Papież pozdrowił uczestników "Marszu dla Życia" w Poznaniu

Pozdrowienia i słowa błogosławieństwa od papieża Franciszka dla uczestników i organizatorów odczytane zostały podczas zorganizowanego w niedzielę w Poznaniu Marszu dla Życia. Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się pod hasłem "Jestem tu!"

Papież Franciszek
By Benhur Arcayan - Malacañang Photo Bureau, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37925433

Marsz miał w szczególny sposób zwrócić uwagę na potrzeby osób cierpiących na zaburzenia psychiczne. Jak powiedział w imieniu organizatorów asystent diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży ks. Michał Zamelek, marsz jest też rokrocznie manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych oraz przypomnieniem, że każde życie trzeba doceniać.

Pismo z Watykanu odczytał w niedzielę metropolita poznański abp Stanisław Gądecki.

"Jego Świątobliwość Franciszek łączy się duchowo z organizatorami i uczestnikami Marszu dla Życia. W modlitwie wspiera wszystkich, którym bliska jest chrześcijańska wizja życia ludzkiego, jego obrona, zachowanie wartości ewangelicznych, a szczególnie rodzinnych"

- napisano w dokumencie odczytanym przed rozpoczęciem marszu.

Jak stwierdzono w liście, Ojciec Święty "wyraża uznanie dla idei Marszu, który ma na celu uświadomić mieszkańcom Poznania i całej archidiecezji, że każde życie jest ważne bez względu na wiek, poglądy i różne uwarunkowania. Pragnie podkreślić, że wszyscy jesteśmy powołani, aby je szanować i troszczyć się o nie".

"Ono jest święte. Trzeba służyć każdemu życiu, począwszy od tego w łonie matki do tego starczego, cierpiącego i chorego, po to niewygodne, a nawet odrażające"

- głosi tekst przesłany na ręce abp. Gądeckiego.

Organizatorzy marszu przypominali, że według Światowej Organizacji Zdrowia co piąty nastolatek ma problemy psychiczne lub behawioralne.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo