Kłamstwa Millera i Anodiny dotarły do… Formuły 1. Dyrektor Mercedesa obraził gen. Błasika

grób Andrzeja Błasika / Cezary p [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

Dyrektor wykonawczy Mercedesa w Formule 1 Toto Wolff w wywiadzie dla włoskiego "La Gazetta dello Sport" porównał komunikację z kierowcami do katastrofy smoleńskiej. Nie dość, że katastrofę nazwał „incydentem”, to jeszcze obraził gen. Andrzeja Błasika. Powielił bowiem kłamstwo serwowane przez lata opinii publicznej przez Jerzego Millera i Tatianę Anodinę.

Minęło dziewięć lat od katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem, a pamięć jej ofiar nadal jest szargana. Toto Wolff w wywiadzie z "La Gazetta dello Sport" mówił o sposobie komunikacji ze swoimi kierowcami - Lewisem Hamiltonem i Valtterim Bottasem. Porównał to do katastrofy smoleńskiej, którą nazwał „incydentem”.

„Stworzyliśmy bardzo zdyscyplinowany protokół radiowy. Jesteśmy jak dwójka pilotów w trakcie nagłego wypadku. Czy pamiętacie incydent z udziałem polskiego prezydenta podczas lądowania we mgle w Rosji? Tam szef polskiego lotnictwa interweniował i wpływał na decyzje pilotów”

 - mówi Toto Wolff w wywiadzie dla "La Gazetta dello Sport".

Austriak kierujący niemieckim zespołem Mercedesa w Formule 1 ma polskie korzenie. Jego matka pochodzi spod Częstochowy. Wolff rozumie nasz język, wie więc, jak wielką tragedią była śmierć pary prezydenckiej i 94 osób na pokładzie Tu-154m, jednak odważył się porównać komunikację z kierowcami samochodów rajdowych do katastrofy smoleńskiej.

Szef niemieckiego zespołu F1 powtarza kłamstwa serwowane przez lata przez Rosjan.

Austriakowi polskiego pochodzenia warto przypomnieć, że eksperci identyfikujący głosy na nagraniach z kabiny pilotów ponad wszelką wątpliwość stwierdzili, że nie było tam gen. Andrzeja Błasika.

Przypomnijmy: w styczniu 2012 r. specjaliści z krakowskiego Instytutu Ekspertyz Sądowych przebadali kopię nagrań z kokpitu Tu-154 i doszli do wniosku, że na nagraniach rozmów nie zarejestrowano głosu generała.

"Biegli dokonali stopniowania swoich ustaleń, określając identyfikację załogi Tu-154M jako wysoce prawdopodobną, stewardesy i dyrektora protokołu dyplomatycznego MSZ jako prawdopodobną oraz z najwyższym prawdopodobieństwem określili identyfikację dwóch osób załogi Jak-40. Poza tymi dziewięcioma osobami nie zdołano wyodrębnić w nagraniu dalszych grup wypowiedzi, które konstytuowałyby kolejne osoby”

– komentował wówczas ustalenia krakowskich biegłych płk Ireneusz Szeląg z Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Także w stenogramach przygotowanych wcześniej na użytek komisji Millera przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne generałowi Błasikowi nie przypisano żadnego głosu. Zrobiła to samowolnie dopiero komisja Millera, choć dziś żaden z jej członków nie chce się do tego haniebnego czynu przyznać. O wpływanie na pilotów, które doprowadziło do katastrofy, oskarżali też oczywiście gen. Błasika Rosjanie. Dodatkowo bezpodstawnie sugerowali, że dowódca był wówczas pod wpływem alkoholu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, sportowefakty.wp.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Muzea, organizacje uczą on-line jak zrobić palmę wielkanocną czy pisanki

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Luk_Wro/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Zamiast na bezpośrednich warsztatach z twórcami ludowymi, on-line, na internetowych lekcjach i warsztatach, muzea, organizacje społeczne, uczą wszystkich zainteresowanych jak wykonać tradycyjne palmy czy pisanki wielkanocne.

Takie zajęcia przygotowało np. Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce (Mazowieckie) czy Centrum Aktywności Wielopokoleniowej Klanza w Białymstoku.

Tradycje związane z palmami, pisankami przypominają w sieci także Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej spod Białegostoku, czy Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Ciechanowieckie muzeum przygotowało opisowy "Codziennik muzealny" o różnej tematyce.

Pracownicy tych placówek podkreślają, że wiele osób, często nawet całe rodziny, które przebywają teraz w swoich domach w związku z pandemią koronawirusa, mogą wspólnie wykonać palmy czy pisanki, najmłodsi uczyć się tradycji i poznawać ją.

Co roku, przed Wielkanocą, warsztaty z wykonywania kurpiowskich palm i pisanek organizowało Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Brało w nich udział wielu chętnych, muzeum organizowało też specjalną imprezę z takimi warsztatami dla całych rodzin, ale w tym roku nie mogły się one odbyć.

Dyrektor ostrołęckiego Muzeum Maria Samsel powiedziała, że placówka postanowiła "przenieść" to spotkanie do internetu, muzeum przygotowało lekcje z wykonywania palmy i pisanek, które są do obejrzenia np. na profilu muzeum w mediach społecznościowych.

Samsel oceniła, że paradoksalnie, sytuacja związana z koronawirusem zmusiła wszystkich do "powrotu do tradycji", czyli wykonania ozdób wielkanocnych z tych materiałów i naturalnych barwników, które są dostępne w domu. Przypomniała, że tak było kiedyś, a współcześnie wiele osób korzysta z gotowych ozdób, które kupuje, obecna sytuacja zachęca do wykonania ozdób w domu.

Według Samsel muzeum niejako "wprasza się" do domów, zachęca, by rodzice i dzieci usiedli do wspólnej pracy nad palmami czy pisankami. Zaznaczyła, że na przygotowanych lekcjach on-line z udziałem twórców ludowych, dostosowano poziom trudności wykonania tych przedmiotów do możliwości dzieci, rodzin.

Wykonywania pisanek uczy twórczyni Wiesława Bogdańska. Muzeum uczyło już wcześniej także zdalnie wykonywania tradycyjnej kurpiowskiej wycinanki.

Filmik z instruktażem jak własnoręcznie wykonać palmę wielkanocną zamieściło także np. Centrum Aktywności Wielopokoleniowej Klanza w Białymstoku.

Muzeum w Ciechanowcu organizowało od ponad 20 lat, co roku, konkurs na najpiękniejsze palmy wielkanocne. W tym roku - z powodu ograniczeń związanych z koronawirusem, konkurs się nie odbył. Nie będzie też w kościołach ani święcenia palm, ani procesji. Taki konkurs na palmę kurpiowską - nadzorowany przez ostrołęckie muzeum od 50 lat - nie odbył się także w Łysych (Mazowieckie).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts