław Fogiel na konferencji.

Szef KPRM zaapelował do kandydatki Koalicji Obywatelskiej na premiera, wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej (PO), aby odcięła się od akcji "Silni razem".

"Chyba dwa dni temu Grzegorz Schetyna porównywał swoich oponentów politycznych, czyli PiS do zaborcy pruskiego. Niewiele czasu wcześniej mówił o szarańczy, mówił o szarańczy, używał innych obraźliwych sformułowań. Natomiast od strony takich działań nie znaliśmy jeszcze marszałek Kidawy-Błońskiej, która dzisiaj jest twarzą kampanii PO. Dlatego zwracamy się do pani Kidawy-Błońskiej z apelem o to, żeby jeszcze dzisiaj odcięła się od tej haniebnej akcji, odcięła się od tych działań, które są przykładem modelowego hejtu w internecie" - powiedział Dworczyk.

Zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel stwierdził, że pod hasztagiem #SilniRazem w internecie "wylewa się straszliwy ściek", a teraz hasło to zostało oficjalnym hasłem kampanii Koalicji Obywatelskiej.

"My nie mówimy o tym, że ktoś kogoś nazwał w internecie głupkiem albo zrobił brzydką minę, my mówimy o systemowym, obrzydliwym, odrażającym, wulgarnym hejcie"

- powiedział Fogiel.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com, 300polityka.pl, TVP Info

Tagi

Wczytuję komentarze...


Holandia: Spada liczba infekcji

/ The Digital Artist

  

W Holandii w ciągu ostatniej doby o 777 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem - podał we wtorek Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM). Liczba nowych zarażonych osób w tym kraju od kilku dni spada.

Stwierdzono też śmierć na Covid-19 kolejnych 234 osób, jednak nie wszystkie z nich były hospitalizowane lub zmarły w ciągu ostatnich 24 godzin.

Od początku epidemii koronawirusa w Holandii stwierdzono 19 580 przypadków zakażenia, 2101 osób zmarło, a 7427 hospitalizowano - przekazał RIVM na swojej stronie internetowej.

Rzeczywista liczba infekcji jest jednak wyższa, ponieważ nie wszystkie osoby z objawami poddawane są testom - podkreśla RIVM.

Instytut informuje jednak, że liczba pacjentów przyjętych do szpitali i liczba zgłoszonych zgonów w Holandii rosną wolniej niż można było się spodziewać, gdyby nie wprowadzono nadzwyczajnych środków w walce z pandemią.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts