250 mln dol pomocy od USA dla Ukrainy

zdjęcie ilustracyjne / pasja1000 CC0

  

Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa przekaże Ukrainie 250 mln dolarów pomocy wojskowej - poinformowała dziś agencja Reutera, powołując się na amerykańskich senatorów. Środki te były już wcześniej zatwierdzone, jednak ich wypłata została opóźniona.

Wypłata środków była zatwierdzona przez Kongres USA, ale ich przekazanie opóźniło Biuro Zarządzania i Budżetu Białego Domu, które zwróciło się do ministra obrony Marka Espera oraz ówczesnego prezydenckiego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona o zbadanie, czy program jest w najlepszym interesie Stanów Zjednoczonych. Wniosek wzbudził gniew polityków z obu partii, którzy podkreślają, że program jest konieczny dla powstrzymania rosyjskiej agresji.

Pod koniec sierpnia portal Politico, powołując się na wysokiego rangą urzędnika amerykańskiej administracji, napisał, że Pentagon zakończył zlecony przez Biały Dom przegląd pomocy wojskowej dla Ukrainy i doszedł do wniosku, że powinna być kontynuowana.

Przedstawiciele Demokratów i Republikanów w senackiej komisji przydziałów budżetowych poinformowali, że środki zostały uwolnione nocą ze środy na czwartek. Tego dnia odbywa się posiedzenie komisji, podczas której ma być omawiana poprawka do ustawy o wydatkach wojskowych, przewidująca uniemożliwienie prezydentowi Trumpowi podejmowanie takich kroków w przyszłości.

Kwestia wypłaty środków dla Ukrainy to kolejny konflikt na linii prezydent-Kongres - zwraca uwagę Reuters.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pożar w Mysłowicach. 6 osób w szpitalu

/ pixabay.com/arembowski

  

Sześć osób trafiło minionej nocy do szpitala z objawami podtrucia dymem w wyniku pożaru w mieszkaniu w Mysłowicach, z budynku ewakuowano 12 osób, w tym czworo dzieci – podały służby kryzysowe wojewody śląskiego.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach (WCZK) podało w poniedziałek rano, że do pożaru doszło przed północą w mieszkaniu na pierwszym piętrze dwukondygnacyjnego budynku przy ul. Oświęcimskiej. Działania strażaków zakończyły się 40 minut po północy.

Na czas akcji gaszenia pożaru ewakuowano 12 osób. Wśród nich było czworo dzieci.

"W wyniku zdarzenia sześć osób przewieziono do szpitala z podejrzeniem podtrucia dymem" – poinformowało WCZK

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts