Koalicja Obywatelska rusza z akcją "Silni razem". Politolog pyta: "Czy to była partyjna farma trolli?"

Dzisiaj poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza ogłosił rozpoczęcie akcji "Silni razem". - To jest kontynuacja akcji sztabowej, kampanii otwartej, kampanii wspólnej z wszystkimi ludźmi dobrej woli. Każda osoba, która chce wesprzeć kampanię Koalicji Obywatelskiej może się do nas zgłosić - ogłosił Brejza. Politolog prof. Norbert Maliszewski wskazał na aktywność twitterową kont oznaczonych hasztagiem #SilniRazem. - To była partyjna farma trolli? - zapytał Maliszewski.

fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

- Ruszamy z akcją "Silni razem", będziemy w całej Polsce, to jest kontynuacja akcji sztabowej, kampanii otwartej, kampanii wspólnej z wszystkimi ludźmi dobrej woli. Każda osoba, która chce wesprzeć kampanię Koalicji Obywatelskiej może się do nas zgłosić

 - podkreślił na konferencji prasowej przed Sejmem poseł PO-KO Krzysztof Brejza.

Adam Szłapka (PO-KO) zaznaczył, że akcja to odpowiedź na "tysiące propozycji wsparcia".

- Dzisiaj każdy może wesprzeć kampanię Koalicji Obywatelskiej. Jest numer telefonu, pod który można zgłaszać, czy ktoś chce nosić ulotki, czy chce udostępnić miejsce na baner, czy chce się zaangażować w kampanię wyborcza

 - powiedział.

Koalicja Obywatelska we wpisach w mediach społecznościowych dotyczących akcji posługuje się hasztagiem #SilniRazem.

Jak zauważa portal tvp.info, hasztag ten był od pewnego czasu używany przez stosujących dość agresywną retorykę użytkowników Twittera.

"Dotychczas posługiwali się nim w dużej mierze jedynie internetowi hejterzy, atakując z agresją sympatyków i polityków Prawa i Sprawiedliwości."

- informuje portal tvp.info.

Do sprawy na Twitterze odniósł się także politolog, prof. Norbert Maliszewski.

"Od miesiąca "silni razem" reagowali na wybrane wpisy (na ogół to nie były osoby śledzące dane konto; pomijały informacje w innych wpisach, czyli to był kopiowany przekaz). Nie rozumiem, to była partyjna farma trolli? Jak traktować obecną akcję KO?"

- zapytał politolog.

Na Twitterze profil Silni_Razem określający się jako "oficjalny profil akcji #SilniRazem" podziękował Koalicji Obywatelskiej za zainteresowanie akcją.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter

#Silni Razem #Koalicja Obywatelska

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo