Polskie firmy wspierają zawodników

/ Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

Finansowanie drużyn oraz sportowców może być udanym narzędziem promocji. Uczestnicy jednej z debat tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy dyskutowali na temat finansowania sportu ze strony państwa i biznesu.

W opinii ministra sportu, Witolda Bańki, sport to doskonała promocja – nie tylko kraju, ale też postaw fair play, dlatego sukcesywnie są zwiększane nakłady na ten cel. 

– Jedna z najistotniejszych kwestii to synergia. Dziś stworzyliśmy model współpracy ze spółkami skarbu państwa, dzięki czemu zawodnicy otrzymują dodatkowe środki i mogą skupić się na tym, co najważniejsze – treningu – bez obawy o finanse

– dodał Bańka.

Minister podkreślił, że w sporcie najważniejsze jest długofalowe myślenie oraz efektywność i transparentność wydatkowania środków. – Tylko tego typu podejście może przynieść trwałe rezultaty – uważa minister.

– Dobre wyniki to efekt codziennych treningów i ciężkiej pracy – stwierdziła Aida Bella, Dyrektor Biura Rzecznika Prasowego Totalizatora Sportowego.

– Kibic widzi tylko końcowe sukcesy sportowców, a te poprzedzać musi ciężka praca na treningach. Jednak gdy nie ma sukcesów to daną dyscypliną sportu nie interesują się media, a gdy nie ma mediów, to spada także zainteresowanie sponsorów. My, jako Totalizator Sportowy, zdecydowaliśmy na wsparcie szóstki wybitnych sportowców w ramach projektu  „szóstka z LOTTO”, którzy przygotowują się zarówno do letnich w Tokio, jak i zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Warto wspierać dyscypliny postrzegane jako mniej popularne.

Nie ma niszowych sportów, są tylko niewłaściwie opakowane marketingowo. Oprócz wspierania indywidualnego oraz wielu wydarzeń sportowych z każdej złotówki wydawanej przez naszych klientów na gry liczbowe LOTTO, aż 19 gr przekazujemy na państwowe fundusze, w tym na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej, którym dysponuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Tylko w ub. roku przekazaliśmy na ten cel ponad 774 mln złotych, a od 1994 r. łącznie 12 mld zł – poinformowała Bella.

– Wybór Roberta Kubicy na ambasadora naszej marki był oczywisty

– podkreśliła Anna Ziobroń, dyrektor biura marketingu sportowego, sponsoringu i eventów PKN Orlen. Jest on najbardziej rozpoznawalnym sportowcem w Polsce (obok Agnieszki Radwańskiej), a Formuła 1, w wyścigach której uczestniczy, to najbardziej oglądalna dyscyplina sportowa na świecie. Jej zawody śledzi na ekranach telewizorów i w internecie ok. 2 mld ludzi. Oczywiście na wyniki sporowców, których sponsorujemy, nie mamy bezpośredniego wpływu. Stawiamy jednak na długofalową współpracę z nimi – dodała Ziobroń.

– Do sponsorowania wybieramy sprawdzonych sportowców – poinformował Jarosław Wittstock, wiceprezes Grupy Lotos. – Postawiliśmy na Kamila Stocha, a wcześniej na Adama Małysza. Wszyscy lubimy ich oglądać i słuchać wywiadów w nimi. Będziemy także współpracować z Hubertem Hurkaczem – ujęła nas jego ambicja i chęć rywalizacji z konkurentami oraz to, że odnosi się do nich z szacunkiem. Jednocześnie od wielu lat szukamy następców Małysza i Stocha i już dochowaliśmy się całego zastępu młodych skoczków odnoszących sukcesy – dodał Wittstock.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Szczerba zapowiada: wprowadzimy związki partnerskie. A co z konstytucją? "To PiS ją omija"

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Poseł PO Michał Szczerba, którego ugrupowanie, a i on sam szczególnie mocno, zapowiadało w kampanii wyborczej projekt ustawy wprowadzający związki partnerskie, w tym również związki jednopłciowe, pytany o to, kiedy ten projekt zostanie przedstawiony powiedział: "Będzie złożony, mamy już bazę, tą bazą jest projekt partii Nowoczesna, który został złożony w poprzedniej kadencji". A co z artykułem konstytucji cytowanym przez Antoniego Macierewicza, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny? - Macierewicz pochodzi ze środowiska politycznego, które tę konstytucję albo łamało, albo omijało, więc wybieranie sobie kilku artykułów do inauguracyjnego wystąpienia trochę budzi zdziwienie - mówił Szczerba.

W inaugurującym IX kadencję Sejmu przemówieniu marszałek senior Antoni Macierewicz niemało uwagi poświęcił konstytucji i jej zapisom.

Trzy artykuły konstytucji tworzą prawną, społeczną i moralną podstawę naszego ładu państwowego. To artykuł 8., 18. i 38. Konstytucji RP. Artykuł 8. gwarantuje niepodległość państwa polskiego poprzez stwierdzenie, że to właśnie konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej

- mówił Antoni Macierewicz.

[polecam:http://niezalezna.pl/296928-tym-slowom-marszalka-seniora-towarzyszyly-burze-oklaskow-wystarczyly-trzy-artykuly-konstytucji-rp]

Jednak największe emocje wzbudziło przywołanie przez niego tego zapisu: "Artykuł 18 Konstytucji RP chroni rodzinę, rozumianą jako związek kobiety i mężczyzny" - posłowie KO wybuchnęli śmiechem.

Dokładnie ten przepis brzmi: "małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo, znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej". Żaden zapis nie jest ważniejszy dla umacniania demograficznego rozwoju narodu, wspierania jego spoistości i gwarantowania ładu, bezpieczeństwa społecznego

- powiedział Macierewicz.

[polecam:http://niezalezna.pl/296938-slowa-marszalka-seniora-zabolaly-opozycje-ostro-krytykuja-antoniego-macierewicza]

Do tych słów odnieśli się na antenie programu "7x24" goście Katarzyny Gójskiej. Wywołany do tablicy poseł PO Michał Szczerba, którego ugrupowanie, a i on sam szczególnie mocno, zapowiadało w kampanii wyborczej projekt ustawy wprowadzający związki partnerskie, w tym również związki jednopłciowe, pytany o to, kiedy ten projekt zostanie przedstawiony powiedział:

Będzie złożony, mamy już bazę. Tą bazą jest projekt partii Nowoczesna, który został złożony w poprzedniej kadencji (...) Ten nasz uśmiech na sali (podczas wystąpienia marszałka seniora - przyp. red.) wzbudziło to, że Antonii Macierewicz cytuje konstytucję. Pochodzi ze środowiska politycznego, które tę konstytucję albo łamało, albo omijało, więc wybieranie sobie kilku artykułów do inauguracyjnego wystąpienia trochę budzi zdziwienie

- mówił.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl