Dziś wielka akcja modlitewna. Pytamy o intencje dla Polski: Sakiewicz, Pospieszalski, Lichocka

Zdjęcie ilustracyjne / Jan Sroda/Gazeta Polska

  

We Włocławku wypełnia się duchowy testament św. Jana Pawła II - tysiące Polaków zgromadziło się pod krzyżem na wspólnej modlitwie. Przyjechali z rozmaitymi intencjami, dotyczącymi życia swojego i swoich bliskich, a także sytuacji naszego kraju. Właśnie o takie intencje - dla Polski - zapytaliśmy Tomasza Sakiewicza, Jana Pospieszalskiego i Joannę Lichocką.

Dziś we Włocławku odbywa się wydarzenie "Polska pod Krzyżem". Ma ono być wypełnieniem testamentu duchowego św. Jana Pawła II, który w 1997 r. wzywał do obrony krzyża "od Tatr aż do Bałtyku". Główne uroczystości odbywają się na lotnisku pod Włocławkiem, gdzie już w południe zgromadziło się, jak wynika z danych policji, ok. 45 tysięcy osób. W kulminacyjnym momencie - podczas popołudniowej mszy świętej i wieczornej drogi krzyżowej może być ich nawet 100 tysięcy.

Polacy kolejny raz manifestują swoje przywiązanie do wiary katolickiej i do świętych symboli religijnych. W związku z wydarzeniem "Polska pod Krzyżem" pytamy dziś znane osobistości ze świata mediów czy polityki o intencje dla Polski - jakie intencje dotyczące naszej Ojczyzny zanieśliby Bogu?

"Pierwsza intencja to taka, żeby Polska była zawsze niepodległa i bezpieczna, to intencja, którą powinny wszystkie pokolenia wymieniać. Także żeby Polska nie zapomniała skąd jest, jakie są jej korzenie i z czego powstała"

- wymienia Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

"O odwagę życia, zatrzymanie depresji demograficznej i pokonanie katastrofy depopulacyjnej, która nam zagraża. To jest kwestia istnienia nas, jako narodu. O to będziemy się modlić, jadę właśnie do Włocławka"

- mówi dziennikarz, publicysta i muzyk Jan Pospieszalski.

"Żeby się zrealizował polski model państwa dobrobytu, żeby wszystkim polskim rodzinom żyło się dobrze. Żeby Polska była najlepszym miejscem do życia w Europie, bo że jest najpiękniejszym to wszyscy wiemy"

- podkreśla Joanna Lichocka, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Kontynuujemy naszą akcję. Kolejne intencje dla Polski już wkrótce w serwisie Niezalezna.pl.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Orban gratuluje PiS zwycięstwa

/ By European People's Party - EPP Political Assembly, 20 March 2019, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79831951

  

Premier Węgier Viktor Orban pogratulował zwycięstwa w niedzielnych wyborach parlamentarnych w Polsce Prawu i Sprawiedliwości. Powiedzial o tym w wystąpieniu telwizyjnym po węgierskich wyborach samorządowych, które odbyły się tego samego dnia.

"Z punktu widzenia Węgier bardzo ważne wybory odbyły się dziś w Polsce, gdzie polska partia rządząca zdobyła większość manatów parlamentarnych i jest w stanie samodzielnie stworzyć rzad. Gratuluję polskim przyjaciołom"

- powiedział Orban.

PiS z poparciem 43,6 proc. zwyciężył w niedzielnych wyborach parlamentarnych, co oznacza możliwość samodzielnych rządów - wynika z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsat. Kolejne miejsca zajęły KO - 27,4 proc.; SLD - 11,9 proc.; PSL - 9,6 proc.; Konfederacja - 6,4 proc.

Gdyby takie wyniki potwierdziły się - to według sondażu Ipsos - PiS zdobył 239 mandatów w Sejmie i będzie miał bezwzględną większość. KO będzie miała 130 posłów, SLD - 43, PSL - 34, a Konfederacja - 13. Jeden mandat przypadnie innym komitetom.

Według sondażu Ipsos, frekwencja w niedzielnych wyborach parlamentarnych wyniosła 61,1 proc.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl