Piłkarze Piasta Gliwice zagrają z Cracovią

Piłkarze Piasta Gliwice w poniedziałek zagrają na wyjeździe z Cracovią w ostatnim meczu 8. kolejki ekstraklasy. "To niewygodny rywal dla każdego. Stawia trudne warunki, w każdej formacji ma jakość i gra twardo” – ocenił trener mistrza Polski Waldemar Fornalik.

piast-gliwice.eu

Podkreślił, że dwutygodniowa przerwa reprezentacyjna została dobrze wykorzystana na treningi i wyleczenie zawodników narzekających na kontuzje. Wszyscy – poza obrońcą Jakubem Czerwińskim i hiszpańskim napastnikiem Dani Aquino - wrócili do zajęć. Ci dwaj gracze przeszli operacje i są w trakcie rehabilitacji.

W ostatnich minutach okienka transferowego gliwicki klub wykupił z Legii Warszawa doświadczonego, 34-letniego pomocnika Tomasza Jodłowca. 49-krotny reprezentant kraju, który wcześniej przez półtora roku był do Piasta wypożyczony, wiosną świętował z drużyną pierwsze w 74-letniej historii klubu mistrzostwo Polski.

"Jak wygląda Tomek? Jak zawsze - dobrze. Szatnia go świetnie przyjęła, wiemy, ile dobrego wniósł do zespołu w poprzednim sezonie i bardzo liczymy, że teraz będzie podobnie, choć być może brakuje mu jeszcze zgrania z nowymi zawodnikami"

– ocenił szkoleniowiec.

Jodłowiec nie krył zadowolenia z powrotu do Gliwic.

"Grałem tu półtora roku i wiem, że to dla mnie dobre miejsce. Kiedy pojawiła się kwestia odejścia z Legii, wiedziałem, że Piast jest na pierwszym planie. I bardzo się cieszę, że tu jestem. Oczywiście – jak zawsze – były w klubie ruchy transferowe, zespół się zmienił, jednak dla mnie to żaden problem, podobnie jak zmiana ustawienia drużyny".

Nie chciał spekulować, czy z nim w składzie gliwiczanie - którzy odpadli w kwalifikacjach zarówno Ligi Mistrzów - z białoruskim BATE Borysów, jak Ligi Europy - z łotewskim FK Ryga, osiągnęliby więcej.

"Stało się tak, a nie inaczej i nie ma co gdybać. Nie mogłem tu być od początku, trochę inaczej się to wszystko potoczyło i tyle"

– podsumował zawodnik, który z Legią wywalczył pięć tytułów mistrza kraju.

Wracając do spotkania z Cracovią, Fornalik przypomniał, że już przed sezonem mówił, iż "Pasy" będą się liczyć w walce o czołowe miejsca.

"To się potwierdza. Cracovia jest niewygodnym rywalem dla każdego. Ma wielu wartościowych zawodników, latem doszli piłkarze wpisujący się w charakter gry tej drużyny. Nie gra się z nią łatwo, wiemy o tym. Stawia trudne warunki, ma jakość w każdej formacji i do tego gra twardą piłkę".

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Piast Gliwice #Waldemar Fornalik

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo