Podniebny spektakl, który zaczarował tłumy. W Lesznie odbył się coroczny pokaz szybowcowy

Piknik Szybowcowy w Lesznie / A.Nowacki

Leszno po raz kolejny stało się stolicą podniebnych wojaży. Był kolorowy dym, szum skrzydeł, muzyka na żywo i tłum oczarowanych widzów. Wszystkim akrobacjom, również tym pod osłoną nocy i z dodatkiem pirotechniki, towarzyszyła muzyka na żywo.

W sobotę 14 września na Leszczyńskim niebie można było podziwiać akrobacje samolotowe, szybowcowe, motolotnie i motoparalotnie oraz spadochroniarzy. A gdy zapadł już zmrok, do tego wszystkiego dodano trochę pirotechniki, co stworzyło niepowtarzalny klimat.

Widzowie mogli podziwiać między innymi akrobacje zespołu latającego na Jakach 50/52 Presidential Team z Litwy, w którego skład wchodzi były litewski prezydent Rolandas Paksas. Na niebie czarowali również paralotniarze i motoparalotniarze z Fly2Live i Flying Dragons Team. Byli również stali bywalcy leszczyńskich pokazów szybowcowych - Airborne Pyrotechnics - anglicy, którzy słyną z nocnego pirotechnicznego show, oraz wielu innych.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

To jest magia! ?️ #airplains #show #magic #leszno

Post udostępniony przez Beata Mańkowska (@biala_sniezka)

Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, była wystawa śmigłowców transportowych zorganizowana przez Wojsko Polskie. Każdy przez chwilę mógł poczuć się jak pilot zasiadając w kabinie Mi-14 Pł, oraz Mi-17.

A dla starszych możliwość lotu samolotem lub śmigłowcem. Tym, którzy w niebo wolą tylko spoglądać, zamiast się w nie wzbijać, z pewnością wystarczył sam pokaz, który - trzeba przyznać - zapierał dech w piersi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts