PiS nie zgodzi się na plan Rabieja! Kaczyński stanowczo: "Dzieci są największym skarbem narodu"

Jarosław Kaczyński / screen z TVP Info

  

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wziął udział w konwencji wyborczej w Pile. Podczas swojego wystąpienia przywołał założenia tzw. planu Rabieja. "Czyli dzieci, jako przedmiot zabawy, przedmiot satysfakcji dla pewnych ludzi. Nie, dzieci są podmiotem, dzieci są chronione, są największym skarbem narodu. Nigdy się nie zgodzimy na tego rodzaju rozwiązania" - podkreślił stanowczo.

Czas rządów, w których stawiano na rozwój metropolii i liczono, że przy tym rozwiną się również małe miejscowości, przeszedł do historii. Prawo i Sprawiedliwość stawia na wyrównanie szans.

"Ta zasadnicza różnica to traktowanie tego rozwoju, jako czegoś, co dotyczy całego społeczeństwa. Zarówno jeżeli chodzi o podziały terytorialne, jak i podziały społeczne. My chcemy, żeby korzystali wszyscy"

- powiedział Jarosław Kaczyński podczas konwencji w Pile.

"My ten model związany z postkomunizmem, a w czasach rządów PO-PSL z późnym postkomunizmem, całkowicie odrzucamy. Był niesprawiedliwy i głęboko nieefektywny. Nie pozwalał, by nasz naród wykorzystywał wszystkie swoje możliwości. Ten potencjał jest naprawdę bardzo poważny. Choćby wzrost poziomu wykształcenia naszego społeczeństwa - to bardzo wielka siła. Ją trzeba wykorzystać, po to by pchnąć Polskę do przodu"

- dodał szef PiS.

"Tego w żadnym wypadku nie uczyni państwo teoretyczne. Ono może tylko szkodzić, szerzyć korupcję i prowadzić do gigantycznego okradania naszego kraju. Afera VAT-owska jest najlepszym dowodem"

- podkreślił.

Dalej szef Prawa i Sprawiedliwości mówił o roli rodziny.

"Monogamiczna rodzina oparta na związku kobiety i mężczyzny jest oparta na cywilizacji chrześcijańskiej. Jest ona atakowana na różne sposoby. Musimy ten atak odrzucić. Nie zapominam o tych, którzy dzieci wychowują samotnie. Powtarzam, to też są rodziny i niczego im nie odbieramy. Wiemy, jak różne powody prowadzą ku takiej sytuacji. Ale nam chodzi o pewien model, bo ten model jest dziś odrzucany. Twierdzi się, że rodzina jest źródłem patologii, opresji. Otóż nie - rodzina nie jest ze swojej natury instytucją opresyjną"

- podkreślił.

Kaczyński w swoim przemówieniu przypomniał też słowa, jakie kiedyś wypowiedział wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej.

"Jest taki zamysł, który ma już swoją nazwę od nazwiska pewnego pana. To tzw. plan Rabieja. Najpierw związki partnerskie, później małżeństwa homoseksualne, a w końcu adopcja dzieci. Czyli dzieci, jako przedmiot zabawy, przedmiot satysfakcji dla pewnych ludzi. Nie, dzieci są podmiotem, dzieci są chronione, są największym skarbem narodu. Nigdy się nie zgodzimy na tego rodzaju rozwiązania"

- zadeklarował.

Nie zabrakło również komentarza do tzw. Marszów Równości. Według prezesa Kaczyńskiego, ochrona policji dla tego typu marszów jest największym dowodem tolerancji w Polsce.

"Te marsze równości są marszami LGBT. Obraża się uczucia religijne, nieraz w sposób drastyczny. Te marsze są ochraniane przez policję, przed tymi, którzy chcieliby użyć wobec tych osób siły. To najlepszy dowód naszej tolerancji. Ale nie oznacza to, że mamy zamiar afirmacji. Nie będzie małżeństw homoseksualnych i adopcji dzieci przez nie"

- zakończył.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

75 lat Kongresu Polonii Amerykańskiej

/ Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

  

"Jestem pełen głębokiego uznania dla roli jaką odgrywa Kongres Polonii Amerykańskiej w integrowaniu środowisk polonijnych w Stanach Zjednoczonych" - powiedział minister Adam Kwiatkowski w Chicago, podczas gali 75-lecia Kongresu Polonii Amerykańskiej.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Chicago w czwartek, o 19:00 czasu lokalnego minister Adam Kwiatkowski odczytał list prezydenta Andrzeja Dudy skierowany do członków Kongresu Polonii Amerykańskiej. Mówił o znaczeniu Polonii w USA i podziękował członkom KPA za pracę dla dobra ojczyzny.

Jestem pełen głębokiego uznania dla roli jaką odgrywa Kongres Polonii Amerykańskiej w integrowaniu środowisk polonijnych w Stanach Zjednoczonych. Z okazji tego pięknego jubileuszu pragnę złożyć Państwu gratulacje i najlepsze życzenia. W imieniu Rzeczypospolitej Polskiej dziękuje za to, co członkowie Kongresu na przestrzeni kilku pokoleń uczynili dla kultywowania idei polskiej niepodległości oraz umacniania dobrego imienia Polaków

- powiedział minister Kwiatkowski.

Prezes KPA Frank Spula w swoim przemówieniu podziękował gościom za przybycie oraz nawiązał do długoletniej historii i tradycji Kongresu. Czasy się zmieniają jednak misja KPA pozostaje taka sama. Prezes wierzy, że Kongres jest w stanie dostosowywać się do nowych wyzwań oraz zmieniających się potrzeb Polonii.

Razem działamy dla dobra Polonii oraz Polski, kraju z którego pochodzimy i skąd przybyli nasi przodkowie

-  powiedział Spula.

Przemówienie wygłosił także generał Michael Zerbonia. Mówił o roli Polski i polskich żołnierzy w NATO. Generał Zerbonia brał udział w operacjach wojennych w Iraku oraz w Afganistanie.

Należy podkreślić ważność sojuszu polsko-amerykańskiego dla bezpieczeństwa Polski oraz USA. Żołnierze amerykańscy i polscy bardzo dobrze ze sobą współpracują

-  powiedział Zerbonia.

W bankiecie brało udział ponad 150 gości z Polski i USA, sala była wypełniona po brzegi. Obecni byli przedstawiciele organizacji z Polski m.in. Hanna Gałązka, wiceprezes "Wspólnoty Polskiej", która odczytała list od prezesa Dariusza Bonisławskiego. Swoje gratulacje oraz życzenia przekazali także politycy amerykańscy i członkowie parlamentu, między innymi Daniel Lipinski, przedstawiciel stanu Illinois w Waszyngtonie. Lipinski podkreślił, że ten jubileusz jest ważny także dlatego, że w tym roku jest rocznica 100-lecia relacji dyplomatycznych pomiędzy USA i Polską. "KPA reprezentuje w USA 10 milionów Amerykanów, którzy mają polskie korzenie", powiedział Lipinski. Senator Kristen Gillibrand z Nowego Yorku przekazując gratulacje stwierdziła, że KPA spełnia wielką rolę w szerzeniu informacji o kulturze i historii Polski. 

Kongres Polonii Amerykańskiej powstał w 1944 podczas wiecu w Buffalo, podczas którego było obecnych 2500 delegatów z różnych organizacji polonijnych. Kongres od samego początku istnienia był zaangażowany w pomoc w odzyskiwaniu przez Polskę niepodległości oraz umacnianiu dobrych stosunków z USA, począwszy od 1960 roku, kiedy to prezydent USA Dwight Eisenhower spotkał się z przedstawicielami KPA w Chicago.

Senator John Kennedy także przemawiał podczas tamtego zjazdu. W 1984 prezydent Ronald Reagan spotkał się z liderami Kongresu podczas obchodów 40-lecia wybuchu Powstania Warszawskiego. Z kolei prezydent Donald Trump spotkał się z Prezesem Frankiem Spulą oraz przedstawicielami KPA w Chicago w 2016 roku, podczas swojej kampanii prezydenckiej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl