Intencje dla Polski od ludzi kultury: Węgorzewska, Klynstra-Komarnicki, Jakimowicz

Alicja Węgowrzewska, Redbad Klynstra-Komarnicki, Jarosław Jakimowicz / Maciej Luczniewski, Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska; By Bieniecki Piotr - http://www.fototeo.pl Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68206938

  

Polacy kolejny raz manifestują swoje przywiązanie do wiary katolickiej i ojczyzny. W związku z wydarzeniem "Polska pod Krzyżem" pytamy dziś znane osobistości o intencje dla Polski. Oto co powiedzieli nam ludzie sztuki - Alicja Węgorzewska, Redbad Klynstra-Komarnicki i Jarosław Jakimowicz

Dziś we Włocławku odbywa się spotkanie modlitewne pod hasłem "Polska pod Krzyżem". Ma ono być wypełnieniem testamentu duchowego św. Jana Pawła II, który w 1997 r. wzywał do obrony krzyża "od Tatr aż do Bałtyku".

W związku z tak doniosłym wydarzeniem pytamy dziś znane osobistości ze świata mediów, polityki, sportu i sztuki o intencje dla Polski - jakie intencje dotyczące naszej Ojczyzny zanieśliby Bogu?

"Moją intencją jest, abyśmy zakończyli wojnę polsko-polską. Bardzo bym się chciała o to modlić. Zawarłam to w „Hymnie Inki”, który był insertem w „Gazecie Polskiej”. Napisałam tam, że „ból, że wojna to jest polsko-polska”. Bardzo bym chciała, żeby Polacy umieli ze sobą rozmawiać, w czasach pokoju umieli tworzyć, rozwijać  się i pracować dla dobra kraju, a nie przeciwko sobie"

- apelowała Alicja Węgorzewska wybitna śpiewaczka operowa i dyrektor naczelna Opery Kameralnej w Warszawie.

"Moja intencja jest taka, żebyśmy nie dali się sprowokować, żebyśmy pozostali spokojni, wręcz stoiccy i żeby każdy, kto czuje się Polakiem, czuł się częścią narodu, który jest na tyle mądry, żeby się zjednoczyć. Chciałbym, abyśmy zarówno teraz, jak i przyszłości kierowali się w naszych poczynaniach sercem i żebyśmy dogłębnie zrozumieli, że tutaj jest nasze miejsce na ziemi, które musimy dobrze zagospodarować. Musimy, kierując się sercem, brać nieustająco odpowiedzialność za Polskę"

- wskazywał aktor Redbad Klynstra-Komarnicki.

"Moja intencja dla Polski skupia się wokół wartości: Spokój, Bóg, wiara, honor, ojczyzna, patriotyzm, rodzina, polski język, szacunek i szczęście. Oby w sercu każdego Polaka były to zawsze wartości najważniejsze"

- powiedział nam aktor Jarosław Jakimowicz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Orban gratuluje PiS zwycięstwa

/ By European People's Party - EPP Political Assembly, 20 March 2019, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79831951

  

Premier Węgier Viktor Orban pogratulował zwycięstwa w niedzielnych wyborach parlamentarnych w Polsce Prawu i Sprawiedliwości. Powiedzial o tym w wystąpieniu telwizyjnym po węgierskich wyborach samorządowych, które odbyły się tego samego dnia.

"Z punktu widzenia Węgier bardzo ważne wybory odbyły się dziś w Polsce, gdzie polska partia rządząca zdobyła większość manatów parlamentarnych i jest w stanie samodzielnie stworzyć rzad. Gratuluję polskim przyjaciołom"

- powiedział Orban.

PiS z poparciem 43,6 proc. zwyciężył w niedzielnych wyborach parlamentarnych, co oznacza możliwość samodzielnych rządów - wynika z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsat. Kolejne miejsca zajęły KO - 27,4 proc.; SLD - 11,9 proc.; PSL - 9,6 proc.; Konfederacja - 6,4 proc.

Gdyby takie wyniki potwierdziły się - to według sondażu Ipsos - PiS zdobył 239 mandatów w Sejmie i będzie miał bezwzględną większość. KO będzie miała 130 posłów, SLD - 43, PSL - 34, a Konfederacja - 13. Jeden mandat przypadnie innym komitetom.

Według sondażu Ipsos, frekwencja w niedzielnych wyborach parlamentarnych wyniosła 61,1 proc.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl