Na skrzydłach F-35

  

Zakup amerykańskich myśliwców wielozadaniowych piątej generacji jest nie tylko decyzją polityczną, strategiczną, lecz także cywilizacyjną. Nie ma tej klasy maszyn masowo produkowanych, które Polska mogłaby bezpiecznie kupić. Jeśli zatem chcemy mieć najlepszy na świecie sprzęt, zdolny bronić naszego nieba, samolot F-35 był jedynym wyborem.

Wybór ten umiejscawia nas w systemie bezpieczeństwa USA, jak wcześniej zakup rakiet Patriot i kluczowych systemów obrony powietrznej. Powoduje, że atak na Polskę staje się rzeczywistym atakiem bezpośrednio na sferę bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych. Ponadto umożliwia nam, wcześniej czy później, kooperację, nawet jeżeli nie będzie przy tym wielkiego offsetu, przy najnowocześniejszych technologiach, które będą wykorzystane jak nie przy tym sprzęcie, to przy podobnym czy tej samej klasy technologicznej. To nie tylko istotny impuls rozwojowy dla naszego przemysłu zbrojeniowego, ale również cywilnego. Polska staje się gwarantem bezpieczeństwa w regionie, gdyż będzie miała nie tylko najnowocześniejszy sprzęt, lecz także wsparcie Stanów Zjednoczonych, mając przy tym jedną z największych armii w Europie Środkowej.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts