Z Modlina chce korzystać coraz więcej pasażerów

Zdjęcie ilustracyjne, Modlin / ZIGGY RADWA [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

  

Ponad 303 tys. pasażerów w sierpniu obsłużyło lotnisko w Modlinie - poinformowały dziś służby prasowe lotnika. Jak dodano, w stosunku do lipca br. to o 6,8 proc. pasażerów więcej.

Biuro prasowe wyjaśniło, że w sierpniu padały dwa rekordy jeśli chodzi o liczbę pasażerów. 303 133 osób – tyle wynosi od sierpnia rekord liczby obsłużonych pasażerów w jednym miesiącu. Z kolei 22 sierpnia był rekordowym pod względem dziennego wyniku przewozowego w historii portu. Tego dnia obsłużono 11 310 osób.

"Kończący się okres wakacyjny pokazał, jak duży wpływ na zwiększony ruch na lotnisku miało rozpoczęcie stałej współpracy z czterema czołowymi touroperatorami w Polsce. W sierpniu z Lotniska Warszawa/Modlin skorzystało niemal 23 tysiące pasażerów czarterowych, którzy mieli do dyspozycji osiem wakacyjnych destynacji, w tym tak popularne wśród Polaków kierunki jak Hammamet w Tunezji, Antalia w Turcji, czy Kefalonia i Kreta w Grecji"

- wskazano.

Jak dodano, finalizowane są plany zwiększenia siatki połączeń czarterowych na lato 2020. Touroperatorzy rozpoczęli już przedsprzedaż przyszłorocznych wakacji z wylotem z lotniska w Modlinie.

"Liczby mówią same za siebie – z Lotniska Warszawa/Modlin chce korzystać coraz więcej pasażerów. Po ośmiu miesiącach 2019 roku jest ich już 2 183 598. To o ponad 109 tysięcy więcej niż w tym samym okresie w ubiegłym roku i wzrost na poziomie 5,3 proc." - przekonuje p.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin Leszek Chorzewski.

Biuro prasowe zwróciło ponadto uwagę, że ostatni czas to czas inwestycji w infrastrukturę lotniska. Zakończono remont drogi startowej, a rozpoczęto remont płyty postojowej.

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa/Modlin istnieje od 2012 roku. Znajduje się 37 kilometrów od centrum Warszawy, w pobliżu drogi ekspresowej S7 i linii kolejowej Warszawa-Modlin. W ub.r. z portu skorzystało ponad 3 mln podróżnych. Modlin obsługuje regularne rejsy irlandzkiego Ryanaira. Z lotniska realizowane są także loty czarterowe do m.in. Tunezji, Turcji, Hiszpanii, Bułgarii i Grecji. Rejsy obsługują touroperatorzy w Polsce – Itaka, TUI Poland, Grecos Holiday i Coral Travel.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Senat powołał 15 komisji stałych. Jeszcze dziś wybór przewodniczących

/ Twitter/@PolskiSenat

  

Dziś po południu Senat powołał składy 15 komisji stałych. Po przerwie, która potrwać ma do ok. 19.50, senatorowie wybiorą przewodniczących komisji.

W Senacie X kadencji pracować ma łącznie 16 komisji stałych.

Obok powołanej już wcześniej w środę komisji Regulaminowej, Etyki i Spraw Senatorskich będą to komisje: Budżetu i Finansów Publicznych; Gospodarki Narodowej i Innowacyjności; Obrony Narodowej; Praw Człowieka, Praworządności i Petycji; Rolnictwa i Rozwoju Wsi; Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej; Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej; Środowiska; Zdrowia.

Ponadto działać będą: Komisja Kultury i Środków Przekazu; Komisja Nauki, Edukacji i Sportu; Komisja Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą; Komisja Ustawodawcza oraz Komisja Infrastruktury oraz Komisja Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej i Komisja Regulaminowa, Etyki i Spraw Senatorskich, która została powołana już wcześniej.

Za powołaniem 15 komisji opowiedziało się 97 senatorów, nikt nie był przeciw ani nie wstrzymał się od głosu.

Teraz na posiedzeniach poszczególnych komisji zostaną zaproponowane kandydatury na ich szefów; głosowanie nad nimi odbędzie się na posiedzeniu Senatu.

Wcześniej w Senacie został wybrany skład komisji regulaminowej; powołano też senatora KO Sławomira Rybickiego na jej szefa.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl