Dziś we Włocławku odbywa się wydarzenie "Polska pod Krzyżem". Ma ono być wypełnieniem testamentu duchowego św. Jana Pawła II, który w 1997 r. wzywał do obrony krzyża "od Tatr aż do Bałtyku". Główne uroczystości odbywają się na lotnisku pod Włocławkiem, gdzie już w południe zgromadziło się, jak wynika z danych policji, ok. 45 tysięcy osób. W kulminacyjnym momencie - podczas popołudniowej mszy świętej i wieczornej drogi krzyżowej może być ich nawet 100 tysięcy.

Polacy kolejny raz manifestują swoje przywiązanie do wiary katolickiej i do świętych symboli religijnych. W związku z wydarzeniem "Polska pod Krzyżem" pytamy dziś znane osobistości ze świata mediów czy polityki o intencje dla Polski - jakie intencje dotyczące naszej Ojczyzny zanieśliby Bogu?

"Pierwsza intencja to taka, żeby Polska była zawsze niepodległa i bezpieczna, to intencja, którą powinny wszystkie pokolenia wymieniać. Także żeby Polska nie zapomniała skąd jest, jakie są jej korzenie i z czego powstała"

- wymienia Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

"O odwagę życia, zatrzymanie depresji demograficznej i pokonanie katastrofy depopulacyjnej, która nam zagraża. To jest kwestia istnienia nas, jako narodu. O to będziemy się modlić, jadę właśnie do Włocławka"

- mówi dziennikarz, publicysta i muzyk Jan Pospieszalski.

"Żeby się zrealizował polski model państwa dobrobytu, żeby wszystkim polskim rodzinom żyło się dobrze. Żeby Polska była najlepszym miejscem do życia w Europie, bo że jest najpiękniejszym to wszyscy wiemy"

- podkreśla Joanna Lichocka, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Kontynuujemy naszą akcję. Kolejne intencje dla Polski już wkrótce w serwisie Niezalezna.pl.