Ratusz wymyślił, jak wybrnąć ze ściekowego kłopotu. Poseł PiS krótko: "To brak pomysłu"

Rafał Trzaskowski / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Stołeczny ratusz poinformował dziś, ze do końca października zostanie wybudowany awaryjny rurociąg na Moście Curie-Skłodowskiej (nazywanym Północnym). Suchej nitki na tym pomyśle nie zostawił poseł PiS Paweł Lisiecki. - Rurociąg ze ściekami na moście Północnym spowoduje utrudnienia komunikacyjne; to brak pomysłu na rozwiązanie problemu ze ściekami w Warszawie - zauważył.

Do końca października zostanie wybudowany awaryjny rurociąg na Moście Curie-Skłodowskiej (w 2011 roku rada Warszawy przegłosowała, że patronką mostu zostanie noblistka, ale na co dzień jest używana nazwa most Północny) – informował 10 września Kamil Dąbrowa, rzecznik ratusza.

"Pomysł Rafała Trzaskowskiego, aby puścić rurociąg ze ściekami poprzez most Północny, po jezdni tego mostu (…), to brak pomysłu na rozwiązanie problemu ze ściekami w Warszawie"

– mówił w czwartek Lisiecki.

Jak tłumaczył poseł, "wprowadzenie tego pomysłu w życie, puszczenie rurociągu ze ściekami przez most Północy, spowoduje, że część jezdni, a w pewnym momencie nawet jeden kierunek jezdni zostanie wyłączony z ruchu".

"Wyłączenie z ruchu jednego pasa spowoduje, że poruszanie się z jednego brzegu Wisły na drugi będzie uniemożliwione mostem Północnym"

– podkreślił poseł.

Marcin Korowaj, radny dzielnicy Białołęka, który też brał udział w konferencji, poinformował, że złożył w sprawie rurociągu interpelację. "Nie możemy jako samorządowcy, ale też jako mieszkańcy dzielnicy Białołęka na taki wariant się zgodzić" - wyjaśnił. Zwrócił uwagę, że "wykluczamy przynajmniej jeden pas, a w pierwszej fazie dwa pasy ruchu na moście Północnym".

"W praktyce jest to paraliż komunikacyjny dzielnicy Białołęka" – ocenił radny. "Nikt z nami tego wariantu nie konsultował" – dodał.

Lisiecki zapowiedział, że o budowę awaryjnego rurociągu na Moście Curie-Skłodowskiej i kryzys związanym z awarią kolektorów przesyłających ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka" na prawym brzegu rzeki, radni PiS będę pytali na nadzwyczajnej sesji rady miasta w piątek - pod warunkiem, że pojawią się na niej radni rządzącej stolicą koalicji Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Nadzwyczajna sesja została zwołana na wniosek radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Od poniedziałku nieczystości są częściowo odprowadzane ulokowanym na moście pontonowym zastępczym rurociągiem, którego budowę zlecił premier Mateusz Morawiecki. Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że w tym tygodniu instalacja ma osiągnąć 100-procentową sprawność.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus we Włoszech: Ostrożność na lotniskach

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com

  

Choć epidemia koronawirusa najbardziej zagraża krajom azjatyckim, to jest państwo w Europie, które mocno odczuwa skutki tej choroby. To Włochy - wprowadza się tam nadzwyczajne środki ostrożności na lotniskach. Mimo to, wciąż informowani jesteśmy o kolejnych przypadkach koronawirusa w tym kraju.

Do 61 wzrosła liczba przypadków zarażenia koronawirusem we Włoszech - podały w sobotę służby medyczne. Ognisko zachorowań znajduje się w regionach Lombardia i Wenecja Euganejska na północy, gdzie zmarły dwie osoby. Jest już też pierwszy chory w Piemoncie.

Włochy są na pierwszym miejscu w Europie pod względem liczby przypadków groźnego wirusa, którego epidemia wybuchła w Chinach. Liczba potwierdzonych przypadków rośnie szybko. W ciągu niecałej doby zwiększyła się ponad trzykrotnie. Wśród zarażonych są lekarze.

Najwięcej zachorowań - 46, według najnowszych informacji, zanotowano w Lombardii, w tym także w rejonie Mediolanu. Również z Turynu, stolicy Piemontu napłynęła wiadomość o pierwszym w tym regionie chorym.

Wprowadzono nadzwyczajne środki ostrożności. Na nagraniu widzimy, jak służby lotniskowe badają temperaturę ciała podróżnym:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts