Tu już wystartowały świąteczne przygotowania

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/JillWellington

  

Ratusz w Vigo na północnym zachodzie Hiszpanii właśnie zainaugurował prace przy ozdabianiu ulic bożonarodzeniowymi dekoracjami. Lokalne władze wydadzą na ten cel rekordową kwotę ponad 800 tys. euro.

Jak poinformował burmistrz Vigo Abel Caballero, który w środę w ponad 30-stopniowym upale zainaugurował dekorowanie miasta, ozdoby zawisną na 334 z 1700 ulic.

Burmistrz uważa, że przysporzy to miastu turystów, i liczy, że także prywatne firmy z Vigo włączą się w tę, jak sam przyznaje, nietypową akcję.

Według niego kwota ponad 800 tys. euro, jaka z miejskiej kasy trafi na świąteczne ozdoby, będzie największą wydaną kiedykolwiek przez hiszpańską gminę.

“Zapraszam wszystkich hiszpańskich burmistrzów oraz 47 mln innych mieszkańców naszego kraju do odwiedzenia Vigo. Wierzę, że blask dekoracji w naszym mieście zostanie zauważony w całej Hiszpanii, a także w Nowym Jorku, Londynie, Rzymie oraz Paryżu”

- powiedział burmistrz, który jest związany z socjalistami.

Z szacunków ratusza wynika, że w okresie Bożego Narodzenia w 2018 r. do Vigo przybyło ponad 2 mln turystów.

“Liczymy, że z okazji nadchodzących świąt będzie ich tym razem więcej, podobnie jak i dekoracji oraz choinek w naszym mieście” - zadeklarował Caballero.

Łącznie ratusz zamierza zainstalować na terenie Vigo 10 mln lampek LED, 2700 świetlnych dekoracji w kształcie łuku oraz 465 świecących choinek. W centrum miasta ma się pojawić także rekordowej wysokości naturalna choinka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Prezes PiS o konieczności obrony polskiej rodziny. "Przed biedą, ale i groźną ideologiczną ofensywą"

/ twitter: pisorg.pl

  

Jarosław Kaczyński podkreślił swój zdecydowany sprzeciw wobec ataków na instytucję rodziny i system wartości obowiązujący w Polsce od wieków. - Musimy obronić polską rodzinę przed biedą, ale także przed groźną, ideologiczną ofensywą. Nawet gdyby w każdym innym miejscu ta kultura, którą kwestionujemy, zwyciężyła, w Polsce ona zwyciężyć nie może - ogłosił we Wrocławiu Kaczyński.

W swoim przemówieniu prezes PiS przekonywał, że instytucja rodziny jest kwestionowana "w ramach pewnej akcji socjotechnicznej prowadzonej w całej kraju". "Kwestionowane są zarówno te elementy dotyczące samej rodziny, twierdzi się, ze jest ona instytucją opresji, w szczególności w stosunku do kobiet i dzieci, kwestionowany nawet jest naturalny i oczywisty z punktu widzenia biologicznego podział (...) między dwoma płciami, między kobietami a mężczyznami" - mówił.

[polecam:https://niezalezna.pl/288182-mocne-slowa-jaroslawa-kaczynskiego-we-wroclawiu-musimy-naprawic-polskie-panstwo]

Nie możemy pozwolić na to, by ta specyficznego rodzaju ideologia opanowała także Polskę - chociaż próbuje. Musimy obronić polską rodzinę przed biedą, niedostatkiem, niemożliwością uzyskiwania równych szans, ale musimy ją obronić także przed tą groźną, ideologiczną ofensywą. Ofensywą, którą podejmują także nasi polityczni przeciwnicy, jedni wprost, drudzy na zasadzie "raz tak, raz tak" (...), a trzeci przebrali się w owczą skórę, chociaż jeszcze niedawno ich zęby kłapały podczas różnego rodzaju spotkań i maszerowali pod tym sztandarem tęczowym

- mówił prezes PiS.

Jak podkreślał, nasza cywilizacja - która okazała się "najbardziej życzliwa człowiekowi ze wszystkich cywilizacji świata", przynosząc rozwój w wielu dziedzinach - "musi być broniona". "A ona opierała się także na rodzinie (...) Ta cywilizacja jest oparta i musi być dalej oparta o rodzinę" - podkreślił Kaczyński.

Prezes PiS ocenił przy tym, że "czasem jest tak, że jeden kraj potrafi obronić to, czego inne obronić nie potrafią". "Są takie przykłady w historii" - dodał. "Nawet gdyby w każdym innym miejscu, w każdy innym kraju ta kultura, którą kwestionujemy, zwyciężyła, w Polsce ona zwyciężyć nie może" - powiedział prezes PiS.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl