Polskie firmy wspierają zawodników

/ Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

Finansowanie drużyn oraz sportowców może być udanym narzędziem promocji. Uczestnicy jednej z debat tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy dyskutowali na temat finansowania sportu ze strony państwa i biznesu.

W opinii ministra sportu, Witolda Bańki, sport to doskonała promocja – nie tylko kraju, ale też postaw fair play, dlatego sukcesywnie są zwiększane nakłady na ten cel. 

– Jedna z najistotniejszych kwestii to synergia. Dziś stworzyliśmy model współpracy ze spółkami skarbu państwa, dzięki czemu zawodnicy otrzymują dodatkowe środki i mogą skupić się na tym, co najważniejsze – treningu – bez obawy o finanse

– dodał Bańka.

Minister podkreślił, że w sporcie najważniejsze jest długofalowe myślenie oraz efektywność i transparentność wydatkowania środków. – Tylko tego typu podejście może przynieść trwałe rezultaty – uważa minister.

– Dobre wyniki to efekt codziennych treningów i ciężkiej pracy – stwierdziła Aida Bella, Dyrektor Biura Rzecznika Prasowego Totalizatora Sportowego.

– Kibic widzi tylko końcowe sukcesy sportowców, a te poprzedzać musi ciężka praca na treningach. Jednak gdy nie ma sukcesów to daną dyscypliną sportu nie interesują się media, a gdy nie ma mediów, to spada także zainteresowanie sponsorów. My, jako Totalizator Sportowy, zdecydowaliśmy na wsparcie szóstki wybitnych sportowców w ramach projektu  „szóstka z LOTTO”, którzy przygotowują się zarówno do letnich w Tokio, jak i zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Warto wspierać dyscypliny postrzegane jako mniej popularne.

Nie ma niszowych sportów, są tylko niewłaściwie opakowane marketingowo. Oprócz wspierania indywidualnego oraz wielu wydarzeń sportowych z każdej złotówki wydawanej przez naszych klientów na gry liczbowe LOTTO, aż 19 gr przekazujemy na państwowe fundusze, w tym na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej, którym dysponuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Tylko w ub. roku przekazaliśmy na ten cel ponad 774 mln złotych, a od 1994 r. łącznie 12 mld zł – poinformowała Bella.

– Wybór Roberta Kubicy na ambasadora naszej marki był oczywisty

– podkreśliła Anna Ziobroń, dyrektor biura marketingu sportowego, sponsoringu i eventów PKN Orlen. Jest on najbardziej rozpoznawalnym sportowcem w Polsce (obok Agnieszki Radwańskiej), a Formuła 1, w wyścigach której uczestniczy, to najbardziej oglądalna dyscyplina sportowa na świecie. Jej zawody śledzi na ekranach telewizorów i w internecie ok. 2 mld ludzi. Oczywiście na wyniki sporowców, których sponsorujemy, nie mamy bezpośredniego wpływu. Stawiamy jednak na długofalową współpracę z nimi – dodała Ziobroń.

– Do sponsorowania wybieramy sprawdzonych sportowców – poinformował Jarosław Wittstock, wiceprezes Grupy Lotos. – Postawiliśmy na Kamila Stocha, a wcześniej na Adama Małysza. Wszyscy lubimy ich oglądać i słuchać wywiadów w nimi. Będziemy także współpracować z Hubertem Hurkaczem – ujęła nas jego ambicja i chęć rywalizacji z konkurentami oraz to, że odnosi się do nich z szacunkiem. Jednocześnie od wielu lat szukamy następców Małysza i Stocha i już dochowaliśmy się całego zastępu młodych skoczków odnoszących sukcesy – dodał Wittstock.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Prezydent powołał przedstawiciela w KNF

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Prezydent RP Andrzej Duda powołał prof. Roberta Tomanka jako swojego przedstawiciela w Komisji Nadzoru Finansowego.

Poprzedni przedstawiciel prezydenta w KNF - Cezary Kochalski - został w grudniu powołany w skład Rady Polityki Pieniężnej.

Robert Tomanek jest rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts