Nie mała Moskwa, lecz wielka Legnica

  

Dopiero w 2018 r. w Legnicy usunięto pomnik Wdzięczności dla Armii Radzieckiej. Jak żartowali mieszkańcy, nie było to konieczne, bo można go było przerobić na pomnik LGBT. Monument przedstawiał dwóch mężczyzn trzymających dziecko. Dotychczas byli to żołnierze polski i sowiecki. Po kosmetycznych przeróbkach mogliby robić za gejów, którzy adoptowali dziecko. Anegdota ta przypomniała mi się, gdy oglądałem wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego w Legnicy.

To pierwsza kampania po 1989 r., w której Kaczyński mówi niemal wszędzie o tym, co w jego filozofii politycznej zawsze było najważniejsze. O postkomunizmie, interesie narodowym, pozycji Polski w świecie. Mało jest sztucznych PR-owych zagrywek. Dlaczego? Po prostu to, o czym Kaczyński mówi od 30 lat, stało się tym, co chcą usłyszeć Polacy. 500+ stało się zaczątkiem zbliżenia między obozem niepodległościowym a zwykłymi Polakami, którzy dostrzegli z czasem, że „ci od 500+” myślą to samo co oni o uległości wobec sąsiadów czy LGBT. I da się o tym mówić także w Legnicy, naznaczonej obecnością sowieckich wojsk. Jak napisali na transparencie kibice Miedzi: nie ma już małej Moskwy, jest wielka Legnica.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts