Żaden rywal naszym siatkarzom nie straszny

/ pzps

  

Marcin Komenda jest jednym z trzech polskich siatkarzy, którzy udziałem w rozpoczynających się w czwartek mistrzostwach Europy zadebiutują w imprezie tej rangi. "Mam nadzieję, że trema debiutanta mi nie przeszkodzi"- mówi i dodaje "jeśli będziemy grać swoją siatkówkę, to żaden rywal nie jest nam straszny."

Dla mnie wielką sprawą jest to, że mogę być z reprezentacją, bo ME to jest naprawdę ważny turniej. Tak więc bardzo się cieszę, to po pierwsze. Mam nadzieję też, że zaprezentujemy się dobrze i będziemy grać do samego końca, a to oznaczałoby walkę o medal

- podkreślił Komenda, który zebrał bardzo dobre recenzje za występ w tegorocznej edycji Ligi Narodów. W Final Six występujący w odmłodzonym składzie biało-czerwoni niespodziewanie zajęli trzecie miejsce, a wkład w to miał m.in. właśnie 23-letni rozgrywający. Trener Vital Heynen podczas sierpniowego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk postawił jeszcze na tej pozycji na doświadczony Fabian Drzyzga - Grzegorz Łomacz, ale na ME zamiast tego drugiego zabrał zawodnika Asseco Resovii Rzeszów.

Nie jestem od omawiania decyzji personalnych. Ja po prostu na każdym treningu i w każdym meczu staram się dawać z siebie zespołowi jak najwięcej, pokazać się z jak najlepszej strony i to jest mój najważniejszy cel. A to, że trener mnie teraz wybrał, daje mi okazję do zyskania dużego doświadczenia. Mam nadzieję, że z tego skorzystam i wyciągnę jak najwięcej na przyszłość.

Polacy są zdecydowanym faworytem grupy

Poza nim na debiut w ME czekają też Wilfredo Leon i Maciej Muzaj. Pierwszy ma jednak na koncie wiele imprez rangi mistrzowskiej w barwach Kuby. Drugi zaliczył już przetarcie w rywalizacji o dużą stawkę podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk i ma dłuższy staż w kadrze niż Komenda.

Zobaczymy, czy pojawi się u mnie debiutancka trema. Mam nadzieję, że nie, a jeśli już tak, to nie będzie to zbytnio odczuwalne albo przełoży się pozytywnie na mobilizację. Wydaje mi się, że mamy na tyle szeroki zespół, że każdy może dostać szansę i będzie mógł się zaprezentować. Liczę, że każdy z nas czuje się na tyle dobrze, że niezależnie od tego, kto będzie w danym spotkaniu grał, to wyniki będą takie, jakie być powinny.

Biało-czerwoni pierwszy mecz - w Rotterdamie z Estonią - rozegrają w piątek. Poza tym w gr. D zmierzą się z Holandią, Czechami, Czarnogórą i Ukrainą.

Nie ma co oceniać rywali przez pryzmat tego, że nie będą groźni. Każdy zespół może zagrać dobry mecz. To nie są słabe drużyny. Zakwalifikowały się na mistrzostwa, więc trzeba je szanować. Jeśli jednak będziemy grać swoją siatkówkę, to żaden rywal nie jest nam straszny. Trzeba do tego podejść ze spokojem i pełną koncentracją, a wtedy jestem przekonany, że będzie dobrze.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Uwaga! Łódź: pacjentka z podejrzeniem zakażenia koronawirusem trafiła do szpitala

/ Image by Ryan McGuire from

  

Na oddział zakaźny wojewódzkiego szpitala im. Biegańskiego w Łodzi we wtorek wieczorem trafiła pacjentka z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Kobieta przebywała w jednym z łódzkich hoteli. Nie jest obywatelką Polski.

Jak podał rzecznik Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego Adam Stępka, we wtorek wieczorem pogotowie zostało wezwane do kobiety przebywającej w jednym z łódzkich hoteli.

"To osoba z obcym obywatelstwem, u której wystąpiły objawy infekcji układu oddechowego. Pacjentka została przebadana na miejscu a następnie przewieziona do szpitala im. Biegańskiego. Podczas badania i transportu wdrożyliśmy specjalne procedury dotyczące chorób zakaźnych"

– wyjaśnił Stępka.

Jak nieoficjalnie podają lokalne media, chora miała przyjechać do Polski z Chin, a w Łodzi przebywała od kilku dni. Z tego powodu służby sanitarne miały podjąć daleko idące środki ostrożności i zdecydowano o hospitalizacji pacjentki.

Szpital im. Biegańskiego jest jedyną w regionie placówką przystosowaną do leczenia pacjentów z najcięższymi chorobami zakaźnymi w warunkach izolacji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts