Przegrany proces o mema

  

Bardzo proszę osobę, która odpowiada za redakcję i korektę tekstów w „Gazecie Polskiej”, aby nie poprawiała „mema”. Wiem, że to w oczy kłuje, bo nie dość, że makaronizm, to jeszcze dziwnie odmieniony, ale tak ma być, żeby rym pasował do kota, o kole od roweru nie wspomnę.

Starsi i wielu młodych też znają doskonale komediowy tryptyk z Pawlakiem i Kargulem w rolach głównych. W pierwszym odcinku „Nie ma mocnych” miał miejsce słynny proces o kota, na którym „Kaźmierz” karabinem wyrok wykonał. Pół wieku temu proces śmieszył, współcześnie byłby jednym z głośniejszych, a Pawlak miałby spore szanse trafić do więzienia za zabicie zwierzęcia. Kargula czekałby podobny los za znęcanie się i trzymanie kota na sznurku. Dziś trudno uwierzyć, że tamten proces w ogóle nie dotyczył cierpień i zgonu kota, tylko zadośćuczynienia za poniesioną stratę. Zmieniają się czasy, prawda? W dobie szybkich łączy kot jest królem Internetu i w ogóle mam wrażenie, że ludzi bardziej bulwersują akty agresji wobec zwierząt niż poniewieranie człowieka. No i w takich czasach przyszło żyć Sławomirowi Cenckiewiczowi, który przegrał ze Sławomirem Nitrasem proces o kota, przepraszam, „mema”. Co więcej, Cenckiewicz nie bawił się w malowanie memów, czyli internetowych komiksów, lecz na portalu Twitter podał dalej mema z Nitrasem. I to „sądowi” wystarczyło, aby uznać pozew i zobowiązać pozwanego do naprawienia szkód, w tym wypłaty 5000 zł zadośćuczynienia. Za każdym razem, gdy zatopiony w patologii „wymiar sprawiedliwości” wydaje tak absurdalny wyrok, człowiek odruchowo krzyczy, że przekroczono wszelkie granice. Błąd! Daję głowę, że już za tydzień ktoś napisze o kolejnej przekroczonej granicy, bo ciągle grząskie bagno chlupie w sądach. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts