Piłkarskie transfery i pralnia brudnych pieniędzy

/ Zwerten [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

Były dyrektor generalny Anderlechtu 64-letni Herman Van Holsbeeck został w czwartek zatrzymany w swoim domu w Belgii. Według miejscowych mediów, chodzi o sprawę podejrzanych transferów piłkarskich. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie prania brudnych pieniędzy oraz korupcji.

W środę w Monako zatrzymano natomiast jednego z najbardziej wpływowych belgijskich agentów Christophe'a Henrotaya, współpracującego m.in. z takimi graczami, jak Thibaut Courtois i Kevin Miralas. Belgijscy prokuratorzy federalni poprosili o ekstradycję Henrotaya.

Łącznie prokuratura w Belgii poinformowała o zatrzymaniu we wtorek i środę, m.in. w Liege i Londynie, siedmiu osób powiązanych z międzynarodowym futbolem. "Śledztwo dotyczy prania brudnych pieniędzy oraz korupcji podczas transferów" - przekazano.

Aresztowanie Van Holsbeecka to tylko element sprawy dotyczącej między innymi prania brudnych pieniędzy podczas transferów piłkarskich

Chodzi m.in. o pobieranie nienależnych prowizji za transfery zawodników. Podano również, że w trakcie nalotów skonfiskowano m.in. trzy luksusowe samochody i siedem milionów euro.

W czwartek zatrzymano też Van Holsbeecka, który kilkanaście lat pracował na wysokich stanowiskach w Anderlechcie. Belgijskie media podały, że obecnie jest przesłuchiwany, a jego zeznania mają znaczenie m.in. dla sprawy transferu Aleksandara Mitrovica w 2015 roku z klubu belgijskiego do Newcastle United. Śledczy badają także wątek przybycia Serba do Brukseli w 2013 roku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dożynki Prezydenckie w Spale rozpoczęte

/ Twitter: @prezydentpl

  

Msza święta z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą odprawiona w Kaplicy Polowej AK w Spale (Łódzkie) rozpoczęła w niedzielę Dożynki Prezydenckie. Spalskie święto plonów to tradycja sięgająca 20-lecia międzywojennego.

Po nabożeństwie para prezydencka - wraz z korowodem dożynkowym w strojach ludowych z różnych regionów Polski - przejdzie na stadion Centralnego Ośrodka Sportu, gdzie zaplanowana jest ceremonia dożynkowa w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego oraz wystąpienie Andrzeja Dudy.

Po części oficjalnej prezydent odwiedzi rozstawione na spalskim stadionie Miasteczko Regionów, w którym swoje zwyczaje, regionalne specjalności i kulturę prezentuje każde z 16 województw. Dożynkowe atrakcje - kiermasze i występy - będą trwać przez całą niedzielę, a ich zwieńczeniem będzie wieczorny plenerowy koncert muzyki disco.

Tradycję spalskich dożynek po 62 latach przerwy w ich organizowaniu wskrzesił w roku 2000 prezydent Aleksander Kwaśniewski. W latach 2006-08 święto plonów miało charakter regionalny. W 2009 r. gospodarzem dożynek był Lech Kaczyński, w kolejnych latach - Bronisław Komorowski. Andrzej Duda przyjmie symboliczny dożynkowy bochen chleba po raz czwarty

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl