Emil B. odpowie za zabójstwo jak dorosły?

Zdjęcie ilustracyjne / Piotr Łuczuk

  

Zakończyła się obserwacja psychiatryczna Emila B. - przekazał rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga Marcin Kołakowski. W najbliższym czasie sąd zdecyduje, czy chłopak będzie odpowiadać jak dorosły w sprawie zabójstwa16-letniego Kuby, do którego doszło w szkole w Wawrze.

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe V Wydział Rodzinny i Nieletnich postanowił poddać obserwacji psychiatrycznej nieletniego Emila B., podejrzanego o zabójstwo kolegi w szkole w Wawrze

"Biegli zwrócili się do sądu i zasugerowali zasadność poddania Emila B. pogłębionej obserwacji psychiatrycznej"

- informował wówczas rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga Marcin Kołakowski.

Jak przekazał dziś rzecznik, ta obserwacja psychiatryczna zakończyła się i niebawem sąd dla nieletnich zdecyduje, czy chłopak będzie odpowiadać jak dorosły w sprawie zabójstwa 16-letniego Kuby.

"Opinia jest już w sądzie. Nie ujawniamy jej treści. Planowane jest posiedzenie sądu w tej sprawie, ale jeszcze nie ma wyznaczonego terminu" - powiedział sędzia Marcin Kołakowski. Dodał, że w najbliższym czasie zostanie on wyznaczony.

Po tragedii, do której doszło w szkole w Wawrze kuratorium oświaty i ratusz przeprowadził kontrolę w placówce. "Kontrola nie wykazała niczego niepokojącego. Szkoła w Wawrze będzie objęta programem antyprzemocowym, który wprowadzamy. Dla tej konkretnej szkoły ten program będzie specjalnie zastosowany" - przekazała Ewa Rogala ze stołecznego ratusza.

W maju br. 15-letni Emil B. śmiertelnie ranił nożem 16-letniego Kubę w szkole. Raniony nożem nastolatek zmarł. Emil B. wciąż przebywa w schronisku dla nieletnich. Umieścił go tam praski sąd rodzinny.

W sprawie zabójstwa w szkole w Wawrze oprócz Emila B. zatrzymano jeszcze czworo innych nieletnich. Wszyscy zostali umieszczeni w schroniskach.

"Każda z tych osób znajduje się w innej placówce, nie mają ze sobą kontaktu"

- informował wcześniej Kołakowski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nowy premier Bośni i Hercegowiny

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Parlament Bośni i Hercegowiny ponad rok po wyborach wybrał premiera dzięki kompromisowi ogłoszonemu w zeszłym miesiącu przez przywódców trzech wspólnot narodowościowych kraju. Szefem rządu został serbski ekonomista, 58-letni Zoran Tegeltija.

Były minister finansów Republiki Serbskiej, która wraz z federacją bośniacko-chorwacką tworzy Bośnię i Hercegowinę, uzyskał w głosowaniu poparcie 28 deputowanych Izby Reprezentantów, 42-osobowego centralnego parlamentu BiH.

Wybory w Bośni i Hercegowinie odbyły się w październiku 2018 roku, ale kandydatura Tegeltii została zaproponowana przez trzyosobowe Prezydium BiH, pełniące rolę kolegialnego szefa państwa, dopiero w listopadzie 2019 roku, ponieważ jego członkowie, reprezentujący trzy narodowości - Serbów, Chorwatów i Bośniaków, nie mogli dojść do porozumienia co do formy współpracy z NATO.

Oczekuje się, że centralny rząd Bośni i Hercegowiny zostanie powołany do końca bieżącego roku.

- Musimy pracować z poświęceniem, aby nadrobić stracony czas, uchwalić przyszłoroczny budżet, reaktywować zamrożone inwestycje i doprowadzić do wzrostu gospodarki

- oświadczył Tegeltija, członek rządzącego w Republice Serbskiej Związku Niezależnych Socjaldemokratów (SNSD).

Kandydaturę Tegeltii na prezydenta wysunął lider SNDS, Milorad Dodik, który jest serbskim członkiem Prezydium BiH.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl