Piłkarskie transfery i pralnia brudnych pieniędzy

/ Zwerten [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

Były dyrektor generalny Anderlechtu 64-letni Herman Van Holsbeeck został w czwartek zatrzymany w swoim domu w Belgii. Według miejscowych mediów, chodzi o sprawę podejrzanych transferów piłkarskich. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie prania brudnych pieniędzy oraz korupcji.

W środę w Monako zatrzymano natomiast jednego z najbardziej wpływowych belgijskich agentów Christophe'a Henrotaya, współpracującego m.in. z takimi graczami, jak Thibaut Courtois i Kevin Miralas. Belgijscy prokuratorzy federalni poprosili o ekstradycję Henrotaya.

Łącznie prokuratura w Belgii poinformowała o zatrzymaniu we wtorek i środę, m.in. w Liege i Londynie, siedmiu osób powiązanych z międzynarodowym futbolem. "Śledztwo dotyczy prania brudnych pieniędzy oraz korupcji podczas transferów" - przekazano.

Aresztowanie Van Holsbeecka to tylko element sprawy dotyczącej między innymi prania brudnych pieniędzy podczas transferów piłkarskich

Chodzi m.in. o pobieranie nienależnych prowizji za transfery zawodników. Podano również, że w trakcie nalotów skonfiskowano m.in. trzy luksusowe samochody i siedem milionów euro.

W czwartek zatrzymano też Van Holsbeecka, który kilkanaście lat pracował na wysokich stanowiskach w Anderlechcie. Belgijskie media podały, że obecnie jest przesłuchiwany, a jego zeznania mają znaczenie m.in. dla sprawy transferu Aleksandara Mitrovica w 2015 roku z klubu belgijskiego do Newcastle United. Śledczy badają także wątek przybycia Serba do Brukseli w 2013 roku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Uwaga! Łódź: pacjentka z podejrzeniem zakażenia koronawirusem trafiła do szpitala

/ Image by Ryan McGuire from

  

Na oddział zakaźny wojewódzkiego szpitala im. Biegańskiego w Łodzi we wtorek wieczorem trafiła pacjentka z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Kobieta przebywała w jednym z łódzkich hoteli. Nie jest obywatelką Polski.

Jak podał rzecznik Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego Adam Stępka, we wtorek wieczorem pogotowie zostało wezwane do kobiety przebywającej w jednym z łódzkich hoteli.

"To osoba z obcym obywatelstwem, u której wystąpiły objawy infekcji układu oddechowego. Pacjentka została przebadana na miejscu a następnie przewieziona do szpitala im. Biegańskiego. Podczas badania i transportu wdrożyliśmy specjalne procedury dotyczące chorób zakaźnych"

– wyjaśnił Stępka.

Jak nieoficjalnie podają lokalne media, chora miała przyjechać do Polski z Chin, a w Łodzi przebywała od kilku dni. Z tego powodu służby sanitarne miały podjąć daleko idące środki ostrożności i zdecydowano o hospitalizacji pacjentki.

Szpital im. Biegańskiego jest jedyną w regionie placówką przystosowaną do leczenia pacjentów z najcięższymi chorobami zakaźnymi w warunkach izolacji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts