"Rodzina jest przedmiotem brutalnego ataku" - ostrzega prezes PiS. Czym to grozi?!

Rodzina jest dziś przedmiotem ataku, musimy jej bronić - powiedział dzisiaj w Wałbrzychu prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem jeśli rodzina zostanie rozbita, przestanie istnieć nasza cywilizacja.

Twitter.com/@pisorgpl

Lider Prawa i Sprawiedliwości wziął udział w konwencji PiS w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie). J. Kaczyński podkreślił, że rodzina jest dziś w Polsce przedmiotem ataku.

"Ataku bardzo brutalnego, ataku, który próbuje podważyć same jej fundamenty"

- dodał.

Prezes PiS zauważył przy tym, że w przestrzeni publicznej pada stwierdzenie, że rodzina jest źródłem opresji kobiet i dzieci.

"Oczywiście to się zdarza i nie można temu przeczyć. Jeśli to się zdarza to trzeba na to reagować, ale to w żadnym wypadku nie jest normą" - zaznaczył.

Jak dodał rodzina jest instytucją, która stworzyła judeo-chrześcijańska cywilizację.

"Jeżeli rodzina zostanie rozbita to przestanie trwać także ta cywilizacja, a częścią tej cywilizacji jest nasza polska cywilizacja, kultura i tożsamość. Musimy rodziny bronić"

- wskazał lider PiS.

Kaczyński przekonywał, że tożsamość Polaków jest związana z nauczaniem Kościoła.

"I Kościół jest także dzisiaj przedmiotem ataku. I to nie jest przypadkowe - jeśli ktoś chce zniszczyć to wszystko, co przez tysiąclecia budowało postęp ludzkości, to musi atakować właśnie Kościół, szczególnie w Polsce" - mówił. Jak zaznaczył, "tak się potoczyła polska historia, że jej związki z Kościołem są szczególnie mocne".

"Mieliśmy przykład tego ataku także tutaj, bardzo blisko, w Świdnicy, w katedrze. Dzisiaj doszło do ataku w czasie mszy św. Była na szczęście szybka reakcja, na mszy był komendant miejscowej policji i szybko to załatwiono, ale kiedyś takie incydenty nie miały miejsca"

- powiedział prezes PiS.

Według niego "to jest takie wypróbowywanie dokąd można się posunąć do tego, by zniechęcić ludzi nawet do tego, by chodzić do kościoła, bo +Kościół, msza św, to awantura i niebezpieczeństwo, a Polacy chcą spokoju+". "Musimy się temu przeciwstawić bardzo zdecydowanie" - oświadczył.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo