Emil B. odpowie za zabójstwo jak dorosły?

Zdjęcie ilustracyjne / Piotr Łuczuk

  

Zakończyła się obserwacja psychiatryczna Emila B. - przekazał rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga Marcin Kołakowski. W najbliższym czasie sąd zdecyduje, czy chłopak będzie odpowiadać jak dorosły w sprawie zabójstwa16-letniego Kuby, do którego doszło w szkole w Wawrze.

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe V Wydział Rodzinny i Nieletnich postanowił poddać obserwacji psychiatrycznej nieletniego Emila B., podejrzanego o zabójstwo kolegi w szkole w Wawrze

"Biegli zwrócili się do sądu i zasugerowali zasadność poddania Emila B. pogłębionej obserwacji psychiatrycznej"

- informował wówczas rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga Marcin Kołakowski.

Jak przekazał dziś rzecznik, ta obserwacja psychiatryczna zakończyła się i niebawem sąd dla nieletnich zdecyduje, czy chłopak będzie odpowiadać jak dorosły w sprawie zabójstwa 16-letniego Kuby.

"Opinia jest już w sądzie. Nie ujawniamy jej treści. Planowane jest posiedzenie sądu w tej sprawie, ale jeszcze nie ma wyznaczonego terminu" - powiedział sędzia Marcin Kołakowski. Dodał, że w najbliższym czasie zostanie on wyznaczony.

Po tragedii, do której doszło w szkole w Wawrze kuratorium oświaty i ratusz przeprowadził kontrolę w placówce. "Kontrola nie wykazała niczego niepokojącego. Szkoła w Wawrze będzie objęta programem antyprzemocowym, który wprowadzamy. Dla tej konkretnej szkoły ten program będzie specjalnie zastosowany" - przekazała Ewa Rogala ze stołecznego ratusza.

W maju br. 15-letni Emil B. śmiertelnie ranił nożem 16-letniego Kubę w szkole. Raniony nożem nastolatek zmarł. Emil B. wciąż przebywa w schronisku dla nieletnich. Umieścił go tam praski sąd rodzinny.

W sprawie zabójstwa w szkole w Wawrze oprócz Emila B. zatrzymano jeszcze czworo innych nieletnich. Wszyscy zostali umieszczeni w schroniskach.

"Każda z tych osób znajduje się w innej placówce, nie mają ze sobą kontaktu"

- informował wcześniej Kołakowski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Irański generał: "Jesteśmy gotowi do wojny"

/ Ansar Allah/Houthi movement

  

Dowódca sił lotniczych irańskiej Gwardii Rewolucyjnej Amir Ali Hadżizadeh ostrzegł w niedzielę, że bazy USA i lotniskowce znajdują się w zasięgu irańskich rakiet. Była to reakcja na oskarżenie Iranu przez Waszyngton o atak dronów na saudyjskie zakłady Aramco.

"Każdy powinien wiedzieć, że wszystkie amerykańskie bazy i ich lotniskowce położone w odległości do 2000 kilometrów od Iranu znajdują się w zasięgu naszych rakiet" - powiedział, cytowany przez półoficjalną irańską agencję Tasnim. Hadżizadeh dodał, że "Iran jest zawsze gotowy na pełnoprawną wojnę".

[Polecam:https://niezalezna.pl/288102-to-oni-zaatakowali-dronami-rafinerie]

Wcześniej odpowiedzialność za sobotni atak wziął na siebie szyicki rebeliancki ruch Huti w Jemenie. Do uderzenia dronów w zakłady największego światowego eksportera ropy doszło w czasie, gdy Aramco przyspieszyło plany pierwszej oferty publicznej koncernu, aby mógł trafić na giełdę w Rijadzie może jeszcze w tym roku. Sobotnie ataki, według Reutera, sprawiają wrażenie najśmielszych z dotychczasowych.

O atak na saudyjską rafinerię amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo oskarżył w sobotę Iran, twierdząc, że nie ma wyraźnych dowodów, aby stał za nim ruch Huti.

Saudyjski książę Muhammad ibn Salman poinformował w sobotę, że ataki dronów na dwie instalacje spowodowały „tymczasowe” wstrzymanie działalności tych dwóch zakładów. Saudyjskie ministerstwo energii oszacowało, że wstrzymana została produkcja 5,7 mln baryłek ropy dziennie, czyli ok. 50 proc. całkowitej produkcji Aramco, co stanowi 5 proc. globalnej podaży na ten surowiec.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl