Pożar w budynku socjalnym

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w wyniku pożaru budynku socjalnego w Prudniku dziś nad ranem - poinformował oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

Pożar w budynku socjalnym przy ulicy Chrobrego w Prudniku (opolskie) zauważono nad ranem. Na miejsce skierowano kilka jednostek straży pożarnej. Większość lokatorów opuściła blok przed przyjazdem straży.

Strażacy ewakuowali z budynku trzy osoby. Jedna z nich - w stanie ciężkim - zmarła mimo interwencji medyków. Dwóch pozostałych rannych przewieziono do szpitala. Według wstępnych ustaleń przyczyną pożaru było zaprószenie ognia w jednym z lokali.

Dwa lata temu w tym samym budynku doszło do pożaru, którego sprawca w ten sposób chciał zatrzeć ślady morderstwa na dwóch mieszkających tam kobietach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zacharowa sączy antypolską propagandę. Tym razem wzięła na cel tekst premiera Morawieckiego

Władimir Putin i Maria Zacharowa / Kremlin.ru [CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)]

  

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa powiedziała dzisiaj, że Polska "podjęła decyzję o rozpoczęciu kampanii dezinformacji wobec Rosji" w sprawach dotyczących historii II wojny światowej. Jej zdaniem w wielu państwach dochodzi do "pisania historii na nowo". Oznajmiła ponadto, że obserwowana jest obecnie "przestępcza wojna z pomnikami, w trakcie której w państwach członkowskich Unii Europejskiej, w szczególności w Polsce, niszczone i bezczeszczone są pomniki żołnierzy Armii Czerwonej".

Na cotygodniowym briefingu w MSZ przedstawicielka resortu powiedziała, że "na odpowiednim szczeblu" podjęto niedawno w Polsce "decyzję o rozpoczęciu kampanii dezinformacyjnej na dużą skalę" w odniesieniu do Rosji. W kampanii tej - według Zacharowej - chodzi o "tematykę bezpośrednio dotyczącą II wojny światowej".

[polecam:https://niezalezna.pl/307403-kancelaria-premiera-przygotowana-na-wystapienie-putina-bedziemy-reagowac-na-biezaco]

Mówiąc o domniemanej kampanii, rzeczniczka podkreśliła, że jedną z decyzji podjętych przez Polskę było przygotowanie materiału opublikowanego na portalu Politico. Zapowiedziała, że Rosja będzie bronić swojego stanowiska i przeciwstawiać się atakom niezależnie od tego, z której strony miałyby nastąpić. Oświadczyła także, że "prawda historyczna o II wojnie światowej i Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej jest niewzruszona" i że "podstawy tego podejścia były utrwalone w trakcie procesu przed trybunałem w Norymberdze".

[polecam:https://niezalezna.pl/307428-forum-kantora-i-putina-w-jerozolimie-wsrod-przykladow-antysemityzmu-pokazano-polskie-flagi]

Jako Wielką Wojnę Ojczyźnianą w Rosji określa się tę część II wojny światowej w latach 1941-1945, gdy ZSRR walczył po stronie koalicji antyhitlerowskiej.

Rzeczniczka MSZ oznajmiła ponadto, że obserwowana jest obecnie "przestępcza wojna z pomnikami, w trakcie której w państwach członkowskich Unii Europejskiej, w szczególności w Polsce, niszczone i bezczeszczone są pomniki żołnierzy Armii Czerwonej".

[polecam:https://niezalezna.pl/307431-nazisci-nie-niemcy-a-rosja-ostoja-w-walce-z-antysemityzmem-kantor-przemowil-w-jad-waszem]

Wyraziła też ocenę, że "w wielu państwach" obserwowane są "takie haniebne zjawiska, jak heroizowanie działalności hitlerowców" i "pisanie na nowo historii II wojny światowej".

We wtorek Zacharowa skomentowała na swoim Facebooku opublikowany w Politico artykuł premiera RP Mateusza Morawieckiego. Zacharowa oznajmiła, że artykuł jest "kolejną próbą pisania na nowo historii II wojny światowej" i jest oparty na "fałszywych tezach". Oświadczyła także, że "osoba oficjalna pozwoliła sobie na podanie w wątpliwość wkładu Związku Radzieckiego w uratowanie świata przed nazizmem, gwiżdżąc na rezultaty trybunału w Norymberdze".

[polecam:https://niezalezna.pl/307445-ofensywa-dyplomatyczna-polski-dala-efekty-tomasz-sakiewicz-o-niespelnionym-zamysle-putina]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts