Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe V Wydział Rodzinny i Nieletnich postanowił poddać obserwacji psychiatrycznej nieletniego Emila B., podejrzanego o zabójstwo kolegi w szkole w Wawrze

"Biegli zwrócili się do sądu i zasugerowali zasadność poddania Emila B. pogłębionej obserwacji psychiatrycznej"

- informował wówczas rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga Marcin Kołakowski.

Jak przekazał dziś rzecznik, ta obserwacja psychiatryczna zakończyła się i niebawem sąd dla nieletnich zdecyduje, czy chłopak będzie odpowiadać jak dorosły w sprawie zabójstwa 16-letniego Kuby.

"Opinia jest już w sądzie. Nie ujawniamy jej treści. Planowane jest posiedzenie sądu w tej sprawie, ale jeszcze nie ma wyznaczonego terminu" - powiedział sędzia Marcin Kołakowski. Dodał, że w najbliższym czasie zostanie on wyznaczony.

Po tragedii, do której doszło w szkole w Wawrze kuratorium oświaty i ratusz przeprowadził kontrolę w placówce. "Kontrola nie wykazała niczego niepokojącego. Szkoła w Wawrze będzie objęta programem antyprzemocowym, który wprowadzamy. Dla tej konkretnej szkoły ten program będzie specjalnie zastosowany" - przekazała Ewa Rogala ze stołecznego ratusza.

W maju br. 15-letni Emil B. śmiertelnie ranił nożem 16-letniego Kubę w szkole. Raniony nożem nastolatek zmarł. Emil B. wciąż przebywa w schronisku dla nieletnich. Umieścił go tam praski sąd rodzinny.

W sprawie zabójstwa w szkole w Wawrze oprócz Emila B. zatrzymano jeszcze czworo innych nieletnich. Wszyscy zostali umieszczeni w schroniskach.

"Każda z tych osób znajduje się w innej placówce, nie mają ze sobą kontaktu"

- informował wcześniej Kołakowski.